Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch S8ME2B ciągle zmywa nie wyłącz się

23 Sty 2008 21:47 3390 4
  • Poziom 11  
    Zmywarka S8ME2b ,ma mechaniczny programator .Problem polega na tym ,że przechodzi cały cykl zmywania ,wskaźnik stanu programu wraca do pozycji wyjściowej i zaczyna zmywać od początku (nie zatrzymuje się).
    Stwierdziłem że silniczek poruszający programator dostaje napięcie i pracuje ,powodując pracę programatora od początku.
    Gdzie szukać przyczyny?
  • Poziom 18  
    Przyczyny szukac w programatorze, jest rozbieralny i często naprawialny.....
  • Poziom 11  
    Rozebrałem programator , przeczyściłem styki ,wszystkie sa OK ,krzywki też są całe .Zauważyłem ,że po skończonym cyklu zmywania nie puszcza elektromagnes ,zaznaczony na foto na czerwono,nierozłącza styków i to podtrzynuje pracę silniczka programatora .Powoduje to ponowny cykl zmywania.

Zmywarka Bosch S8ME2B ciągle zmywa nie wyłącz się

Moderowany przez skryn:

Proszę przeczytać instrukcję ...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

• Poziom 18  
    Sam sobie opdowiedziąłes na pytanie, sprawdz ten elektromagnes, oraz styki obok silniczka, w szczególności spręzynki, które tam są to jest powód twojej awarii.....
  • Poziom 11  
    .Po rozebraniu programatora ,okażało się że skleiła (zgrzała)się jedna para styków ,po przeczyszczeniu i złożeniu ,zmywarka w końcu staneła po cyklu zmywania .