Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pastuch

27 Sty 2008 12:18 6683 23
  • Poziom 10  
    pastuch

mam pytanie jakie moge dać uzwojenie (T1) aby uzyskać większą moc
  • Poziom 43  
    Zwiększ napięcie zasilania albo odwiń jeden zwój. Tak czy inaczej zmienisz warunki pracy.
  • Poziom 10  
    ale ja potrzebuje na 12V

które zwoje moge odwinąć

i czy da sie zamontować zamiast tego zwojenia przetwornice z telewizora??
  • Poziom 43  
    Trafo z TV daje większe napięcie niż 2kV. Zobacz tu http://www.myzlab.pl/ . A co do oddwijania to z pierwotnego lub jeszcze jeden stopień powielania daj.
  • Poziom 10  
    moge go podłączyć do tego schematu zamiast tych uzwojeń:?:
  • Poziom 43  
    Jak znasz schemat wewnętrzny trafopowielacza z telewizora to rób. Było by lepiej, jak byś miał trafo ze starego telewizora.
  • Poziom 10  
    dobr a czy to będzie lepiej działać
    czy lepiej zrobić na samym transpowielaczu
  • Poziom 43  
    Trafopowielacz już sam daje niezłe napięcie i nie ma już chyba za bardzo opcji powielania. Musisz tylko wiedzieć jak go podłączyć.
  • Poziom 13  
    Witam
    Mam w posiadaniu oryginalny model pastucha wykorzystywany do odstraszania zwierząt .Wykorzystywany był w Bieszczadach .Jest wiekowy i
    z tego co pamiętam konstrukcja dosyć prosta .Napięcie
    zasilania 9V ale podłączałem do zasilacza 12V- i pracował ok Jeżeli nie dasz sobie rady to zdejmę obudowę i pyknę kilka fotek z opisami elementów.
  • Poziom 17  
    Cześć!
    Zamiast tego T1 spróbuj podstawić cewkę wysokiego napięcia od jakiegoś pojazdu. W którymś EP był schemat takiego pastucha.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    cewka od jakiegoś pojazdu jest zasłaba mi jest potrzebuje coś silniejszego:D
  • Poziom 17  
    Cześć!
    Jeżeli dołączałeś cewkę do układu jak powyżej, to cewka od auta może nie zdążyć zgromadzić odpowiedniej energii, ponieważ ten generator jest na dosyć wysoką częstotliwość i w takim układzie należałoby zwiększyć wartości RC.
    Natomiast, jeśli chcesz zbudować pistolet elektryczny "paralizator" to w takim układzie należy wykonać specjalne trafo WN.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    byłem w sklepie elektronicznym i babka mi powiedziała że niema takich tranzystorów jak na tym schemacie
    mógłkbymi ktoś powiedzieć jakie ony mają być:?:
  • Poziom 43  
    Kup BD243 (npn) i BD244 (pnp), są trochę mocniejsze, łatwiej odprowadzić ciepło i są popularne.
  • Poziom 10  
    szczerzuja napisał:
    Witam
    Mam w posiadaniu oryginalny model pastucha wykorzystywany do odstraszania zwierząt .Wykorzystywany był w Bieszczadach .Jest wiekowy i
    z tego co pamiętam konstrukcja dosyć prosta .Napięcie
    zasilania 9V ale podłączałem do zasilacza 12V- i pracował ok Jeżeli nie dasz sobie rady to zdejmę obudowę i pyknę kilka fotek z opisami elementów.

jak mógłbyś to wrzuć kilka fotek tylko tak żeby było widać wszystkie numery tranzystorów itd.
    z gury dzięki

Dodano po 5 [minuty]:

fuutro napisał:
    Kup BD243 (npn) i BD244 (pnp), są trochę mocniejsze, łatwiej odprowadzić ciepło i są popularne.

mógłbyś jeszcze napisać który to który Q1,Q2
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Przecież napisałem, który jest który. Q1-BD243, Q2-BD244.
  • Poziom 27  
    Na "pastuch" jest norma ! Nie można sobie wyzwalać energii dowolnej na krowi czy koński ogon.
    E<0,02 [J].
  • Poziom 13  
    Witam
    Jutro przygotuję kilka fotek(dzisiaj przyjechałem późno:cry:)
    Pisząc że to wiekowy model miałem na myśli lata 90 .Polski wyrób ,na pewno
    jak się poszuka to można znaleźć jakiś ślad schematu.

Pozdrawiam do jutra.
  • Poziom 10  
    FOTO

na tej stronie jest wykaz elementów do tego czy mógłby mi ktoś napisać jakie dotego mają być kondensatory(C2-C9)
  • Poziom 13  
    Witam
    Jak napisałem podsyłam fotki "pastucha"
    Trafopowielacz bez opisu,tranzystory można śmiało odczytać
    Jeżeli będzie potrzebna jakaś pomoc z mojej strony chętnie służę.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    dzięki za te fotki
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Witam

sory za format ale chciałem żeby były czytelne

Dodano po 6 [minuty]:

Układ pracuje bez zarzutu,nawet za dobrze (u mnie chronił ogrodzenie z psem 100% sprawności .Pies raz dotknął nosem ...wiadomo co się stało i potem pół metra od drutów)Za dobrze dlatego że kiedyś sąsiad poszedł na" stronę" i poleciało mu nie tam gdzie trzeba -
    pamięta do dzisiaj.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    pastuch

chodzi mi o C2:0.01uF pytałem się w sklepie elektronicznym o niego ale babka mi powiedziała że niema czegoś takiego czy ktoś mógłby mi napisać jakiś zamiennik do niego albo o co mam się pytać
  • Poziom 13  
    Witam
    Po mikro jest zazwyczaj nano resztę sobie dopisz .Możesz skorzystać np.z układu SI(przeliczanie miar)
    Pozdrawiam.