Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak wirowania w prale Baby Nova EUMENIA

23 Sty 2008 22:44 2941 7
  • Poziom 13  
    Cały program (jakikolwiek) przechodzi aż do momentu wirowania i właściwie koniec na tym. Wtedy zaczyna tylko bez przerwy wylewać wodę (ciągle działa pompka). Może ktoś podpowie dlaczego nie może zacząc wirowania? Sprawdziłem programator - wyczyściłem styki, choć nie było nic wielce podejrzanego. Po zamontowaniu nic się nie poprawiło. Proszę o pomoc.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Użytkownik usunął konto  
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 18  
    Sprawdz silnik, jest on klatkowy sterowany prosto z programatora oraz przyciski baaardzo często sie uszkadzaja w jednym masz opcje bez wirowania i może akurat ten jest uszkodzony, no i układ hydrostatu jesli programator juz sprawdziłeś i jest ok, ta pralka jest bardzo prosta konstrukcyjnie i bez elektroniki, konstrukcji made in Austria...:D
  • Specjalista AGD
    W tych pralkach był montowany jeszcze czujnik udarowy, który rozłączał silnik w przypadku mocnych bujnięć: było to zwykłe kowadełko (obciążnik) połączony mechanicznie z mikrowyłącznikiem, ale moim zdaniem Andrzej 12 poradził OK: wężyk i zbiorniczek do hydrostatu, widać po odkręceniu tylnej ścianki jak na dłoni.
  • Poziom 13  
    Niestety nie jest to wina zatkanej rurki od hydrostatu!

Dodano po 3 [minuty]:

Jeśli chodzi o czujnik udarowy to działa, sprawdziłem jest pewny sprawdzę przełącznik a później zajmę się silnikiem
  • Poziom 13  
    Przyczyną braku wirowania był wyłącznik opóźniający otwieranie drzwi pralkipo zakończeniu prania. Okazuje się, że ten sam element pełni także funkcję wyłącznika wirowania. Znajduje on się w okolicy zamka drzwiczek. Poszukuję takiego. Może ktoś ma coś takiego poniżej wstawiam fotkę. Pralka działa pozwarciu ze sobą kabelków szarych doprowadzonych do wyprowadzeń "1" i "3". Wyprowadzenia "2" i "4" powinny zostać rozwarte - w przeciwnym wypadku "wali" bezpiecznik-robi się zwarcie. Dziękuję za już proszę o pomoc w zdobyciu takiego wyłacznika.

Brak wirowania w prale Baby Nova EUMENIA

Moderowany przez skryn:

Proszę przeczytać instrukcję ...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

• Poziom 10  
    Ja mam ten sam problem nie wiruje ale nie posiadam takiego wyłącznika mam to jakoś inaczej przerobione bo zepsuł sie kiedyś otwieranie drzwiczek. sprawdź jeszcze czy wiruje na sucho bez prania. I mam pytanie wymieniałeś pasek klinowy?
  • Poziom 13  
    Pasek wymieniałem. Jest prosta: wystarczy zdjąć go z dużego koła najpierw a następnie z kółka przy silniku łatwo można zdjąć. Trzeba uważać, by go nie zniszczyć(przeciąć) o obudowę pralki.