Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po dodaniu kości Pamięci 1gb, karta graf ma mniej pkt ...:/

23 Sty 2008 17:36 1010 9
  • Poziom 24  
    Witam

Mam pewien problem. Posiadam kartę graficzną GeForce 7600gt GIGABYTE.
    Przez pewien czas, miałem włożoną kość 1gb DDRII 800mhz do slotu i testowałem w 3dMarku 03 kartę i miała 11000tys pkt, po dodaniu drugiej kości, ma juz tylko 8900pkt... :/ co jest nie tak?

Pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Tu raczej w grę wchodzi ogólna wydajność systemu. Kiedy testowałeś i miałeś wynik 11000pkt. ? Bezpośrednio przed dołożeniem drugiej pamięci ? Pamięć pracuje w dualu ?
  • Poziom 24  
    11000 tys pkt uzyskałem na 1gb RAM, przed dołożeniem drugiej kości. Pamięć RACZEJ pracuje w dualu, bo na płycie obok procesora mają takie same oznaczenia - (żółte), a w biosie nic się nie bawiłem
  • Poziom 34  
    Prześlij screena z programu Everest zakładka ''mikroukład płyty głównej''
  • Spec od komputerów
    W sterownikach wybrałeś profil 3DMark'a ?
  • Poziom 24  
    Damnian napisał:
    Prześlij screena z programu Everest zakładka ''mikroukład płyty głównej''

a dokładniej gdzie znajduje sie ta zakładka?
  • Poziom 20  
    Może zakupiona pamięć jest wolniejsza niż poprzednia, dlatego całość pracuje teraz wolniej.
  • Poziom 24  
    nie, jest identycznej firmy i prędkości :)
  • Poziom 16  
    Zakładka Mikroukłady płyty głównej- Włączasz Everesta, klikasz na ikonę podpisaną "Płyta główna" a następnie na ikonę "Mikroukłady płyty głównej".
    A jak robiłeś te testy? Na jednej kości zaraz po uruchomieniu systemu, czy po jakiejś pracy na nim? Na drugiej kości też po uruchomieniu czy już po jakimś czasie od uruchomienia?
    Generalnie uruchomione aplikacje na komputerze mogą zmniejszyć osiągi 3D Marka
  • Tłumacz Redaktor
    No to zrób prosty test - wyjmij pamięć i sprawdź znowu jaki otrzymasz wynik.