Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch S8ME2B ciągle zmywa nie wyłącz się

arksik 23 Jan 2008 21:47 3519 4
    arksik
    Level 11  
    Zmywarka S8ME2b ,ma mechaniczny programator .Problem polega na tym ,że przechodzi cały cykl zmywania ,wskaźnik stanu programu wraca do pozycji wyjściowej i zaczyna zmywać od początku (nie zatrzymuje się).
    Stwierdziłem że silniczek poruszający programator dostaje napięcie i pracuje ,powodując pracę programatora od początku.
    Gdzie szukać przyczyny?
    WIELKI_BOBO
    Level 18  
    Przyczyny szukac w programatorze, jest rozbieralny i często naprawialny.....
    arksik
    Level 11  
    Rozebrałem programator , przeczyściłem styki ,wszystkie sa OK ,krzywki też są całe .Zauważyłem ,że po skończonym cyklu zmywania nie puszcza elektromagnes ,zaznaczony na foto na czerwono,nierozłącza styków i to podtrzynuje pracę silniczka programatora .Powoduje to ponowny cykl zmywania.

Zmywarka Bosch S8ME2B ciągle zmywa nie wyłącz się

Moderated By skryn:

Proszę przeczytać instrukcję ...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

WIELKI_BOBO
    Level 18  
    Sam sobie opdowiedziąłes na pytanie, sprawdz ten elektromagnes, oraz styki obok silniczka, w szczególności spręzynki, które tam są to jest powód twojej awarii.....
    arksik
    Level 11  
    .Po rozebraniu programatora ,okażało się że skleiła (zgrzała)się jedna para styków ,po przeczyszczeniu i złożeniu ,zmywarka w końcu staneła po cyklu zmywania .