Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dopasowanie impedancji.

marmur99 22 Gru 2003 22:45 1449 5
  • #1 22 Gru 2003 22:45
    marmur99
    Poziom 17  

Z tym mam zawsze problem. Mam filtr SAW na 433.92 MHz. W jego nocie aplikacyjnej podano, że przy wejściu i wyjściu znajdują się pary - cewka+kondensator. Domyślam się, że służą one do dopasowania gdyż nie podano ich wartości.
    Czy ktoś wie jak dopasować impedancyjnie coś takiego ?

Link do dokumentacji
    http://www.rfm.com/products/data/rf1172.pdf

Marmur99

0 5
  • #2 23 Gru 2003 22:08
    Dykus
    Poziom 26  

Ja w tej PDFce znalazłem wartości L i C, to nie o te chodzi?

0
  • #3 24 Gru 2003 09:05
    androot
    VIP Zasłużony dla elektroda

W tej dokumentacji jest napisane cos takiego:

"Unless noted otherwise, all measurements are made with the filter installed in the specified test fixture which is connected to a 50 om test system with VSWR <= 1.2:1. The test fixture L and C are adjusted for minimum insertion loss at the filter center frequency, fc . Note that insertion loss, bandwidth, and passband shape are dependent on the impedance matching component values and quality."

Daj sobie spokój z dopasowywaniem LC, wystarczy, że zapewnisz odpowiednie impedancje na wejściu i wyjściu.
    Te obwody LC zastosowali tylko w "Test circuit", gdzie zależało im na osiągnięciu jak najlepszych, rzeczywistych parametrów do wyznaczenia charakterystyk.

0
  • #4 24 Gru 2003 09:12
    hefid

Własnie te elementy LC służą do uzyskania odpowiednich parametrów układu,do tego między innymi służy dopasowanie. Nalęży je dobrać tak jak przy testowaniu, chyba,że chce się uzyskać inne impedancje: wejściową i wyjściową, ale to już jest wyższa szkoła jazdy. Niedopasowany filtr może całkowicie popsuć jakość odbioru.

0
  • #5 24 Gru 2003 09:20
    androot

Przeciez 10om w ta czy tamta nie zrobi roznicy, a niewlasciwie dobrane elementy dopasowania moga pogorszyc sytuacje duzo bardziej.
    Zeby za duzo nie kombinowac zalecam uzyc filtr bez dodatkowego dopasowania, zwazywszy, ze jego impedancja we/wy wynosi 50om.
    Nalezy tylko zadbac o odpowiednie stopnie na wejsciu i wyjsciu np. MAR6, ktory ma tak samo 50om.

0
  • #6 24 Gru 2003 22:22
    marmur99
    Poziom 17  

No właśnie w tym problem, że wejście LNA ma 26[Om] a antena jakieś 75 [Om]. I co teraz?

Marmur99

0
  Szukaj w 5mln produktów