Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wyłącznik światła... po mojemu

michal.rogaczewski 22 Sty 2008 22:20 1040 2
  • #1 22 Sty 2008 22:20
    michal.rogaczewski
    Poziom 28  

Witam,
    Jako że rodzice zarzucili mi że nie oszczędzam prądu to wymyśliłem takie oto cuś... mam schemat próby na płytce stykowej nawet nawet wyszły. chodzi o to że na jeden transoptor (czy jakoś tak... zapomniałem już) będą podawane sygnały jak ktoś bedzie wchodził do pokoju. gdy podamy jakiś impuls (czyli ktoś przejdzie przez "barierę" światło się włącza, natomast gdy wychodzi daje sygnał na drugi transoptor i wyłacza. Jak ktośobejrzy schemat to sie pokapuje o co chodzi

0 2
  • #2 22 Sty 2008 22:43
    Charly
    Poziom 18  

Jak zapodajesz schematy, to zapodaj w jakimś zjadliwym formacie, nie każdy ma program do otwierania *.brd, za to obrazki każdy ogląda. Ja akurat mam, ale nie będę go specjalnie instalował żeby jeden marny schemat oglądnąć.

0
  • #3 23 Sty 2008 16:29
    michal.rogaczewski
    Poziom 28  

no co jak co ale format eagla jest chyba jak najbardziej zjadliwy ale mam tu jpg, te diody i rezystory działają jak 2 wejściowe bramki AND i chodzi o to że gdy na pierwszym liczniku bedzie 5 (czyli wejdzie 5 osób) a na drugim też 5 (czyli te 5 osób wyjdzie) to sie to wszystko zresetuje a światło zgaśnie
    P.S. ŁO jezu ja żem spakował wam płytkę w tym pierwszym poście gdy zaczynałem ją projektować ;P sorka... teraz juz ok bedzie
    wyłącznik światła... po mojemu

I jeszcze teraz zauważyłem że dioda przy przekaźniku jest źle

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo