Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Genius SW-HF5.1 5005 kilka pytań do kogoś kto to serwisował.

23 Jan 2008 14:23 3984 2
  • Level 10  
    Witam!
    Mam taki zestaw głośników i wczoraj podczas przełączania źródła sygnału z pilota poszedł smród i po rozkręceniu okazało się że walnął rezystor oznaczony na płycie wzmacniacza jako R52 niewiadomej dla mnie rezystancji oraz co potem sprawdziłem stabilizator 78L08 z którego idzie 8V zasilania na układy BT2323 (PT 2323 6-channel audio selector) i układ BT2328 który zidentyfikowałem nie wiem czy słusznie jako PT2258 - 6 kanałowy sterownik siły głosu). Stabilizator walnął i dał na wyjście 18V zamiast 8 i stad ten rezystor się spalił. Niestety rezystor puścił to napięcie dalej. Po wymianie stabilizatora i wstawieniu rezystora nastawnego (ust ok 50 ohm) sprzęt gra ale tylko z wejść 5.1 i nie reaguje na zmianę źródła dźwięku. W związku z tym stanem rzeczy mam kilka pytań do kogoś kto ten sprzęt widział w środku i naprawiał.
    1. Czy słusznie wnioskuje że układ BT2323 padł skoro nie działają wejścia stereo, czy może nie jest wysterowywany z procesora który padł.
    2. Schemat!! Te które znalazłem na elektrodzie nie pasują do tego co mam w środku.
    3. Jak zdjąć przedni panel bo tam znajduje się procesor sterujący, który podejrzewam ze jest uszkodzony lub coś w jego otoczeniu a nie idzie ściągnąć tego przedniego panela. Tam też idzie to 8 voltów zasilania.
    4. Jak ktoś może zajrzeć do tego suba to niech mi powie jaką wartość ma rezystor R52

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
    Pozdrawiam
    Mariusz
  • Level 11  
    Witam
    może nic niepomogę ale proszę się skontaktować z firmą prometeusz. oni naprawiają głośniki geniusa może cos pomogą i udostępnią jakąś pomoc,
    http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=10337039

www.prometeusz.gda.pl
    jeśli coś będzie wiadomo proszę o zamieszczenie na eletrodzie , pomocne materiały czy rozwiązanie problemu.

Dodano po 19 [minuty]:

rezystor R52 47om ;)
  • Level 14  
    Aby ściągnąć przedni panel należy ściągnąć gałkę głośności (największa) i tam jest śrubka :) a pod plastikowym panelem są po rogach (4szt) plastikowe kołki przyklejone do obudowy.
    Sam sie zastanawiałem jak to zdemontować i dopiero jak wyrwałem to sie nauczyłem :)

Dodano po 21 [minuty]:

Ja mam jeszcze większy problem bo niemam regulacji z panela ani nie przełącza mi wejść. Panel na pozór działa i z pilota też. Podejrzewam że padły obydwa układy BT