Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite Pro 6100 - układ zasilania

raczek 24 Jan 2008 13:37 2751 4
    raczek
    Level 10  
    Witam mam problem z wyżej wspomnianym laptopem. Nie będę sie powstrzymywał przed użyciem słowa wada konstrukcyjna laptopa. Chodzi mi o układ zasilania, który połączony jest z płytą główna wtyczką. Nie było by w tym może nic szczególnego gdyby nie fakt iż lekkie ugięcie obudowy w okolicach przycisków od myszki (pod nimi znajduje sie układ zasilający) powoduje chwilowe zwarcie i zwieszenie komputera lub jego całkowite wyłączenie. Czy znacie jakieś sposoby żeby to wszystko "usztywnić" ?? układ i płyta główna przymocowane są do obudowy kilkoma śrubkami... jednak jak widać nie daje to 100% sztywności jaka jest potrzeba do dokładnego styku tej wtyczki. Jakieś pomysły ??

Zdjęcie układu zasilania

Na dole płyty głównej widoczne gniazdo (obok czerwonego okręgu - srubki)

Jeżeli będzie potrzeba zrobię sam dokładne zdjęcia

Moderated By Mery84:

Proszę przeczytać i stosować...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

[28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    satgal
    Level 40  
    Co trafi mi się do naprawy ten model to na to samo uszkodzenie które już dawno rozpracowałem. W tym modelu nic innego się nie psuje tylko wadliwe lutowanie gniazda na płycie łączące wtyk płytki stabilizatorów mającej złącze do akumulatora. Należy piny tego złącza wielopinowego poprawić lutowanie na płycie głównej. Wadą tego notebooka jest to że ciężki akumulator oddziałowuje przez tą płytkę na b, delikatne złącze i puszcza lutowanie.
    raczek
    Level 10  
    Jutro wezmę się za te luty :)
    A wiesz może jak sie pozbyć wariującej myszki (trackpointa) problem zanika na jakiś czas gdy ułoże od nowa taśmę od klawiatury, jednak nie na długo. Czyściłem styki sprayem do kontaktów jednak problem nadal występuje.
    satgal
    Level 40  
    Pewnie wszystkie kłopoty znikną jak uda ci się dobrze polutować to złącze, do tego potrzeba trochę wprawy, cienki grot, lupa zegarmistrzowska do oka oraz duża igła do sprawdzania czy się nie ruszają bo te piny są małe i b. gęsto.
    przemm91
    Level 11  
    Mam także taka toshibę i u mnie występuje ten sam problem. I mam w związku z tym pytanie:
    Można posmarować złącze topnikiem i potraktować to złączę gorącym powietrzem??

Jóż wszystko działa, wystarczyło pod lutować to 80-pinowe złącze