Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z iPodem i historia instalacji w Lexusie

jozwik 25 Sty 2008 14:07 1008 2
  • #1 25 Sty 2008 14:07
    jozwik
    Poziom 14  

Witam wszystkich. Chciałbym opisac moją historyjkę ponieważ mam problem i strasznie mnie to męczy. Muzyka w moim aucie jest za cicho! Ale od początku.

Instalacja fabryczna w aucie Lexus LS 400. Duże mocne radio, nowe głośniki i instalacja wzmacniacz + skrzynia w bagażniku. Wszystko grało wyśmienicie tak długo jak słuchałem radia lub płyt cd ze zmieniarki. Niestety nic nie trwa wiecznie i zmieniarka padła - przestała czytać płyty. Okazało się, że ni eopłaca sie jej naprawiać. Pewnego dnia zmuszony cisza w aucie postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i rozgryść instalację zmieniarki. gdzieś w necie znalazłem że po kablach które ida do bagaznika płynie zwykły sygnał audio stereo. Pociąłem kable i przylutowałem sobie zwykłego mini jacka do którego podłączam iPoda i wszystko inne z odpowiednią dziurą. Po ochłonięciu z totalnej euforii okazało się, że całośc gra ładnie ale CICHO. Na potencjometrze głośności oceniłbym to na dwa razy ciszej niż gra radio i grał cd. Domyślam się, że zmieniarka miała jakiś przedwzmacniacz albo coś ale na tym sie kończę.

I tu prośba i pytanie. Co to jest i jak to obejść, rozwiązać i sprawić, że audio odżyje??

Dziękuje za wszystkie sugestie.

0 2
  • Pomocny post
    #2 25 Sty 2008 14:18
    SlaweK
    Poziom 43  

Trudno zgadnąć co to za radio, jaka zmieniarka i co pociąłeś a także jakich bzdur się naczytałeś w necie.
    Owszem, z reguły ze zmieniarki wychodzi sygnał audio ale o różnym poziomie. Wejście radia musi się uaktywnić, tzn radio z reguły musi widzieć zmieniarkę by się włączyło a nawet jak ją widzi to z reguły zmieniarka wystawia sygnał wyciszania by nie słychać było trzasków w czasie zmiany utworów czy płyt. Sensowna przeróbka to albo emulator zmieniarki albo dorobienie wejścia aux w radiu i dopasowanie poziomu sygnału do czułości wejścia.
    A to już nie jest takie proste. Trudno coś więcej powiedzieć nie wiedząc co to za radio ani nie widząc schematu radia.

SławeK

0
  • #3 25 Sty 2008 18:12
    jozwik
    Poziom 14  

Kto mi to zrobi w Poznaniu?

Ogólnie zmieniarka dalej chodzi bo odciąłem tylko te kable audio prawy i lewy oraz masa. Ale może być tak, że jest wyciszone. Czy to wyciszenie to jest jakis kabelem jeden czy jakis sygnał czy jak to działa. Może wystarczy jeszcze coś uciąć. Życie byś mi uratował.

Dodano po 1 [godziny] 53 [minuty]:

Korzystałem z tych diagramów http://www.cureline.net/lex/audio/howto_wiring_daigrams.htm
    Widzisz tam coś co może byc odpowiedzialne za ściszenie?
    co to +B?

Dodano po 1 [godziny] 57 [minuty]:

Myślałem nad tym i przypomniało mi się, że w oryginalnym opisie było coś o pustej w sensie dźwięku płycie CD która musi grać ciszę w trakcie używania tego gniazda. Czyli pozostaje temat jak oszukać radio, że cd gra.

0