Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica comfort plus 800 błąd E07

25 Sty 2008 11:11 35125 2
  • Poziom 15  
    Witam. Mam pralkę amica comfort plus 800. Zapchał mi się filtr, wyczyściłem, włożyłem następne pranie, przychodze po godzinie a pralka wyświetla błąd E07, miga dioda ''otwarte drzwiczki", coś w srodku pralki na dole ciagle buczy i nic. Myslałem że "moja piękna" powciskała wszystkie przyciski i pralka zgłupiała ale nie. Odpływ wody ok, ciśnienie wody pobieranej też ok. Jak wyjmę filtr to kręca sie łopatki pompy. Co to jest błąd E07?, Czemu buczy cos na dole? To chyba nie pompa, pompa chodzi cały czas i jest cichsza. Jestem serwisantem ale telefonów komórkowych, moja wiedza na temat naprawy pralek kończy sie na starym automacie kupionym jeszcze za komuny, który naprawiałem 100 razy. Proszę o radę bo stos prania w łazience ciagle rośnie.
    Pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    Wyciek wody (E07), zadziałał pływak zabezpieczenia "aquastop".
    Przechyl pralkę do tyłu, zresetuj błąd przez przytrzymanie przycisku "start", zlokalizuj wyciek i możesz brać się za pranie.

Temat przeniosłem z AGD.
  • Poziom 1  
    Dzięki za poradę. Miałem ten problem z modelem comfort plus 1000. Błąd E07 (wcześniej pralka powodowała zwarcie i wywalenie bezpiecznika sieci - po przeczyszczeniu filtra, pokazywała E07 i pompa na próżno próbowała pozbyć się wody). Wystarczyło przechylić pralkę do tyłu pod kątem 45 stopni, wytrzeć to co wyleci, potem przechylić do przodu, znowu wytrzeć to co wyleci (tym razem z jakimś szarym syfem) i można było prać.