Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda favorit 1992 r brak świateł stop i nie tylko

bmw318 23 Jan 2008 21:58 6081 16
Altium Designer Computer Controls
    bmw318
    Level 11  
    Witam.Mam następujący problem w skodzie favorit 1992 r.Przestały mi świecić światła stop, nie świeci lampka oświetlenia wnętrza, nie ma awaryjnych i nie chodzi spryskiwacz.Nadmienię że wcześniej wszystko funkcjonowało.Sprawdzałem bezpieczniki, wymieniłem jeden bo był spalony ale nic to ie zmieniło.Gdzie tkwi problem?
  • Altium Designer Computer Controls
    neo_dc
    Level 32  
    Moim zdaniem sprawdzic styki czy nie posniedziale oraz masy czy nie poluznily sie, nie posniedzialy itp.
    bmw318
    Level 11  
    Sprawdziłem masy, wszystko gra.Masa dochodzi.Tym bardziej że na lampie tylnej jest masa wspólna dla wszystkich świateł.Pozostałe świecą tylko stopu nie ma.Mam książke do skody ale tam jest opisana stara skrzynka bezpieczników. Nie wiem czy mogło coś walnąc w skrzynce czy jak?
  • Altium Designer Computer Controls
    shadow0013
    Level 34  
    W mojej skodzie kiedyś miałem podobne uszkodzenia, przyczyną były luty na płytce drukowanej bezpieczników i przekażników, dosyć łatwo wymontować i zabrać do domu do przelutowania.
    KamilW.
    Level 12  
    Zacznij od sprawdzenia kontrolką zasilania na włącznik stopu który znajduje się nad pedałem hamulca. Tą samą kontrolką (jeśli okaże się że prądu nie ma na jednym z dwóch przewodów dochodzących do włącznika stopu) sprawdź bezpieczniki. Jeden przewód kontrolki podłącz do masy, włącz zapłon i drugim końcem sprawdzaj prąd na blaszkach w które wpina się bezpieczniki. Jeśli prąd jest na jednej blaszce bezpiecznika to musi też być na drugim jego końcu. Czasem wizualnie bezpiecznik jest ok ale nie przewodzi bo zaśniedziała główka. Jeśli bezpieczniki będą ok sprawdź kasete tak jak kolega wcześniej pisał.
    WITEK1952
    Level 28  
    Witam serdecznie.Za wymienione obwody odpowiada bezpiecznik nr 1 o wartości 15 A w skrzynce bezpiecznikowej w przedziale dla pasażerów.Sprawdź kontrolką czy dochodzi i wychodzi z niego prąd.Pozdrawiam Witek.
    bmw318
    Level 11  
    ok panowie.Dziękuję za porady, temat powraca w ponieziałek bo teraz wyjeżdżam na 3 dni.Napiszę jak poszło.A ma ktoś może opisówkę tej nowej skrzynki bezpieczników, z opisembezpieczników, przekaźników
    i np przewodów w kostkach,który do czego?
    Elektron1234
    Level 20  
    Nie trzeba nic Zgadzam sie z przedmowcami Wypnij z kostek kasete rozkrec i polutuj popekane luty Napewno pomoze
    and61
    Level 26  
    bmw318 wrote:
    ok panowie.Dziękuję za porady, temat powraca w ponieziałek bo teraz wyjeżdżam na 3 dni.Napiszę jak poszło.A ma ktoś może opisówkę tej nowej skrzynki bezpieczników, z opisembezpieczników, przekaźników
    i np przewodów w kostkach,który do czego?

a może być opis z wydania czeskiego ksiazki " Skoda Favorit, Forman, Pick-up " autorstwa Andrew Hamlin ?? ewentualnie autorstwa Jiri R.Mach-a ??
    DjPolska
    Level 10  
    miałem Favorke '91 i też mi się takie coś przytrafiło. Trzeba wyjąć całkiem skrzynkę bezpiecznikową i przelecieć po kolei każdy kabelek bo mogą być zaśniedziałe i delikatnie ukrócić i porobić nowe końcówki. Mi wróciła większość po podłączeniu dodatkowej masy od akumulatora na silnik i karoserie - nie wiem do czego to było ale pomogło i wszystko cykało tak jak powinno być. Jedna informacja jeszcze - w przypadku gdy nie będą świecić światła wsteczne i oświetlenie tablicy rejestracyjnej będzie przy otwieraniu klany mrugało sprawdź wiązkę przy dachu bo przerwał się jeden z przewodów doprowadzających zasilanie - czerwony bo przeważnie on się przerywa. Gdybyś koleżko chciał to pozostała mi tylko a auta książka serwisowa - reszta nadawała sie tylko na złom. Książkę z miła chęcią odsprzedam bo leży w piwnicy i się nadaremne marnuje a na pewno Ci się przyda.

Gdybyś zainteresował się książką serwisową to odezwij się na gg - 1799675
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Tylko trzeba jeszcze znać wersję tej skody. Bo przechodziła ona sporo zmian jeśli chodzi o elektrykę. Część samochodów ma do tylnej klapy wiązkę, część styki na plastikach, są skrzynki bezpiecznikowe na okrągłe bezpieczniki starego typu i nowsza wersja na płaskie. Niemniej elektryka w tym samochodzie do trudnych nie należy.
    User removed account
    User removed account  
    and61
    Level 26  
    LElectricfil wrote:
    Ktoś może wyjaśni-jak na światła w tak prostym samochodzie jak ta havrana mozna nastukać tyle postów?

widocznie mozna :), jak widac z tego przykladu ,
    Błażej wrote:
    Tylko trzeba jeszcze znać wersję tej skody. Bo przechodziła ona sporo zmian jeśli chodzi o elektrykę. Część samochodów ma do tylnej klapy wiązkę, część styki na plastikach, są skrzynki bezpiecznikowe na okrągłe bezpieczniki starego typu i nowsza wersja na płaskie. Niemniej elektryka w tym samochodzie do trudnych nie należy.

Kolego Błażej we wspomnianych przeze mnie ksiazkach schematy elektryczne są podzielone na auta z róznych okresów produkcji, podobnie zresztą jak ksiązki dotyczące felicji autorstwa Jiri Mach-a czy Marka Coombsa.(dostępne na aukcji czeskiej odpowiedniku naszego allegro)

czy autor tematu poradził sobie z problemem ??
    Axis_151
    Level 2  
    Witam mam takie pytanie mam skodę favorit 125 z 1990r i nie mogę znaleźć skrzynki bezpieczników pomoże mi ktoś??
    and61
    Level 26  
    Axis_151 wrote:
    Witam mam takie pytanie mam skodę favorit 125 z 1990r

SKODA FAVORIT 125 ?????
    NIE BYŁO TAKIEGO MODELU .
    modele Favorit mają oznaczenia 135 i 136
    125 to były samochody wcześniejsze z rodziny S1XX (czyli S100, 105,120,125,130 135,136)
    co do skrzynki bezpiecznikowej w favo jest jak mówił przedmówca po prawej stronie
    w skodzinkach S1XX są po lewej stronie pod tablica rozdzielczą
    Axis_151
    Level 2  
    witam zna ktoś może dobrego mechanika na terenie Sosnowca który by mi naprawił favoritke??