Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kia sportage 2.0 , brak możliwości uruchomienia silnika.

JACEK P 24 Jan 2008 17:43 5821 6
    JACEK P
    Level 14  
    Witam.
    Mam problem z autem jak w tytule (silnik 2.0 DOHC), brak możliwości uruchomienia. Podczas próby uruchomienia brak iskry, wtryskiwacze otwierają się tylko raz (przy pierwszym obrocie wału korbowego), potem cisza. Impulsy z czujnika wału prawidłowe. Napięcia zasialnia sterownika jak i elementów opsrzętu (cewek etryskiwaczy ok). Podczas kręcenia rozrusznikem przekaźnik pompy załącza się. Immobilaizer też raczej ok klucz jest rozpoznawany prawidłowo (gaśnie dioda na obrotomierzu). Kodów usterek metodą błyskową nie ma, przy wyjęciu przekaźnika zasilającego osprzęt jest generowany kod 99- zanik zasialania po włożeniu przekaźnika daje się skasować. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Regulamin pkt 10.9. Popraw temat! <Błażej>
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    DominikD
    Level 23  
    Raczej problem z immobilizerem. Miałem tak z shumą , kontrolka też gasła ale bez serwisu się nie obyło. Jedna dwie iskry i koniec.
    carsmot
    Level 19  
    Na 99 procent immo. Serwis KIA zaprogramuje
    mgg
    Level 12  
    Carman Scan 2 lub Futura Pocked robi to doskonale.Mam na wyposażeniu,polecam bardzo do azjatyckich aut.
    GROM_ELEKTRO
    Level 1  
    witam, mam dokładnie ten sam problem (kia sportage 2.0L DOHC 1999r.p.), posiadam carmana i wiem że robi to świetnie ale jest mały problem, trzeba wpisać kod dostępu do immo. Może ktoś wie jak go zdobyć/ przeliczyć?
    darek2505
    Level 20  
    Odczytać puszkę immo,komputer silnika,wiedzieć gdzie i jak jest zapisane.Ew jest takie coś co generuje z nr nadwozia.
    cordoba_2004
    Level 27  
    napisz na forum4x4.pl jest tam dział kia i kilku bardzo wybitnych speców od tego auta