Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przetwornica samochodowa 12/24V 200W na 230V

25 Sty 2008 01:51 3728 5
  • Poziom 9  
    Mam przetwornice samochodowa technic jakas tajwanska i mam problemy poniewaz gdy podlaczam ja do zasilania dioda na obudowie wskazuje fault (usterka) i zaczyna piszczec jakis zamontowany czujnik glosowy. Sprawdzalem srodek i nie widac wizualnej usterki. Czy moze mi ktos poradzic od czego mam zaczac i co z tym robic, jak szukac usterek i sprawdzac elementy. Z gory dziekuje i czekam na odpowiedz

W temacie postu należy zawrzeć informację o marce oraz modelu urządzenia.
    Regulamin p.11
    Warto także popracować nad interpunkcją oraz składnią zdań
    Regulamin p.15
    Proszę użyć "zmień" i poprawić post.
    [Art]
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Sprawdz tranzystory kluczujące czy nie mają zwarcia.Są one na radiatorze. To przewaznie one siadają w tego typu urządzeniach.
  • Poziom 9  
    czy mogl bys mi podpowiedziec jak to mam zrobic i sprawdzic te tranzystory???
  • Poziom 21  
    Witam. Omomierzem kolego, a jak takowego nie posiadasz, to zleć to serwisantowi. Powodzenia.
  • Poziom 9  
    czy sa jakies wartosci pomiedzy bramka emiterem i kolektorem o ktorych powinienem wiedziec
    1 tranzystor od lewej to ST F520
    CHN 2
    L7812CV1
    2 i 3 to I RF3710
    OF 65
    przetwornica samochodowa 12/24V 200W na 230V
  • Pomocny post
    Admin grupy audio
    Witam

Pierwszy od lewej to nie tranzystor, a stabilizator napięcia 12V (LM7812), pozostałe dwa to N-kanałowe, 100V MOSFET-y.

Pierwszego układu kolega nie sprawdzi omomierzem.
    Trzeba podłączyć przetwornicę i zobaczyć czy na jego wyjściu jest obecne napięcie 12V.

Tranzystory MOSFET to inna sprawa, omomierz nie da wiarygodnych pomiarów.
    Proponuję użyć wyszukiwarki, na temat sprawdzania elementów elektronicznych jest już wiele tematów.
    Polecam także: www.elenota.pl - tu kolega znajdzie dane techniczne wymienionych elementów.

Pozdrawiam