Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa w serwisie (czy się to opłaca) SONY MEX-BT2500

anntek 24 Sty 2008 00:55 1582 4
  • #1 24 Sty 2008 00:55
    anntek
    Poziom 20  

Witam ma takie pytanie kupiłem jakieś 6 miesięcy temu, radio Sony MEX-BT2500 za 750zł. W zeszłym tygodniu nagle podczas jazdy przestało działać. Wyjąłem radio ze służbowego auta obejrzałem je z wierzchu i było czyste, bezpiecznik cały... Zawiozłem na drugi dzień do serwisu Sony w Poznaniu i po dwóch dniach powiedzieli mi, że nie naprawią radia na gwarancji bo są ślady cieczy, i jest do wymiany końcówka mocy i procesor. Co lepsze nie wiem skąd ta ciecz mogła się tam zjawić jak auto jest nowe i jak wyjmowałem to ani śladu wody nie było. Wysłali mi zdjęcia usterki bo nie dowierzałem (zamieściłem je na samym dole) i wycenili naprawę na 300zł części i 80zł robocizna. Zastanawiam się czy naprawa jest tego warta? Albo czy nie lepiej kupić samemu części i wymienić tego. Jeśli chodzi o końcówkę mocy to bez problemu bym ją wymienił gorzej jeśli chodzi o procka bo nie mam takiego sprzętu. Więc Panowie czy jest tyle sens zapłacić w serwisie (dadzą mi nową gwarancje na dwa lata po naprawie u nich) czy lepiej samemu kupić części. Jak samemu to ile mogą kosztować?
    Naprawa w serwisie (czy się to opłaca) SONY MEX-BT2500 Naprawa w serwisie (czy się to opłaca) SONY MEX-BT2500 Naprawa w serwisie (czy się to opłaca) SONY MEX-BT2500 Naprawa w serwisie (czy się to opłaca) SONY MEX-BT2500

0 4
  • #2 24 Sty 2008 01:02
    SlaweK
    Poziom 43  

Niop, ewidentna wilgoć, albo coś się dostało przez nieszczelną szybę lub od nieszczelnej nagrzewnicy. To że końńcówka mogła paść to nie dziwię się ale co do procesora to róznie mogło by być a ceny raczej normalne. Kocówkę to może ktoś lub sam przelutujesz nową ale procesora nie kupisz, w handlu nie ma.

SławeK

0
  • #3 24 Sty 2008 01:17
    anntek
    Poziom 20  

A jak bym sie z nimi dogadał żeby mi tylko procka wymienili bo podejrzewam ze końcówkę mnie to taniej wyjdzie jak sam sobie kupie i sam ja wymienię. A tak na marginesie opłaca się?

0
  • #4 24 Sty 2008 12:36
    djlj24
    Spec od car audio

Te radia są wredne. Końcówka mocy zawiera w sobie stabilizator napięć zasilania - często na gałęzi zasilania procesora gdzie ma być 3,3V podaje 5V i radio całkiem umiera. Obawiam się, że po wymianie końcówki mocy, która wcale nie jest tania radio może nie wstać. O ile pamiętam to radio ma procesor z logo Panasonic - taka ciekawostka.

0
  • #5 24 Sty 2008 16:41
    anntek
    Poziom 20  

dzisiaj zleciłem w serwisie naprawę dogadałem się z nimi że wymienią mi procesor a końcówkę dadzą za free i koszty będą mniejsze

0