Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po zamontowaniu nowej karty AGP nie włącza sie monitor

sharkzst 03 Lut 2008 20:02 3789 38
  • #31 03 Lut 2008 20:02
    thrower
    Poziom 22  

Jednak nie zaszkodzi spróbować tego restartu. Nie dowiesz się czy przyniesie jakieś efekty dopóki nie spróbujesz. To że dla kogoś nie działało nie znaczy że tutaj też nie zadziała. Chociaż z drugiej strony może to być jeden z tych przypadków gdzie 2 konkretne modele urządzeń w zestawieniu ze sobą nie chcą za nic współpracować. Jest to raczej bardzo rzadki przypadek, ale czasami tak się zdarza.

• #32 08 Lut 2008 16:27
    HenioGd
    Poziom 12  

Reset biosu nic nie dał :-(. Dalej wyświetla 1d. A u córek Asusik śmiga, że aż miło i co dziwne na spuchniętych elektrolitach - do wymiany 3 sztuki na płycie K7VTA3.

• #33 08 Lut 2008 16:37
    thrower
    Poziom 22  

Więc w takim razie może to być jeden z tych rzadkich przypadków kompletnego braku chętci współpracy pomiędzy podzespołami...
    Co do elektrolitów to wymieniając je pamiętaj o tym że najlepiej jest wymienić wszystkie kondensatory będące w tej samej linii co uszkodzony, a i tak najczęściej wymienia się po prostu wszystkie za jednym zamachem.
    Dodatkowo sprawdź zasilacz przy okazji tych kondensatorów sprawdź też stan zasilacza, bo to często z jego winy kondensatory na płyche puchną. Możliwe że też elektrolity w zasilaczu już dogorywają.

• #34 08 Lut 2008 20:11
    Skywalkman
    Poziom 9  

A czy ta poprzednia karta również była pod AGP, czy może pod PCI ?

• #35 09 Lut 2008 14:22
    Interno
    Poziom 21  

Instalowałem wczoraj kartę Asusa 7600 na MSI K7N2 Delta, zero problemów.
    Nie stawiełem systemu na nowo ale dokładnie zczyściłem rejestr i partycję systemową, 10 GB miało szczątkową ilość wolnego miejsca a nie robiono tego ok. 3 lat, czego tam nie było?
    Testowałem instalując różne wersje sterowników, odpalała na wszystkich i wszystkie testy przeszła OK.
    Wiem, że to nie Epox ale postaram się zdobyć płytę i definitywnie wyjaśnić sprawę.

• #36 02 Mar 2008 17:44
    HenioGd
    Poziom 12  

Witam serdecznie !

Trochę czasu upłynęło ale powracam do tematu.
    Zasilacz wymieniony na nowy Chieftek 450 W a Asusik na Epoxie dalej nie chodzi. Od brata pozyskałem GF FX 5600 i śmiga aż miło. Wkładam Asusa i monitor czarny.
    Jest to chyba ten jeden z nielicznych przypadków, że urządzenie nie działa i nie wiadomo dlaczego. Pewnie ten typ tak ma :-)

• #37 13 Mar 2008 12:53
    tomolot
    Poziom 13  

sprawdz karte w innym kompie ..

• #38 13 Mar 2008 20:39
    HenioGd
    Poziom 12  

Witam Kolegów ponownie !

Mam kolejne doświadczenie, czyli Asusik śmigał pięknie na ECS a od trzech godzin pracuje również bezproblemowo na mb Asus A7N8X-X. Po przełożeniu do Epoxa cisza i ten sam symbol błędu na wyświetlaczu. W najbliższych dniach będę miał nastepną kartę z serii 7600 ale Gigabajta i założę ją do Epoxa. Zobaczymy wynik. Będzie to moja ostatnia próba o której szacownych Kolegów poinformuję.

• #39 14 Mar 2008 21:37
    HenioGd
    Poziom 12  

Witam Kolegów !

Od sześciu godzin na Epoxie pracuje Galaxy GF7600GS AGPx8 256MB DDR2 128Bit(to z naklejki). Pierwsze uruchomienie identyczne jak z Asusem, czyli zatrzymanie uruchamiania kompa i wyświetlenie symbolu 1d. Reset i na szczęście drugim razem komp wystartował ale była zwłoka przy symbolu 1d. Już myślałem , że kicha ale komp ruszył dalej. Aktualnie grafika pomyślnie zaliczyła test w 3DMark i dwa etapy w grze Bioshok. Każde kolejne uruchamianie komputera następowało już sprawnie bez dłuższych zatrzymań.
    A uparty Asusik nie chce. Problem dla mnie pozostaje nierozwiązany i jestem skłonny stwierdzić, że ten typ tak miał.
    Temat pozostawiam otwarty dla następnych przemyśleń i doświadczeń w tym temacie.
    Dziękuję wszystkim za okazane zainteresowanie i udzielane porady.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo