Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zablokowany eeprom w panasonicach

22 Gru 2003 18:38 2450 26
  • Poziom 26  
    Witam.
    Mam na wrsztacie 2 sztuki Gd92i Gd67 obaie słuchawki przyjechły do langa. Problem w tym ze wrzyciłem polskie flesze ale nie mogę ich odznaczyc np. w CB200 bo krzyczy "eeprom locked' troche czytałem ale w sumie to nic nie znalazłem jak odblokowac te eepki. Moze ktoś przerabiał ten temat????
  • Moderator Samochody
    Miałem taki problem w panasonic gd92 przy locku. Jak zacząłem kombinować, to uwaliłem telefon i leży do dziś.
  • Poziom 2  
    Jezeli chodzi o 67 to wystarczy readerem odczytac locka i klepnac z klawiatur - eepek sie odbezpieczy. Co do 92 to maly problem bo trzeba spatchowanym flashem przejechac sluchawke - a frikowego takiego zdaje sie nie ma - Tylko cracked ghost ( ale on ma swoj wlasny format )
  • Poziom 26  
    z tym 67 to bede walczył w najblizszych dniach i napisze o efektach. Mam nadzieje z ezadziała. A z tym 92 to nadal temat otwarty....
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    clip powinien ruszyć eeprom do gd92
  • Poziom 24  
    Zgadza się. Swego czasu miałem podobny problem, kumpel pożyczył mi wtedy clipa, który miał zrobić repair&unlock. No i udało się go zrobić :D
  • Spec od GSM
    z 92 tak jak piszą wyżej a co do 67 to odczyatj sobie nck wklep i powinno byc ok gd67 meczylem juz jakis rok temu wtedy polaka wrzucałem do kazdego poprzez winmodo i nie mialem najmniejszego klopotu
  • Poziom 26  
    OK z 92 sobie poradzilem , chociaz nie odblokowało mi calego eepromu tylko sam "LOCK LANG". Uzywałem tego klipu co ktąży w sieci, moze jest inny co odblokuje caly eeprom?? A z 67 to jeszcze do mnie powtornie nie dotarl. ale bedzie o wynikach napisz. Dzięki wszytkim za zainteresowanie. Postaram sie odwdzieczyc.
  • Poziom 33  
    Maciek_S napisał:
    Miałem taki problem w panasonic gd92 przy locku. Jak zacząłem kombinować, to uwaliłem telefon i leży do dziś.

możliwe że uwaliłeś , ale można go flashnąć i będzie śmigał , a zablokowanego eepromu jeszcze nie miałem ,

:arrow: Cobra , jakim programem robiłes język :?:
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    co prawda pytanie było do Cobry, ale powiem ci mój sposób, stary ale sprawdzony Winmodo i flashowanka, flashe dostępne są na gengharenghie czy jak to tam zwał
    -------------------
    Do Maciek_s:
    naładuj baterię na innym fonie i użyj klipa, też tak miałem, po locku padł i włączyć się nie chciał, już był na straty, ale znalazłem clipa którego zrobiłem ponad rok temu, podłączyłem i telefon obudził się !!
  • Poziom 26  
    a znalazłem komplet potrzebnych plikow na elektrodzie. Tam jest winmodo + 2 pliki. Niestety programu Ghost nie mogłem u siebie zainstakowac a prawdopodobnie on radzi sbie z zablokowanym eepkiem.
  • Poziom 33  
    własnie dlatego jestem troche zdziwiony tym zablkowanym eepromem , zawsze robiłem gostem i nie było problemów ale wiem że nie na każdym kompie śmiga ten prog :wink:
  • Poziom 20  
    Słyszałem coś dawniej o programach do Panasonica, ze może być zainstalowany tylko jeden. Nie jestem pewien ale tak mi pamięć podpowiada...
  • Poziom 15  
    Chlopaki jest sprawdzony sposob na wasz bol. Ale metoda ta jest bardzo niebezpieczna. Czytalem o niej na forum brytyjskim jakis czas temu kiedy mnie to bardzo interesowalem. Po krotce przedstawie ten sposob (szczegolowy sposob mialem na dyzku - nawet go przetlumaczylem ale gdzies mi go wcielo). Przykladowo mamy uwalonego Panaslonika serii GD 92/93/96 a nawet slyszalem ze dziala to na modelu 67. Mamy uwalony egzemplarz np. GD96. (z uwalonym boot-em w pamiatce). Potrzebujemy drugi taki sam dzialajacy. Obydwa rozbieramy. Nastepnie dzialajacy podlaczamy pod Winmodo wprowadzajac do W Test Set Mode (czy jakos to tam szlo). Tel caly czas jest podlaczony i nic z nim nie robimy. Bierzemy Hot Aira i grzejemy dobry (prawidlowo zaprogramowany uklad Flash) wyciagamy go i w miejsce jego wstawiamy uwalonego z niedzialajacego telefonu. Jesli poprawnie wykonalismy wszystko i przy okazji nie podgrzalismy go zbyt mocno to uszkodzony Flash powinien sie zaprogramowac.

ps.
    Koles ktory napisal ta solucje chwalil sie ze zrobil juz tak okolo 200szt. Z czego tylko jednego uwalil bo uszkodzil termicznie pamiec.

Jesli bede mogl wejsc na to forum (na razie niemoge) to sciagne cala solucje i ja przetlumacze jeszcze raz.
  • Poziom 33  
    przy 200 sztukach chyba jest sens się w to bawic , ale przy jednej :?:

wiadomo trzeba się troche pobawić z zasilanie fona :wink:
  • Poziom 15  
    Tylko ze koles z tego co mowil kasuje od 40 Euro w gore, tak wiec niezly pieniadz. A nawiasem mowiac jesli tyle kasuje za telefon to mozna by sie pokusic na zakup Lab-Proga 48 i do tego podstaweczka do tego ukladu BGA i jazda.
  • Poziom 33  
    podstawka ok 2 tys , Lab prog + ponad 3 tys , opłaci się :?:

mam Lab Toola 48 i jakoś się nie rwę by kupowac tak drogie podstawki , dla kilku sztuk już lepiej chyba robić je na "gorąco" :wink:
  • Poziom 10  
    kurcze ten sam problem mam chyba padnieta sluchawka ! bo prubowalem wgrac flsha lpd96330.rel no i wszystko bylo pieknie, zaczelo sie to jakies odliczanie chyba wgranie i pokazane bylo na phonie ile sie wgralo bylo tego ok 380kb no wszystko dobieglo konca i po tym pokazalo sie downloadign FILED i juz nic wiecej sie nie dzialo odlaczylem phon no i juz nie wstal :( pomocy !! moze ktos wie co to warto z tym isc do serwisu

czekam na odpowiedz
    gg1467567
    spawach(malpa)go2.pl
  • Poziom 33  
    już po rybkach , możesz go sobie przeznaczyć na części , serwis nawet ci tego nie postawi ...
  • Poziom 26  
    Sorry Pickador ale jest szansa to postawic. Dwie sztuki przekładasz flesz i programujesz w programatorze. Trzeba poszukac na forum , gdzies to tu czytałem. Zabawa na całego ale jest mała szansa ozywienia tego gów......a. Acha tak na matginesie to dzieki wszystkim za pomoc z tymi panasonikami . Dopiero dzis trafił do mnie ten GD67 i poszło jak po maśle.
  • Poziom 33  
    tak , ale musisz mieć drugi sprawny aparat i wyjąć z niego flash , a to nie zawsze jest opłacalne , bo mozna też uwalić drugiego ... jak nie masz wprawy :wink:
  • Poziom 26  
    do Picador: i tu jest pies pogrzebany :(
  • Moderator Samochody
    Czytałem na jakiej stronie (chyba też angielskiej) , że można podnieść fona z uwalonym flashem, oczywiście przy pomocy drugiego aparatu, ale bez rozbierania ich i bez ryzyka, podłączając obydwa razem przez port LPT, ale szczegółów nie pamiętam. Być może ktoś coś wie na ten temat ?
  • Poziom 25  
    Temat stary ale ma związek z moim problemem . Mam takiego GD 92 z zablokowanym epromem i przymierzam się do zkupu MultiBoxa - pod warunkiem że sobie z tym problemem poradzi. Na stronie producenta wyczytałem że podnosi martwe panasoniki:
    Cytat:
    which can make boot restoring in dead Panasonic phones. Now you can restore all Panasonic GD series

A jak to wygląda w praktyce , czy rzeczywiście wszystkie ?
  • Poziom 33  
    podnosi bo wgrywa nawet z uwalonym bootem po JTAG-u ,

stawia modle :
    Panasonic_GD35
    Panasonic_GD52
    Panasonic_GD67
    Panasonic_GD90
    Panasonic_GD92
    Panasonic_GD93
    Panasonic_GD95
    Panasonic_GD96 czyli stare ...

inne stawia INFINITY

aparat stary jest sens kupować specjalnie ? , miałem ich kilkadziesiąt i jakoś nie trafił mi się zablokowany , czym próbowałeś go robić :?:
  • Poziom 25  
    Oczywiście niezamierzam kupować MultiBoxa dl samego Panasonica GD 92 ale przedewszystkim dla obsługi Philipsów. Ostatnio doszło kilka innych modeli. Kiedyś zastanawiałem się nad Thunderstormem lub MultiBoxem i dziś niemam juz watpliwości wole MultiBoxa- po ostatnich abdejtach jest bezkonkurencyjny. Co do Panasonica GD 92 chciałem się tylko upewnić czy rzeczywiście robi te z wywalonym bootem .
  • Poziom 33  
    jeżeli chodzi o philipsa , MULTIBOX jest pezkonkurencyjny , więć warto go wziąć , poza tym obsługuje jeszcze kilka typów , szkoda że alcatel jest za dopłatą , żeby jeszcze 200 zł ... , dąłoby się to przełknąć , ale 500 ... kapke za dużo :cry:

wracając jeszcze do zablokowanego eepromu , w opcji multiboxa jest opcja : Erase SEC liberty ... więc chyba nie będzie problemu z naprawą czy langiem w tym aparacie :D