Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe Philips LX3000D/22S - uszkodzony wzmacniacz

23 Sty 2008 17:39 1588 2
  • Poziom 19  
    Witam szanownych kolegów.
    Trafiło mi się do naprawy cudo jak w tytule, sprzęt teścia więc trzeba się wykazać :D.
    Początkowo myślałem, że padł mostek D901 ponieważ paliło bezpieczniki F901 i F902 - ale mostek jest OK (dobrze, że nikt nie wpadł na pomysł żeby je watować ;) ).

Uszkodzeniu uległ układ IC501 (TDA7265) - zwarcie pomiędzy nóżkami 1 i 3, zresztą widoczne są uszkodzenia mechaniczne (spuchł). Posprawdzałem cały tor - wszystko wydaje się być w porządku, więc zastanawia mnie fakt co mogło być przyczyną uszkodzenia. Czy mogło zostać spowodowane zwarciem na kablach? Czy też szukać dalej i dokładniej - tu byłbym wdzięczny za sugestie gdzie :D
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W tym kinie w stopniu końcowym Audio pracują trzy TDA7265, uszkodzeniu uległ jeden z nich na szynie zasilającej +/-Vcc (p.1 i p.3). Mogło nastąpić zwarcie w obciążeniu (kolumny) lub jest to czysty przypadek. Należy wymienić ten układ i powinno być OK.
  • Poziom 19  
    Właśnie z tego co się zorientowałem to 501 jest odpowiedzialny za tylne kanały - kable do tych głośników idą pod dywanem, muszę je dokładnie obejrzeć i pomierzyć.
    Co do układu to muszę zamówić, dam znać jak się z tym uporam.
    Dzięki za odpowiedź.