Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ton 1750 Hz w FD-268A na 145MHz

22 Sty 2008 21:08 3471 11
  • Poziom 13  
    Właśnie dzisiaj dotarła do mnie paczka z radyjkiem na pasmo 2m. FDC - model FD-268A. Bardzo fajne urządzenie, pracujące w zakresie 132 do 174MHz Ma CTCSS i inne bajery. Nie ma natomiast tonu 1750Hz do otwierania przemienników. I tu moja prośba - czy ktoś może wie czy da się go uruchomić za pomocą jakiejś kombinacji klawiszy albo jakoś inaczej, bo niestety gwizdanie nie uruchamia wszystkich przemienników - np. Czantoria wymaga chyba dość dokładnej częstotliwości tonu, no i niestety nie udaje mi się uruchomić... :(
    Pozdrawiam - Mariusz
  • Poziom 10  
    Witam
    Niestety te radia są produkowane dla bardzo szerokiego kręgu odbiorców (głównie takich którym ton 1750 Hz nie jest potrzebny) dlatego tego tonu nie mają.
    Jest to przypadłość wszystkich chińskich radi:
    Quansheng, Jingtong, Weierwei, Puxing, Wouxun, KYD, etc.etc. no i Feidaxin 268 czy też starsze 150 , 160.
    Jedyne rozwiązanie to zakup mikrofonogłośnika z wbudowanym tonem lub samodzielne dobudowanie do mikrofonogłośnika.

Pozdrawiam

Mikołaj
    SP3RNP
  • Poziom 13  
    Przypuszczam, że wystarczyła by zmiana oprogramowania i mógłby być ten ton pod którymś przyciskiem, lecz póki co to ani oprogramowania, ani odpowiedniego kabla niet... Pozostaje wyrobić sobie właściwy "gwizd" - byle by w trakcie nikt nie rozśmieszał ;)
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    4189le napisał:

jest to przypadłość wszystkich chińskich radi:
    Quansheng, Jingtong, Weierwei, Puxing, Wouxun, KYD, etc.etc. no i Feidaxin 268 czy też starsze 150 , 160.

Pozdrawiam

Mikołaj
    SP3RNP

eee Quansheng otwiera przemienniki bez gwizdania choć sprzedawcy twierdza inaczej, ale to i lepiej bo dzięki temu te radia są tańsze :D Być może kolegi radio tez otworzy tylko trzeba dobrze pokombinować

pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Otworzy, oczywiście, ale tylko te, które mają subtony u mnie np. SR9B, SR9D
  • Poziom 10  
    [quote="teope"]
    4189le napisał:

jest to przypadłość wszystkich chińskich radi:

pozdrawiam

Tak naprawdę w zapowiedziach kilku chińskich firm pojawiły się modele z tonem 1750 Hz ale nie widzialem ich jeszcze w sprzedaży - może niedługo.
    Póki co pozostają nam te modele, które już są produkowane.

Mikołaj
  • Poziom 40  
    Weźcie pod uwagę że panuje tendencja do rezygnacji z 1750Hz na rzecz CTCSS w obiektach przemienników.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Może spróbować gwizdu na wdechu - wtedy odpadają zakłócenia spowodowane "wiatrem"....

Albo zupełny hardcore - komórka z nagranym tonem.mp3 lub odjazd na maksa - jakiś prosty kieszonkowy generator z małym głośniczkiem ;)
  • Poziom 19  
    sq6ade napisał:
    Weźcie pod uwagę że panuje tendencja do rezygnacji z 1750Hz na rzecz CTCSS w obiektach przemienników.
    No i dobrze, że panuje, ale wydaje mi się, że prędzej te radia ulegną biodegradacji niż doczekamy się np. 50% przemienników z CTCSS-em... Na razie jest to u nas raczej wyjątek niż reguła, niestety. Mam CTCSSa w radiu, ale nawet nie za bardzo jest gdzie to przetestować.
    W ręczniaku mam 1750 ale kombinacja klawiszy wymaga użycia 2 rąk(kto to projektował???), więc łatwiej jest zagwizdać. Ale że słuch muzyczny u mnie "binarny" (gra-nie gra) i czasem nie mogę się wstroić, to mam w komórce nagrany ton z generatora. Trzeba sobie radzić.
  • Poziom 13  
    Pomysł z komórką mi się podoba :) Wypróbuję...

- dzień później...
    Jak napisałem, tak zrobiłem - nagrałem z komputera na komórkę dźwięk o częstotl. 1750 Hz, wciskam PTT, puszczam ton z komórki i działa!!! :) Pozdrawiam. Dzięki.
  • Poziom 13  
    Minęlo trochę czasu, ale postanowiłem odświeżyć temat, gdyż dzisiaj w moje ręce wpadł Puxing PX-888. Wg. producenta ma ton 1750Hz. Szkopuł w tym, że nie wiadomo jak się go uruchamia :( Może któryś z Kolegów ma (miał) takie radio i wie co w trawie piszczy? Dziękuję i pozdrawiam.
    Fragment specyfikacji:
    Ton 1750 Hz w FD-268A na 145MHz
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich zainteresowanych. Moim zdaniem powinno się uruchomić ton jak w Weierwei V 1000. Z tego co czytałem to to za pomocą przycisku CALL.