logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.
REKLAMA
  • #1 446972
    Marcin_pl
    Poziom 11  
    Witam!!!

    Przymierzam sie do kupna glosnikow na przod - 16,5cm

    Aktualnie mam/mialem boschmeny 16,5cm 200W MAX - jak na moje potrzeby graly ok tylko jeden sie uszkodzil tzn pomoglem mu;-( - z przodu mam takze syczki a w bagazniku skrzynie!

    Drzwi nie wygloszone i nie bede wygluszal - nie chce basu w drzwiach jedynie srednie...

    Poczyytalem w necie i wiem ze boschemnom mowimy NIE ok, wypatrzylem GMSy:

    6600 70W 60-8000hz
    660 90W 70-6000hz
    7600 70W 60-8000hz
    760 100w 60-6000hz

    Wszystkie maja skutecznosc 86dB


    Moje pytanie - czy tak niska skutecznosc spowoduje ze beda cicho graly? (moje byle boschmeny graly dosc glosno - nie dalo sie gadac ani krzyczec;-) )

    Czym one sie roznia? Moze macie jakies linki do stron z testami GMSow? Bo parametry maja bardzo zblizone
    a 6600 i 7600 takie same...

    Czy te gmsy zagraja lepiej niz boschmeny ktore mialem? (mialy skutecnzosc 92dB - 2 way)


    A moze jednak cos z boschmenow? tylko ze moje boschmeny to byly stare modele i nigdzie w necie nie ma o nich info.. i nie wiem czy nowe beda graly przynajmniej tak samo jak tamte...
  • REKLAMA
  • #2 450353
    Falco76
    Poziom 25  
    Cześć. Kiedyś też zacząłem się mocno zastanawiać jakie głośniki wybrać? Jeździłem tak miesiąc czasu bez głośników z tyłu i subwoofera (zjarały się - moja wina). Męka niesamowita, jazda autem bez muzy? dla mnie lipa. Tak jak napisałeś, ktoś Ci powiedział, że te głośniki co miałeś to lipa - w twoim aucie grały dobrze - i zaczynasz się zastanawiać... Albo ja jestem głuchy, albo inni mają wyśmienity słuch. Jedni krytykują Alpharda drudzy Boschmeny, a często jest tak, że ani jeden ani drugi nie słyszał żadnego z nich. :lol:

    Mój kolo zrobił instalację audio w samochodzie używając do tego wyłącznie głośników "z piwnicy" tzn. wykręcone z legendarnego polskiego radia CONDOR + gdzieś na rynku kupione 2 niskotonowe TONSILE+gwizdki za 30zł+ jeszcze kilka znlaezisk. Wszystko bardzo mądrze i starannie przeliczone i zamontowane. Przypuszczam, że skasowałyby niejedną "pseudoprofesjonalną" instalację za którą klient zapłacił grubą siekę.

    Nie trać czasu i kupuj głośniki. Jak zamontujesz zobaczysz jak grają i sam ocenisz czy dobrze czy źle. Jeżeli źle to - to dlaczego? I co należy zrobić żeby zagrały dobrze? Jest przecież tyle możliwości ....A każda kombinacja pogłębia nasze doświadczenia - a uczyć się warto!!!

    To już koniec. Odnośnie wygłuszenia drzwi to i tak bym proponował. Nie wiem jakie masz autko, ale zza drzwi wpada do samochodu dużo niepotrzebnego chałasu, a średnie tony się nie martw.

    Pozdrawiam. Daj znać co kupiłeś i jak gra.
    Cześć
  • REKLAMA
  • #3 521046
    Marcin_pl
    Poziom 11  
    No i mam glosniki boschmena z przodu a aktualnie kombinuj z cw1002C alphard siedzi juz w skrzyni ale czekam na mocniejszy wzmacniacz bo aktualnei to co mam cienko gro!

    A boschmeny hmmm nie ejst zle;-) naprawde za ta kase (70zl 2 sztuki) graja super
  • REKLAMA
  • #4 549765
    powgreg
    Poziom 20  
    6600 mają płytki kosz (do fiatów innych płytkich drzwi) lepiej wybrac któryś z głębszym koszem jezeli się zmiesci. Mała skutecznośc oznacza ze przy zaslaniu z radia mągą grac zbyt cicho jezeli chcesz głośno słuchac to lepiej poszukac czegoś o wiekszej efektowności (do radia najlepiej>89dB).
  • #5 655394
    Carlos1982
    Poziom 11  
    Czesc ja aktualnie posoadam Boschmanny z tylu i nie narzekam i mam zamiar kupic do drzwi z przodu 16,6 tez boschamnny taki wlasnie model 400 w R-2630CX titanium kumpel sobie je sprawil i graj super. Jak dla mnie to boschmany sa dobrymi glosnikami. Pozdrawiam i polecam zobaczyc sobie ten model bardzo ciekawy jest.
REKLAMA