Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

11AK19-5 problem z kolorami

26 Sty 2008 11:06 1617 17
  • Poziom 26  
    Witam. Tv działa prawidłowo jak podepnie się mu np. DVD, ale przez antenę kolory są rozmyte, nie ostre i wygląda to trochę jakby nie było zbieżności kolorów, wygląda to nieciekawie. Podstawiałem już tda8840, głowicę, pamięć, posprawdzałem elektrolity w okolicy tda8840 no i nic . Może jakieś sugestie?

Proszę poprawić interpunkcję w pierwszym zdaniu - opis nie jest do końca zrozumiały. [Mirek Z.]
  • Poziom 16  
    Kolego,prawdopodobnie poszła Ci linia opóźniająca. Nie pamiętam na jakim scalaczku jest realizowana.Zajrzyj w schemat. Pozdrawiam

Moderowany przez Mirek Z.:

Informuję, że nie będę już wpisywał więcej uwag o spacjach do Kolegi postów i profilu.
    Ostrzeżenie.

• Poziom 24  
    Może podstaw fale powierzchniową?
  • Poziom 28  
    Znawcom będzie łatwiej odpowiedzieć, jak napiszesz dodatkowo:
    - Czy kolory są prawidłowe (czerwony jest czerwony, zielony jest zielony itd.)
    - Czy obraz śnieży
    - Czy obraz wygląda jak któraś kopia kasety VHS, czy jak film z lat 70. czy jeszcze inaczej
    - Jak da radę, wyświetl na telewizorze proste kolorowe kształty (potrzebny będzie komputer z wyjściem TV-Out i modulator) przez wejście antenowe i zrób zdjęcia.
  • Poziom 40  
    Piszesz, ze podpinasz DVD przez gniazdo antenowe (chyba przez dodatkowy modulator) tak? więc może częstotliwość modulatora pokrywa sie lub jest zbliżona do częstotliwości któregoś z kanałów odbieranych programów i stąd problem?
  • Poziom 24  
    Zapomniał po słowie DVD dać kropkę. Problem tylko występuje po wejściu antenowym.
  • Poziom 10  
    Tak ja tez mam taki problem
  • Poziom 26  
    Sorki ale żeczywiście troszkę to nie dokładnie opisałem. Przez euro jest wszystko w ok. Najlepiej będzie jak zrobie zdjęcie ale aparacik będe miał dopiero jutro.
  • Poziom 24  
    Witam. Wiesz, dadaj także zdjęcie jak jest dobry, będzie porównanie. Bo ze zdjęć wynika brak zielonego i jakieś dziwne prążki z lewej i prawej strony ekrany. A do tego dziwne pionowe pasy jak w uszkodzonym lcd Napisz także co z nim było lub czy przyszedł właśnie na to uszkodzenie. Dobrze byłoby abyś podał jeszcze scalaczki w aplikacji TDA ( są różne wersje 11AK19 a ja akurat Twojej nie mam). Czy ta fala powierzchniowa wymieniona? Cos wymyslimy!!! Pozdrowienia.
  • Poziom 26  
    Prążki widać tylko na zdjęciu, normalnie ich nie ma. W okolicach tego tda nie ma żadnego scalaka poza odchylaniem, procesorem, pamięcią i koncówką mocy(audio). Takiej standardowej linii opóźniającej brak , jest chyba wewnątrz tego tda. Fala powierzchniowa jest podstawiona z innego tv (sprawnego). Zdjęcia dodam w poniedziałek. Dodam jeszcze, że jak zjade kontrastem prawie na zero to obraz wtedy jest ok. ale jest za ciemny. Tak to właśnie wygląda jakby było dane za dużo kontrastu. Podawało mi to z początku na ten filtr z falą, ale po wymianie żadnych zmian.
  • Poziom 26  
    Bin też już podstawiałem i dalej to samo.
  • Poziom 24  
    Piszesz, że po podłączeniu DVD obraz jest prawidłowy. Może podajesz sygnał po RGB, spróbuj podać po CVBS i napisz jaki jest to dużo wyjaśni.
  • Poziom 28  
    Jeżeli Twoje DVD ma S-Video (takie złącze jest również zawarte w EuroScart) to też wypróbuj. Jeżeli na CVBS i S-Video jest to samo, to przyczyna leży w konwersji YUV->RGB.

Jeżeli przez S-Video obraz jest dobry, to znaczy, że problem jest przy "wyplataniu" chrominancji z zespolonego sygnału.

Jeżeli na CVBS obraz też będzie prawidłowy, to przyczyny niesprawności trzeba szukać w konwersji wysokiej częstotliwości na audio/video (głowica w.cz, p.cz, tuner, itd.).
  • Poziom 26  
    Ja bym podłączył ten tv pod inny tv poprzez euro, dzięki temu można by było sprawdzić głowicę i p.cz.
    Wtedy będzie można wyeliminować p.cz., czy coś dekoderem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Sprawa już jest rozwiązana. Nie dawał mi spokoju ten układ tda8840, który podmieniłem (używany). Zamówiłem nowy i po wstawieniu telewizorek śmiga jak trzeba. Dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam wszystkich. Temat zamkinęty.