Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sound city PA 120 (nie head gitarowy) - schemat, paczka

23 Sty 2008 10:49 3342 11
  • Poziom 15  
    Stałem się szczęśliwym posiadaczem w/w wzmacniacza 6xEL34 i ok. 8 lamkami mniejszymi min, ECC83, ECC81.
    Zakurzony, wyzyłowany bo chodził jako PA na estradzie. Troche rozgrzebany a chciałbym go odświerzyć. Bez schematu jest naprawde ciężko bo mocno było grzebane. Do serwisu trafiał na kilka godzin przed graniem więc była tylko robiona prowizorka.
    Jeżeli ktoś wie gdzie to można znaleść albo ma schemat prosiłbym na majla albo o link
    Pozdrawiam i z góry dziękuje

22:11
    zakończony dzisiejszy dzień na +
    regulacja barwy na 5 wejściach działa identycznie. drugi kanał ma skichane gniazdo ale po wymianie powinno chodzić. nie wiem co z odwracaniem fazy ale dopiero to rusze jak załatwie lampy do końćówki. Prawdopodobnie zamówie J.J. komplet 6 ECC83, 2 ECC81 i 6 EL34 i w zapasie po dwie. Nie rozmawiałemn jeszcze z dilerem i jeśli można to prosze o opinie odnośnie tej firmy http://www.krambit.pl/JJ.htm.
    Dalej poszukuje schematu. narazie opieram się o budowe SC 120 ale pieca gitarowego.
    Pozdrawiam ze słonecznych brusów
  • Poziom 12  
    Witam.
    Schemat który szukasz jest na tej stronie: http://www.freeinfosociety.com/electronics/schempage.php?cat=1
    ale możesz równie dobrze zrobić Hiwatt-a bo ma takie same trafa którego schemat znajdziesz tu: http://mhuss.com/Hiwatt/tech2.html i zamiast ecc81 możesz spokojnie wstawić ecc83 - zdaje sie że w obu projektach( w Hiwacie na pewno) jak dla mnie dźwięk jest lepszy.

Moderowany przez oldboy:

Proszę używać takich oznaczeń jak są na lampach bądź w katalogach lamp. Nie stosuje się małych liter. Treści nie spełniające tych wymagań będą usuwane.

• Poziom 15  
    Niestety, tutaj tego schematu nie ma. Tak jak w temacie nie ma to być schemat pieca gitarowego a sześciokanałowego wzmacniacza mocy. Zasilacz i końcówka, odwracacz fazy i ostatni stopień na dwóch triodach jest taki sam jak tutaj
    ECC 81 jest tylko w odwracaczu fazy i tam raczej pozostanie.
    Z Hiwatt-em nie za duzo ma SC wspólnego (mimo wspólnego założyciela firmy)
    Stronki podane przez ciebie nie raz przeszukiwałem i owszem Sound City 120 jest ale bez PA.
    Pozdrawiam ze słonecznych brusów.
  • Poziom 12  
    Czekaj - ty nie grasz na gitarze - do czego będziesz używał tego Sound City - co do Hiwatt-a to jeśli ma na wyjściu ok.460V to możesz z niego zrobić Hiwatt-a bez problemu - końcówka mogłaby zostać taka jak jest. Transformatory które siedzą w środku to: Partridge - wysoka półka. Zobacz sobie inne schematy np. carlsbro - brytyjskie http://www.chambonino.com/carlsbro/carlwires.html
    i porównaj (może są podobne - wiele firm robiło niewielkie zmiany w swoich konstrukcjach - jak nie były one takie same)
    Zobacz także tu - i nie koniecznie patrz na 120wattowe, aby mial preamp, PA na lampach.
  • Poziom 15  
    Tak to wygląda (obrazek pozyczony)
    Końcówka i reszta taka jak przy innych SC to dojde. Przy regulacji barwy tonu wszystko pościerane i przegrzane i tej częśći schematu nie moge od niczego pożyczyć.
  • Poziom 12  
    Jak to - sprzedają to - czego nie mają ??

Dodano po 2 [minuty]:

Jak znasz dobrze angielski to patrz kto na ebayu .uk .co .de sprzedaje takowy wzmak - jesli zna sie odrobine na elektronice - to poda Ci wartości tego wzmacniacza - lub wykorzystaj końcówkę i zasilacz i zbuduj coś nowego - Sound City - bądź Hiwatt - Roost - ale to do gitary - chyba C inie potrzeba takowego ??
  • Poziom 15  
    Dobra przysiadłem dzisiaj i wymieniłem dwa kondensatory 220u/450, przesmarowane potencjometry i gniazda. Jest mały problem bo podczas grania słychać szmery i zmienia się głośność raz ciszej i raz głośniej. Zmierzyłem anodowe przy pierwszym stopniu i jest 110V więc trzeba jeszcze kilka pojemności wymienić.
    Jak tam się spisują lampy J.J.
    Co do elementów to już jest wszystko jasne. Mam tylko nadzieje, że jak włoże lampy do końcówki, wymienie potencjometry, reszte kondensatorów i ustawie bias to będe cieszył się końcówką na klawisze, harmonijke, wokal i gitare w jednym i co najważniejsze wystarczające do nagłośnienia niewielkiej sali.
    pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Patrzyłem na inne schematy Sound City i na pierwszym stopniu mają 120v - więc jest podobnie, a co mają pojemności kondensatorów do napięcia ?? Jak zadajesz pytanie - to stawiaj znaki - bo muszę się domyślać - czy to stwierdzenie - czy pytanie. JJ to dość dobre lampy - jak kupiłem EH - podobno lepsze- trwalsze - jakoś ja tam nie słyszę różnicy, a mam obie - chociaż EH zdają się być głośniejsze. Kondensatory elektrolityczne możesz powymieniać, aczkolwiek one jeszcze w miarę mogą trzymać parametry - lepiej niż te tanie i nowe(mierzyłem nie jedne - więc wiem co nieco). potencjometry jeśli nie trzeszczą( można przeczyścić) i luźno nie latają - to nie musisz ich wymieniać. Jeśli słychać raz ciszej - raz głośnie - posprawdzaj, czy wszystkie elementy są przylutowane. nie rozumiem dokładnie tego co piszesz o szmerach, a później, że jak włożysz lampy do końcówki ...... to znaczy że wcześniej słyszysz szmery nie wkładając EL34 - to nie możliwe. Ten wzmacniacz jeśli chodzi o nagłaśnianie małych sal - to jest potwór - nie dasz go nigdy na małej sali do połowy - bo zagłuszy perkusję - to raz - a dwa to wypruję Ci głośniki ze skrzynki - "tym czymś" możesz koncerty dawać na stadionach.
  • Poziom 15  
    Kolejny problem to zasilanie stopni wejściowych. Na anodach EL34 Napięcie ok 400V i dalej mamy schody. Na schemacie kolejne stopnie zasilane są przez rezystor 68k i napięcia są nizutkie. Kiedy wstawiłem 36k napięcia są następujące: na odwracaczu fazy mamy 130V na lampie sumującej jedna trioda ma na anodzie 180V a druga 120V, na stopniach wejściowych jest jeszcze niżej. Wszystkie napięcia są proporcjonalnie niższe niż podaje fabryka. Nie wiem czy wystarczy zmienić na jeszcze mniejszy. Już się nie ścisza więc tylko zostaje zając się tym problemem.
    pozdrawiam

ten przepalony 68K to tak naprawde 6K8. znalazłem taki sam rezystor tak samo przegrzany i tak samo ten mnożnik wyglądał jak pomarańczowy. Po zmierzeniu wynikło 10x mniej. napięcia już ok. Jeszcze nowe lampy, wyregulować bias i wszystko dobrze będzie grało.
  • Poziom 15  
    Poszukuje paczki bądz kolumny do ww. wzmacniacza. Ma on pracować jako odsłuch na scenie do Juno-D i kilku innych instrumentów. Końcówka jest dość szeroka (60-80cm) i powinna znajdować się na kolumnie. Potrzebne jest szerokie pasmo bo na pianie czasem trzeba udeżyć mocno w nieskie tony, a czasem potrzba bardzo wysokich syntetycznych brzmień, więc odpada paka gitarowa. Potrzebne to do grania na żywo, wesela, zabawy, śledziki a pózniej napewno do ambitnejszego grania. Cena nie powinna przekraczać 1000zł, a jeśli znajdzie się coś wartego uwagi rozbije jeszcze skarbonke. Nie chciałbym budować ale jeśli to będzie lepsze rozwiązanie to z niego skożystam. Nie licze wtedy czasu, ani drewna bo stolarnia jest na podwórku.
    zwracam się z prośbą o pomoc bo niedługo śledzik
    pozdrawiam

http://www.speakerplans.com/page17.html
    Widzi mi się taka kolumna. Jest szeroka i sprawna ale bardzo mocna i głośniki wyjdą jakieś 1300zł. Moc wystarczająca dla mnie to 150W(6xEL34) i zastosowałbym słabsze przetworniki. jakieś propozycje??

Moderowany przez oldboy:

W tym dziale nie zajmujemy się kolumnami głośnikowymi. Proszę założyć temat w dziale "Nagłośnienie i Akustyka"