Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Farnell IoTFarnell IoT
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

New Star 202 dwie kropki :

24 Jan 2008 20:23 2725 14
  • Level 15  
    Witam, posiadam New Stara 202 z ":" na wyswietlaczu. Do tunera byl zaladowany niewlasciwy soft, po tym sa takie objawy, wczesniej jakis czas bylo "8888" ale jtagiem nie dalo sie tego ruszyc, teraz caly czas tylko ":". Kondensatory C16 i C17 wymienilem, mimo to bez efektu, dioda DZ901 jest dobra. Brak polaczanie przez RS232 oraz Jtag. Napiecia jakie daje przetwornica:

Powinno byc:

Jest:

3,3V

7V

12V

5V

22V

30V

Jest:

3,51V

8,53V

12,56V

4,94V

22,06V

29,97V

jedynie to napciec 8,53V odbiega znacznie od normy, jednak w jego torze nie stwierdzilem zadnych uszkodzen, czy moze wymienic elektrolity ? Takze dioda D8(HER303) wykazuje zwarcie gdy jest wlutowana w plytke, wylutowana jest ok, dla pewnosci podmienilem jednak bez efektu. Prosze o jakies sugestie?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Level 16  
    Jeśli nie ma komunikacji z jtagiem to albo gdzieś robisz błąd albo masz uwaloną pamięć flash
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Level 15  
    Do tej pory z Jtagiem nie wiele mialem doczynienie, jeden tuner przy "8888" na wsywietlaczu udalo mi sie postawic. Ale takiego z ":" pierwszy raz robie, Jtag_up wykrywa typ kosci ale pozniej jest komunikat zeby zresetowac tuner lub komputer. Ustawienia LPT jest dobre, zastosowalem tez UserPort.
  • Level 18  
    Ja miałem taki sam objaw po wgraniu nieodpowiedniego softa. Jeszcze raz mu wgrałem ale soft od fergusona 3018 (dla sprawdzenia) z firmowej strony,i wszystko było OK.
  • Level 15  
    OK, tylko ze ja nie mam komunikacji pod RS232
  • Level 11  
    Witam!!
    Skoro nie możesz sie połączyć za pomocą JTAG UP to spróbuj programem jKeys.. Jeżeli jKeys będzie też podawał jakieś komunikaty to napisz co dokładnie.. I jeszcze jedno.. napisz jaka jest pamięć w tunerze..(firma).. Tuner jest do postawienia jednak możesz mieć pamięć z tych "ciężkich" czyli nap. intela.. Sprawdź, napisz co i jak i postaram sie pomóc..
    Tym co jest na wyświetlaczu nie masz sie co sugerować tak jak powiedział kolega *TomekKrawczyk* . Ja jednak robiłem wiele tych tunerów i nigdy nie miałem 8888 tylko zawsze :
    Tuner jak najbardziej do postawienia....
  • Level 15  
    Witam, dzis jeszcze probowalem i przez Jtag_up mam polaczenie ale wrzucanie flashu od 3018 nic nie daje. W Jkeys przy probie czyszczenia pamieci mam blad taki jak na zamieszczonym screenie.

Z kolei w tej chwili nie moge wogole polaczyc sie z tunerem.

• Level 11  
    Więc tak.. Szkoda że nie napisałeś jakie komunikaty wyświetlał ci jKeys przy pierwszym podłączeniu do tunera o ile jakieś wyświetlał.. Nie wiem co zrobiłeś po pierwszym połączeniu z tunerem.. Po połączeniu sie i rozpoznaniu procesora pewnie przeszedłeś na "Flash Programming".. Jak tak było to mam nadzieję że ustawiłeś odpowiedni adres dla pamięci (7FE00000).Jeśli nie to miejmy nadzieje że pamięć jeszcze jest dobra i wszystkiego nie skasowałeś, ale to sie przekonamy jeszcze..

Co do komunikatu kolejnego podawanego przez jKeys (Error reading from IRD(DCU Peek)) to na to jest tylko jedno lekarstwo :).. Musisz połączyć nóżkę 115 procesora do masy włączyć tuner i program jKeys.. Jeżeli program sie połączy beż wyświetlania komunikatów to możesz odpiąć kabelek od masy. Po przejściu do "Flash Programming" musisz ustawić odpowiedni adres.. Czyli wszystko powinno wyglądać tak..:

Tuner wyłączony!!
    Jeżeli wyskakuje ci komunikat "Error reading from IRD(DCU Peek)" to nie masz sie co zastanawiać tylko tak jak pisałem nóżka 115 procesora do masy (na jednym boku jest po 52nózki) na płycie powinno to być opisane i jeszcze dobrze sprawdź..
    Po podpięciu jtaga włącz tuner wyłącznikiem z tyłu (jak jest).
    Na wyświetlaczu powinno być ":" lub na innych typu ferdek "8888" , Uruchomić Jkeys, wcisnąć "DETEKT" powinien rozpoznać procesor. Jak nie : źle podłączony JTAG - ID =0xFFFFFF, przy ID = 0x000000 brak zasilania tunera. Można zamknąć i otworzyć program pare razy. U mnie odczyt był taki: Device ID 0xD405041, Device:STI5518MVB-X. Sekcją IRD info się nie przejmować i nic nie zmieniać. W sekcji Save Memory dodatkowe informacje.
    Jak rozpozna procesor (i nie wyskoczy info o błędzie)to możesz odłączyć kabelek od 115 nóżki i masy i nacisnąć "FlashProgramming" .
    Program może nie rozpoznać flasha od razu i wyświetli "ID=ffffffff". Trzeba zamknąć okno i powtórzyć. Jeśli rozpozna . tu przykład:

Part 29LV160DT,
    Manufac... = ST Mikro,
    Mfg/Device 20/22C4,
    Base Adres 7FF80000,
    Size 200000,
    Width 16bits,
    Delta 2
    Offset = 0.]

Jeżeli tak jest to zmień *Basse Adres* na 7FE00000 (ważne!) SIZE 200000 i naciśnij przycisk DETEKT by ustawić ten adres do odczytu. Teraz można zrobić wszystko z fleshem, zgrać, skasować, wgrać.
    Ty musisz jednak wykasować zawartość pamięci naciśnij więc ERASE.
    Miejmy nadzieje ze wszystko będzie ok bo jak program pokaże jakieś błędy z adresami to pamięć jest uszkodzona..jak wszystko jest ok to później WRITE ,wskaż plik i na pytanie o długość - tak. Po wgraniu komunikat i koniec . Może się zdarzyć że wyskoczy błąd przy zapisywaniu . Trzeba wtedy powtórzyć -kasuj i -zapisz. Jak zakończy to powyłączać i rozpiąć.
    Jak coś to pisz..
  • Level 15  
    jarek555m wrote:
    Więc tak.. Szkoda że nie napisałeś jakie komunikaty wyświetlał ci jKeys przy pierwszym podłączeniu do tunera o ile jakieś wyświetlał.. Nie wiem co zrobiłeś po pierwszym połączeniu z tunerem.. Po połączeniu sie i rozpoznaniu procesora pewnie przeszedłeś na "Flash Programming".. Jak tak było to mam nadzieję że ustawiłeś odpowiedni adres dla pamięci (7FE00000).Jeśli nie to miejmy nadzieje że pamięć jeszcze jest dobra i wszystkiego nie skasowałeś, ale to sie przekonamy jeszcze.

Pierwszy screen pokazuje to co mialem kiedy bylo polacznie z tunerem, wszystko ustawilem tak jak pisales ale nie moglem wyczyscic pamieci. Pierwszy screen to blad po probie wyczyszczenia pamieci. Zwieranie 115 nozki nic nie daje, robilem to juz wczesniej, caly czas mam blad taki jak na screenie drugim.
  • Level 11  
    Witam!!
    Sprawdź jeszcze raz dokładnie wszystko zwierając nóżkę 115 procesora do masy.. Dziwi mnie trochę to że dalej po zwarciu nóżki masz błąd.. Miałem już bardzo wiele tych tunerów i z żadnym z nich po zwarciu nóżki 115 do masy nie miałem problemów.. Błąd jak już to miałem przy czyszczeniu flasha a dokładnie to były uszkodzone sektory..
    Skoro jednak nie możesz sie połączyć to niestety obawiam sie że pamięć jest uszkodzona i ratuje cię raczej tylko wymiana.. Pamięć mogłeś uszkodzić podczas kasowania np..wykasowałeś pamięć i wyłączyłeś komputer bez wgrania nowej zawartości i straciłeś "trapy"... Taką pamięć da sie jednak naprawić ale będziesz musiał wylutować i najlepiej programować w programatorze.. jak nie to wymiana na nowa a cena czystej to około 20-25zł.. Radze jednak jeszcze raz wszystko dokładnie sprawdzić..
  • Level 13  
    drozd56 wrote:
    Witam, dzis jeszcze probowalem i przez Jtag_up mam polaczenie ale wrzucanie flashu od 3018 nic nie daje. W Jkeys przy probie czyszczenia pamieci mam blad taki jak na zamieszczonym screenie.

Z kolei w tej chwili nie moge wogole polaczyc sie z tunerem.

jeżeli wyskakuje ci jakiś błąd przy włączaniu programu znaczy, że jest on nie właściwie skonfigurowany

Musisz przeprowadzić konfiguracje. Naciskamy przycisk File potem Preferences
    Zaznacz :Parallal Port oraz 0x378

Jeśli w Device ID mamy 0x000000 albo 0xFFFFFF jak poniżej na zdjęciu znaczy że źle podłączyliśmy złącze w płycie tunera odwrócimy wtyczkę tą 20 pinową w drugą stronę i powinno być ok. Jeśli nanal mamy błąd włącz tuner do sieci przy podłączonym Jtagu powinien sie zatrzymać na "8888" na wyświetlaczu , uruchomić Jkeys, wcisnąć "DETECT" powinien rozpoznać procesor. Jeżeli wyskoczyło nam okienko z komunikatem o błędzie, np. Error reading from IRD (DCU Peek),, wyłączamy tuner z sieci, następnie podłączamy go ponownie do sieci i mniej - więcej jednocześnie klikamy na przycisk Detect i włączamy tuner do sieci. Jak nie rospozna można zamknąć i otworać program parę razy w różnych momentach przy włączaniu do sieci naciskać detect. Jeśli zaczynasz i jest to twój pierwszy tuner który naprawiasz walka taka może potrwać nawet kilka godzin. Jeśli nie uda ci się połączyć z tunerem sprawdź jaką masz pamięć jeśli jest to INTEL:
    W jKeys by D2 - naciskamy Development Panel - User Function / W pole Adres wpisujemy 800002D0 - Naciskamy Load To - Wybieramy plik który odblokuje nam dostęp do pamięci, jest to plik unlock_28FxxxC3 - Po załadowaniu naciskamy przycisk Trigger User
    Jeśli wyskoczy błąd zaczynamy całą czynność od nowa, po kilkunastu nie udanych próbach warto spróbować przeprowadzić to jeszcze raz ale z podając napięcie na pamięć (nóżki 13 i 14 w przypadku pamięci intel są one zazwyczaj połączone razem, podłączamy do napięcia 3,3volta które znajduje się przy module zasilania) albo zwieramy nóżkę 115 z masą.
  • Level 15  
    Nawet jesli uzyskam polaczenie w jKeys to nie moge wyczyscic pamieci. Mam blad jak na pierwszym screenie.
  • Level 13  
    A jakie zasilanie dajesz na Jtaga?
  • Level 15  
    Zewnetrzne, z bateri 9V przez stabilizator na 3,3V.