Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony SDM-HS74P gaśnie ekran

mietex 23 Sty 2008 19:44 1976 1
  • #1 23 Sty 2008 19:44
    mietex
    Poziom 25  

Witam !
    Przepraszam za być może laickie pytania, ale "zabawę" z monitorami
    LCD dopiero zaczynam. Monitor jak w temacie po włączeniu bez podanego sygnału na chwilę wyświetli ekran z komunikatem o nie podpiętym kablu sygnałowym i gaśnie, dioda na wyłączniku cały czas świeci na zielono. Jeśli podłączę tester to efekt pojawiania się obrazu
    na około 1 sek. mam przy każdorazowym przełączeniu testera na różne opcje wyświetlanego obrazu. W przeszukanych postach wyczytałem,
    że dość częstą przyczyną tego defektu jest uszkodzenie się świetlówki
    lub inwertera. Mam pytanie w jaki sposób mógłbym zdiagnozować
    lub wykluczyć jedno bądź drugie. Przy wygaszonym ekranie próbowałem zaobserwować czy jest widoczna treść obrazu ale być może z powodu
    czarnej maski nic nie było widać.
    Za każdą formę pomocy dla początkującego z LCD z góry dziękuję.
    Pozdrawiam.
    Dzisiaj udało mi się zaobserwować - jest treść przy wygaszonym ekranie.
    I następne spostrzeżenie - jeśli wypnę ten górny wtyk od świetlówki
    ekran zapala się na około pół sekundy, jeśli natomiast wypinam dolny
    świeci około dwóch sekund. Napięcia z zasilacza zgodne z opisem na wtyku. Dwie sztuki 470µF i dwie 47µF w części inwertera wymieniłem.

Sony SDM-HS74P gaśnie ekran

0 1
  • Megger
  • #2 25 Sty 2008 02:39
    misiupan
    Poziom 35  

Witam , często w tym modelu uszkadzały się trafka inwenera , prawdopodobnie jedno masz uszkodzone ,Można zablokować układ pomiaru prądu z wyjścia transformatorka i zobaczyć wtedy , ewentualnie w jego gałęzi
    zmierzyć napięcie , jeżeli będą duże różnice to tam gdzie będzie niższe napięcie to trafko prawdopodobnie masz uszkodzone , jak będziesz miał pdf układu sterującego to łatwiej będzie ci zrozumieć.

0