Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć napęd CD-ROM w laptopie Panasonic CF-27J6GCAE

tronix_1 27 Jan 2008 09:48 4498 2
    tronix_1
    Level 15  
    Dzień dobry
    Posiadam laptopa Panasonic CF-27J6GCAE i chciał bym podłączyć do niego za pomocą złącza do którego teraz podłączona jest stacja FDD(fotki 1,2,3,6 ) napęd CD-rom lub inny.
    Oto dane sprzętu jaki posiadam do realizacji tej czynności :
    Quote:
    Kompletny oryginalny napęd FDD do tego laptopa (na zdjęciach 3,6 przelotka zamontowana w środku napędu [100 pin-ów z tego podłączonych 26] ).
    Naped DVD model: SDR83SS / MPO 4M
    Przelotka do wyżej wspomnianego napędu DVD (na zdjęciach 4,5 [50 pin-ów podłączonych do taśmy 50)

I tu moje pytania :
    -Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie pomóc mi w zainstalowaniu tego napędu DVD (lub innego napędu optycznego do tego laptopa )?
    -Czy istnieje schemat przelotki do tego typu podłączeń, a jeżeli nie to przynajmniej schemat wyprowadzeń („pinout”) gniazda do którego teraz podłączony jest napęd FDD .
    -Czy jest możliwość zakupu oryginalnego napędu (proszę o składanie ofert na PW lup podanie linków do stron z możliwością zakupu

Przepraszam za złą jakość zdjęć.
    Jak podłączyć napęd CD-ROM w laptopie Panasonic CF-27J6GCAEJak podłączyć napęd CD-ROM w laptopie Panasonic CF-27J6GCAEJak podłączyć napęd CD-ROM w laptopie Panasonic CF-27J6GCAE

Jak podłączyć napęd CD-ROM w laptopie Panasonic CF-27J6GCAEJak podłączyć napęd CD-ROM w laptopie Panasonic CF-27J6GCAEJak podłączyć napęd CD-ROM w laptopie Panasonic CF-27J6GCAE

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi .
    tronix_1
    Level 15  
    Wznawiam temat po dłuższej nieobecności , a mianowicie zakupiłem (po okazyjnej cenie napęd do tego laptopa ) i okazuje sie ze jest tam napęd jak w prawie każdym laptopie. Po kilku godzinach męczarni stworzyłem schemat przelotki jaka potrzebna jest do podłączenie CD-ROM(lub innego) do CF-27.
    Niestety podczas pracy nad schematem a mianowicie podczas wlutowywania gniazda ZIF 50 doszło do częściowego stopienia i wygięcia gniazda i tutaj prośba do "elektrodo-maniaków" o jakąś informacje gdzie mogę dostać takiego rodzaju gniazdo (linki do sklepów internetowych ,bądź oferty sprzedaży na PW)

Z góry dziękuje za odpowiedzi .

Jak podłączyć napęd CD-ROM w laptopie Panasonic CF-27J6GCAE

A oto załącznik ze schematem.
    Attachments:
    tronix_1
    Level 15  
    Zamykam temat, problem rozwiązałem poprzez użycie złącza zif 45 i dolutowanie do płyty 5 przewodzików .