Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Royal Lux Tv-6399TXT Brak OSD, brak menu strojenia

Robert76 27 Sty 2008 10:23 1985 5
  • #1 27 Sty 2008 10:23
    Robert76
    Poziom 12  

Witam
    Mam problem z w/w odbiornikiem. Tv działa, ale nie wyświetla OSD, oraz nie można stroić programów. Reszta funkcji z pilota działa OK. Ciekawe jest to że po około dwóch minutach od włączenia tv, blokuje się klawiatura lokalna- nie można przełączyć programów, nie działa też regulacja vol. Natomiast pilot działa cały czas bez problemów. Czytałem posty na temat tego odbiornika i jedynie co by pasowało to włączony tryb hotelowy, ale jest problem z wejściem w serwis. Może ktoś z Szanownych kolegów miał taki problem i udało się go rozwiązać ?

Proszę poprawić post - po znakach przestankowych muszą być spacje. [Mirek Z.]

0 5
  • #2 27 Sty 2008 14:59
    Bavido

Poziom 24  

Sprawdź czy masz prawidłowe napięcie zasilania procesora i czy nie giną impulsy H i V dochodzące do procesora.

0
  • #3 28 Sty 2008 10:23
    Robert76
    Poziom 12  

Dziękuję za odpowiedz. Zasilanie procesora jest. Małe sprostowanie, klawiatura lokalna blokowała się ponieważ po włączeniu tv próbowałem wejść w serwis, przyciskając vol+ i vol- przez trzy sek. Tak więc samoistnie nic się nie blokuje, jedynie cały czas jest problem z brakiem wyświetlania OSD i menu w w/w tv.

0
  • #5 28 Sty 2008 13:50
    rtv-kk
    Poziom 21  

W pilocie masz ukryty przycisk obok przycisku CANCEL, musisz rozebrać pilot, po naciśnięciu przycisku pojawi sie napis RED GAIN, dalszy wybór plansz po naciśnięciu OK, parametry zapisują się automatycznie, wyjście z trybu wyłączyć do czuwania.Powodzenia.

0
  • #6 28 Sty 2008 21:25
    been1
    Poziom 14  

Jeżeli obok procesora znajduje się kubek filtra[podobny do filtra p.cz.] to go przemierz,lub najlepiej podmień.Miałem identyczny objaw w Royalu [niestety nie pamiętam n-ru]Uszkodzony był obw.rezonansowy generatora znaków,czyli w/w kubek.Jeżeli jednak w tym tv obw.generatora znaków jest wykonany z elementów R C,to też warto je sprawdzić.Powodzenia.

0