Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SA AK 48 Panasonic

Kurtion 22 Gru 2003 23:34 1889 9
  • #1 22 Gru 2003 23:34
    Kurtion
    Poziom 22  

Klient skarżył się zę w tej wiezy miał potrójny S-woofer a teraz ma pojedynczy, wybierało sie to trzykrotnie klikajac klawisz S-woofer i jego podswietlenie stawało sie bardziej zielone, teraz jest tryb wlaczony i wylaczony, prosze by ktos sprawdził w instrukcji obsługi czy rzeczywiscie ma racje, nie działa kompakt, kompletnie rozregulowany mechanizm, kieszen nie chciala dzialac, juz to zrobiłem wsuwa sie i wysówa na wyswiatlaczu pojawia sie open i close, z tym ze po wsunieciu jej swieci sie cały czas close migaja diody od wskaznikow płyt te u góry wieży i po 10 sekundach szuflada wysówa się a na wyświetlazcu pojawia się napis Take Out Disc, przydałby mi się montaż i regulacja mechanizmu CD, lub jakieś porady co do niego, ponoć jeszcze jest laser do wymiany, mechanizm cały, nie brakuje niczego, nic na połamane nie wygląda. Proszę o pomoc.

Dodam jeszcze że po wsunieciu mechanizm odczytujacy płyty podnosi się, gdy szuflada wysówa się nie idzie do końca tylko odpowiedni switch wyłacza ją wiec jest ok, ale nie działa mechanizm zmian płyt, nie daje żadnych znaków życia

Pozdrawiam

Kurtion

0 9
  • #2 23 Gru 2003 00:59
    dymek
    Poziom 27  

na poczatek radze sprawdzic czy nie brakuje mu zadnego napiecia.w tych technicsach panasonicach itp roznych czesta lubi byc zimny lut na tranzystorkach w stabilisatorach i wtedy du*** zimna.

A co do tego przycisku s woofer to prawda jak sie zmienia i jest tak
    wylaczany <wcisniecie>MID<wcisniecie>MAX

no a jezeli wlaczone sa sluchawki to jest wtedy dostepne jedynie on i off

0
  • #3 23 Gru 2003 01:53
    Kurtion
    Poziom 22  

u mnie jest dostepne tylko on i off na słuchawkach jak i bez, jaka może byc tego prztyczyna, zimnych lutów nie ma, napewno to wina mechanizmu, elektronika w 100 % sprawna ktos sprawdzal i zamienił caly CD z innym i chodził, wiec musi być uszkodzony lub źle ustawiony mechanizm.

Pozdrawiam

Kurtion

0
  • #4 23 Gru 2003 02:10
    Kurtion
    Poziom 22  

jedna uwaga jak wsuniata jest kieszen i wlacze i wylacze wieze to po wlaczeniu jest napis changing ale mechanizm od miany płyt nic nie robi, domyślam się, że albo jakis switch jest zle ustawiony lub nie dziala, ze nie uruchamia zmieniacza płytm dziękuje za spostrzezenie z s-wooferem i słuchawkami za wszytsko odpowiedzialne było gniazdo słuchawkowe

Pozdro

Kurtion

0
  • #5 23 Gru 2003 02:41
    dymek
    Poziom 27  

hmmm a powiedz mi czy to to ma karuzele czy osobne otwierane szufladki czy moze zmieniarke taka jak technicsy nowsze??

bo jesli ma karuzele to za wszystko moze byc odpowiedzialny sterownik silniczka.mechanizm moze tez byc winny ale wtedy ruszalby i powracal do normalnego polozenia

hmmmm moze poprostu silniczki zjaralo albo cos??probowales podac na nie niezalezne napiecie powiedzmy 6v 0,05 A dzis tak testowalem starego cd:)

to ze nie chce zabardzo zmieniac plyty ani nic kojarzy mi sie z awaria sterownika serwomechanizmu w magnetowidzie sharpa:)

0
  • #6 23 Gru 2003 03:08
    Kurtion
    Poziom 22  

Jak nowsze technicsy jest jedna szuflada, a z tyłu w mechanizmie przechowywane sa płyty jest jeden silnik który działa i jest przelaczany elektromagnesem.
    Jakbys mogl zerknij na schemat na elektrodzie jest do SA ak 48 niestety nie ma rozrysowanego mechanizmu.
    Pozdrawiam

0
  • #7 24 Gru 2003 02:54
    Kurtion
    Poziom 22  

Dzieki uzytkownikowi zibi który podesłał mi serwisowke mechanizmu złozyłem i wyregulwoałem mechanizm, nie czytał jednak płyt, po czyszczeniu lasera sprezonym powietrzem i delikatniwe ipa zaczal czytac nagrane na nagrywarce, oryginalne prawie wogole nie czyta, przy zmianie numeru nagrania na nastepny lub poprzedni długo szuka sciezki i mocno halasuje, czy mam probowac cos dalej z tym laserem czy od razu zamowic nowy ?

Pozdrawiam

Kurtion

0
  • #8 24 Gru 2003 12:20
    Adam1988
    Poziom 25  

Moze lekko podkrecic prad lasera jak itak do wymiany to nie ma nic do stracenia.
    Pozdrawiam.

0
  • #9 24 Gru 2003 15:16
    Kurtion
    Poziom 22  

Czyszczenie nie pomogło, zmiana proądu lasera też nie, laser raz czyta płyty, później znów nei długo odnajduje piosenki, płyta się kręci i nie może odnaleźć początku ścieżki lub robi to bardzo długo, silnik koryguje ustawienie lasera kilka razy.

No nic nie pozostaje nic innego jak wymiana tego lasera.

Dziekuje wsyztskim za pomoc i zainteresowanie, odezwę się jak go wymienie czy jest wszystko ok

Pozdrawiam

Kurtion

0
  • #10 25 Gru 2003 15:10
    Kurtion
    Poziom 22  

Jeszcze kombinowałem z tym laserem, co dziwne czasem działa calkiem ok i czyta wiekszość płyt, czasem zdarza się że dźwięk przerywa, trzeszczy. Dziwi mnei fakt ze jak laser jest w połowie płyty i wyjme płytę to zostaje w tamtej pozycji, dopiero gdy wsunę szuflade powinien cofnac sie do poczatku, nie zawsze tak robi, czasem za którymś razem dopiero cofa się, dlaczego ? Czy to wina aby napewno lasera ?? Nie mam 100 % pewnosci, fakt ze czasem szuka bardzo długo ścieżki, zdarza mu się, że przeskoczy, hałasuje podczas szukania, gubi ścieżke, silniki pracują cicho, wydają się na sprawne, oprócz regulacji prądu lasera nic nie ma, sama regulacja prądu lasera nie dała przynajmniej wg mnie nic, podczas słuchania piosenki zdrarza się że przeskakuje, proszę o maksymalną ilośc spostrzeżeń

Pozdrawiam

Kurtion

0