Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zamian tranzystora W.cz 2sc2312 na mrf455

161MDS01 23 Jan 2008 21:26 2016 5
    161MDS01
    Level 24  
    Witam serdecznie!!!Czy ktoś zamieniał tranzystor 2sc2312 na mrf455 jeśli tak to jakie modyfikacje robił...Chce zrobić tak samo w alanie 87 interesuje mnie
    tylko i wyłącznie czy da rady...Posty nie odnośnie tematu będę raportował...POZDRAWIAM

Daniel
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Da, tylko po co...
    A jak? Skorzystaj z gotowca.
    Zobacz jak jest w Lincolnie i tak przebuduj stopień końcowy w 87.
    M.
    161MDS01
    Level 24  
    Jak to po co???Aby przerobić go na pasmo 10m nie interesuje mnie pasmo 11m a Mrf wiadomo w jakim celu chce założyć w celu większej mocy co do linkolna hmmm nie za bardzo mi to mówi ale skoro tak piszesz to być może...
    na mój gust bylo by tak zostawić 2sc2166, wymontować 2sc2312 i w miejsce ostatniego wstawić mrf hmm wzór zaciągniety od alana 560 na bazie płyty od rci2950...Co wy na to????...POZDRAWIAM

Daniel
    SP5IT
    Jest sens przerabiać pod warunkiem, że masz uwalony stopień końcowy i nie masz tam co włożyć. W innym przypadku dopał z CB na 10m bardzo ładnie pracuje i nie ma sensy radia psuć.

Ja na to, żebyś przerobił na IRF520. Taniej będzie, efekt taki sam, temat przetrenowany i wiadomo, że działa nieźle.
    http://cbtricks.com/miscellaneous/fet_papers/index.htm
    A jak masz 2312 na zbyciu to ja się pisze na sztukę lub dwie.
    Poza tym na 10m potrzebujesz trochę dalej "w prawo" w tym 87 :)
    Michał
    161MDS01
    Level 24  
    Michał zgadłeś uwalone 2312. A mam na stanie dopał z tą końcówka a wiadomo jak chodzą dopały hiii wole mieć to w radyjku zawsze są tam jakieś filtry a co do 10m tak to wiem że trzeba troszke w prawo...jeśli masz sprawdzone konstrukcje to daj namiar....POZDRAWIAM

Daniel
    SP5IT
    To przerabiaj na mosfety a filtry w 87 są i tak nic nie warte. Radio śmieci równo.
    Zainwestuj w filtr dolnoprzepustowy w.cz.
    Michał