Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana napisu startowego 135-K

26 Sty 2008 02:17 972 6
  • Poziom 18  
    Witam :) mam problem ponieważ potrzebuję pomocy w zmianie napisu startowego który pokazuje się przy załączeniu przedwzmacniacza... Pisze tam "Nowy Elektronik" a chciałbym to zmienić na "BzyQ Audio". Kompletnie się nie znam na programowaniu i chciałbym kogoś prosić o pomoc... Czy ktoś by mógł mi zmienić tą nazwę?

Pliki:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=411142#411142
  • Poziom 39  
    No może być problem.
    Rozwiązania są trzy. Ale do każdego potrzebujesz troche wiedzy na temat programowania:

1) Modyfikujesz kod programu z procesora i wgrywasz z swoją nazwą. Myśle że raczej rozwiązanie odpada, bo NE nie udostępni Ci kodu źródłowego (przecież możesz zacząć robić im konkurencje i sprzedawać to samo za 50% ceny)

2) Zgrywasz to co jest w procesorze, znajdujesz string "Nowy Elektronik" i modyfikujesz na swój o takiej samej ilości znaków. No ale albo musisz mieć kit, albo sam wsad. NIE jestem pewny czy NE nie zabezpiecza jakoś swoich procesorów przed odczytaniem. Nie sprawdzałem czy w paczce z linku który podałeś jest też wsad do procesora.

3) Sam piszesz nowy soft do przedwzmacniacza. Jeśli nie masz za bardzo pojęcia o programowaniu też odpada.

Jednym słowem LIPA.
  • Poziom 18  
    uuu :/ ja sie kompletnie na tym nie znam :) a dało by radę zmienić regulację głośności? Tam jest od -78 db do 0 db. Chciałbym żeby było od 0 db do np 78 db :) Czy tego też nie da się zmienić?
  • Poziom 39  
    Patrz punkt wyżej.

A tak na marginesie - dlaczego chcesz zmienić (rozumiem wyświetlanie) regulacji głośności?

Tam jest bardzo dobrze. -78dB to bardzo duże tłumienie sygnału, a 0dB to przekazywanie sygnału z wejścia na wyjście w "skali" 1:1.
  • Poziom 18  
    Lepiej by to wyglądało :P od zera w góre :) czyli nie mam co kombinować?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Lepiej wygląda jak jest teraz. Jak będziesz kiedyś w sklepie z porządnym sprzętem audio (chociaż teraz już nawet w nieporządnych się to pojawia) zwróć uwagę jak wyskalowana jest regulacja głośniości.
  • Poziom 18  
    ok dzieki za pomoc :) klikam "pomógł" milego dnia :) Topic off