Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire z serii 5600 - uszkodzona płyta główna

grzemach 24 Sty 2008 18:55 1256 0
 • #1
  grzemach
  Poziom 21  
  Witam,
  Mam laptopa ok 1,5 roku i od dzisiaj zaczął zewnętrzny monitor wariować, na ułamek sekundy obraz przesuwa się mniej więcej do środka i wraca, robi tak dosyć często. nie da się normalnie pracować. Monitor jest OK sprawdzałem wyjście na drugim monitorze było dokładnie to samo (i drugim przewodzie), laptop to Acer Aspire z serii 5600. Miał może ktoś coś podobnego?
  --------
  Uszkodzona jest płyta główna (uszkodzony jest 1 tor graficzny w płycie), grafika jest zintegrowana więc pozostaje wymiana płyty lub jej naprawa, znacie może kogoś kogo możecie polecić. że może mieć płytę (zakupie ją) ewentualnie kogoś kto zajmuje się naprawą?

  A tak do tego doszedłem:
  Jak włączę Windwos te same efekty mam na ekranie wbudowanym, na Linuxie jest OK (na szczęście). Na Windowsie jak włączę drugi monitor (zewnętrzny) to zniekształcenia przechodzą na niego a wbudowany zaczyna od tego momentu pracować normalnie, na linuxie jest identycznie (oprócz tego że nie ma zniekształceń na wew monitorze (ale to pewnie zależy od sterowników i który tor wybierają).