Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralko-susz. electrolux ew 1289w zapach spalenizny

mmmol 23 Jan 2008 14:08 2199 3
 • #1
  mmmol
  Level 2  
  Mam pralko - suszarkę electrolux ew 1289w. Ostatnio w trakcie prania spadł mi wiatraczek z pompy. Przykleiłam go na klej i nawet zrobiła pranie, ale pojawił się zapach spałenizny. Wymieniam pompę na nową, ale zapach znowu się pojawił. Co to może być?
 • #2
  noopS
  Level 17  
  Ja miałem podobny problem kilkakrotnie przy róznch modelach pralek. W jednym przypadku to grzał się kondensator od silnika prawdopodobnie przez to, że zaczął juz zwierac gdyż lata to on swoje miał wymieniłem i problem znikł. Czasami to poprostu zapach od samego silnika który się grzeje ale to znowu oznaka, że coś z nim nie tak. Była jeszcze historia z bimetaliczną blokadą otwarcia drzwiczek. Jest tam właśnie blaszka bimetaliczna i opornik przez które płynie prąd w moim przpadku to stopilła się plastikowa obudowa i porobiła różne dziwne rzeczy i sam nie wiem do końca czemu. Tak więc źródeł może być kilka najlepiej poprostu wlączyć pralke na chwile potem odłączyć i sprawdzić co się gzrje
 • #3
  WIELKI_BOBO
  Level 18  
  Zapach pojawia się na funkcji prania czy suszenia?
 • #4
  mmmol
  Level 2  
  Zapach pojawiał się w czasie prania, ale już ta kwestia się wyjaśniła bo spaliła się pompa taka z wyszczerbionym wiatraczkiem. Powiedziano mi, że to pompa cyrkulacyjna i że można zamontować pompę taką samą jak z drugiej strony (popularna Askoll) tylko trzeba "wyskubać" skrzydełka w wiatraczku i będzie dobrze. I tak zrobiłam. Ale pojawił się nowy problem: Pralka włącza się normalnie, zaczyna prać i po kilku minutach przeskakuje na końcówkę czyli jakby zostało jej już tylko 3 minuty do końca. I co teraz? Programator się zepsuł czy jednak to rozwiązanie z pompą nie jest najlepsze?