Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera FS-1800 -brudzi na polowie wydruku po zmianie toneru

23 Sty 2008 19:20 3219 12
  • Poziom 10  
    Zmienilem wlasnie toner w drukarce - stary sie skonczył (bylo wszystko ok). Teraz zalozylem nowy - postepowalem i wyczyscilem wszystko zgodnie z instrukcja dołączoną do tonera - i pierwsze wydrukowane strony są zabrudzone - a konkretnie lewa część wydruku jest cała lekko poszarzona, a idąc w kierunku prawej krawedzi kartki papieru za połową to szarzenie zanika.
    Cóz mogło się stać?

zajrzałem do instrukcji i uściśle, że wydruk jest ok, tylko tło jest szare z tej jednej strony.
  • Specjalista KYOCERA
    Witam,

napisz co i jak czyściłeś.
  • Poziom 19  
    A czy w drukarce był oryginalny toner i na taki wymieniłeś?
  • Poziom 10  
    witam,

Czyściłem dokładnie tak jak w instrukcji - najpierw przewód elektrody głównej (uchwytem czyszczącym ok 10 razy w te i we wte), potem siatkę elektrody elementem czyszczącym (5 razy), i na końcu załączoną szmatką rolkę pobierającą i bieżnie papieru.

Nic więcej nie rozbierałem i nic nie robiłem.

W tej chwili przeczyściłem jeszcze raz przewód elektrody głównej (kilka razy przesuwając uchwytem) i 2 razy włączyłem odświerzanie bębna z menu. Pomogło - tzn szarzenie jest małe (nawet bardzo małe) ale wciąż jest dostrzegalne na lewej stronie kartki.

Apropo tonera - to był mój pierwszy toner który zużyłem - kupiłem go pełnego z drukarką - domyślam się, że był regenerowany - ale cały wydrukowałem bez problemów. W tej chwili kupiłem oryginalny toner na ebay-u (przynajmniej taką żywię nadzieję, że oryginalny).
  • Specjalista KYOCERA
    Witam,

sprobuj odkurzyc rolke transferowa.....taka gabczasta, znajdzisz ja jak wysuniesz caly modul podawania papieru...ciagnac za zielona raczke znajdujaca sie po prawej stronie drukarki.

Jesli to nie pomoze to stawiam na:

1. problem z tonerem (jego orginalnosc)
    2. problem z modulem wywolujacym
    3. problem z bebnem (chociaz tutaj bym sie lekko wachal....bo jak sam napisales wczesniej byly wydruki OK...a nie moze sie beben zuzyc "po wymianie tonera")

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dzieki wielkie,
    Odkurzylem tę rolkę. Mało, ale wciąż szarzy.

A czy to możliwe żeby po zmianie toneru, jeśli coś z tym nowym jest nie tak- już wyszło to na pierwszej nowowydrukowanej stronie?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Spróbuj wydrukować jeszcze ok. 50 stron i sprawdź czy problem ustąpi.

Później wydrukuj całą czarną stronę i całą białą - dołącz skany.
  • Poziom 10  
    Dziękuję wszystkim za rady - problem ustąpił po wydrukowaniu kilkudziesięciu stron - i w tej chwili nie dostrzegam brudzenia (ciekawe co mogło być przyczyną).

Skorzystam z okazji i mam jeszcze jedno pytanie: od poczatku jak mam ta drukarke to brudzi ona przy drukowaniu z podajnika MP, w sposob pokazany na zdjęciach. Przepraszam za jakość zdjęć ale robiłem je telefonem. Jest to taka smużka u góry strony. Który element może być za to odpowiedzialny i jak to usunąć?

pozdrawiam

Poprawiłem załączniki!
    [_P_]

• Specjalista KYOCERA
    Witam,

jak na moje oczy :) to masz brudna rolke poboru....wyjmij ja....wyczysc...i powinno byc po problemie.
    Dlaczego brudzi...

Kolego poczytaj trochę tematy zamieszczone na forum.

Zanim zaczniesz doszukiwać sie przyczyny złej jakości wydruków/kopii wykonaj dokładny przegląd urządzenia. Później doszukuj się winy podzespołów.
  • Poziom 2  
    Tak sobie czytam te wypowiedzi, wszyscy odsyłają do jakiejś szukawki, zajmują czas i miejsce, uważam, że "jak nie potrafisz nie pchaj się na afisz". Sprawa była bardzo prosta - toner transportowany był w pozycji pionowej i zbił się z jednej strony pojemnika. Wystarczyło lekko puknąć i kilkakrotnie przechylić w prawo-lewo i byłoby po sprawie. Gwoli ścisłości: nie jestem serwisantem, po prostu posiadam kilka drukarek i kopiarek
    tonery się "pogryzły, pewnie oba - stary i nowy były innych firm (alternatywne) ale po zrobieniu kilkudziesięciu wydruków stary się skończył i jest OK, do zbr - masz racje, ale nie w przypadku tych drukarek, tak jest w skrajnych przypadkach w drukarkach z cartridgem np Samsungi, czy HP
    A tak przy okazjii... te wszystkie śmieci dołączone do tonerów Kyocera/Utax itp, to o kant tyłka potrzaskać. Więcej problemów z używaniem ich i czysczeniem siatki i drutu itp. operacjii niż pożytku z tego. Po ostatnim przypadku gdzie klientka ambitnie czyściła elektrodę w CD-1216 i nie mogła jej włożyć z powrotem, wyciągamy wszystkie to badziewie i jest świety spokój!

C.