Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ladowanie akumulatora z kondensatorem

wutang81 24 Jan 2008 21:17 1425 2
    wutang81
    Level 1  
    male pytanko:jak ladowac akumulator gdy jest podlaczony kondensator,dodam ze nie mam mozliwosci podlaczyc w samochodzie,tylko musze wyciagnac aku do domu,czy trzeba rozladowywac kondenstaor i ponownie go ladowac czy nie?
    A jesli ladowac akumulator gdy jest podlaczony w aucie,czy trzeba odpinac kondensator?
    Dodam,ze jestem amatorem tej zabawy i za wszytskie podpowiedziu z gory dziekuje!
    maxtz
    Level 27  
    Kondensator sam ci się rozładuje jak wyjmiesz akumulator, przy ponownym podpięciu akumulatora należy od nowa naładować kondensator przez żarówkę. Przy ładowaniu akumulatora w aucie nie trzeba odłączać kondensatora.
    ma3-4ysz
    Level 24  
    Instrukcji obsługi trzeba przestrzegać. Skoro wyciągasz akumulator do ładowania to poszukaj w instrukcji na temat wymiany aku: wymontowania i zamontowania.
    Ja w moim, oprócz tego co pisze w instrukcji, robie podobnie jak maxtz tzn przy zakładaniu aku zakładam jedną klemę, a drugą przystawiam do słupka aku przez rezystor 10 ohm/5W (może być żarówka) przez jakieś 2 - 3 sekundy i szybko nakładam na słupek, dokręcam i tyle. Ten rezystor (żarówka) jest po to aby ograniczyć prąd ładowania kondensatora w momencie podłączenia aku, bez tego potrafi dosyć trzasnąć i zaiskszeć.