Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP nc6000 bluetooth i odduszenia na matrycy laptopa

27 Sty 2008 17:11 3213 8
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    1. Kabelek może być przyczyną, jeśli moduł był używany. Nie wykluczam samego modułu.
    2. Moim zdaniem nic nie powinno się stykać z matrycą... Taka nakładka... dziwna rzecz. Zastanów się jak można sprawdzić, czy rzeczywiście to wina trackpointa, choć wydaje mi się niemożliwe.
    3.A jaka tam jest płyta główna?

Dodano po 1 [minuty]:

Jakie jest złącze obecnej karty?
  • Poziom 33  
    Na twoim miejscu rozkręciłbym lapka, (przy okazji wyczyścił) i zobaczył jak to wygląda. Jeśli grafika jest zintegr. to wykorzystuje ram i możliwe, że można zmienić przydzielaną jej ilość pamięci w biosie. Np. ja mam 512MB RAM-u dla grafiki jest 64MB, więc zostaje 448. Możesz to sprawdzić klikając ppm na Mój komputer i właściwości. Może przeglądnij bios.
    A. Jeśli masz możliwość to lepiej wymień ten kabel. Będziesz pewny.:idea:
    Masz innego kompa, żeby włączyć Internet przy rozkręconym lapku?
  • Moderator Samochody
    BT z Allegro dopiero drugi mi zadziałał :/ oczywiście wiesz, że BT i WiFi wyłączasz tym samym przyciskiem... kiedy jest włączony pali się żółty LED na module BT i niebieski w lewym dolnym rogu laptopa.

Kabelek jeśli nie jest przecięty to zagięcie mu nie powinno przeszkadzać.

Co do grafiki to nie spotkałem się z wersją 128bit/64MB... na Allegro w opisach to różne rzeczy można wyczytać.

Lapek fajny, mobilny (z nową baterią 6h pracy) ale do grania niezbyt się nadaje.

Największy procek jaki seryjnie w nich był to Pentium M 1.8 lub P4m 2.0.

Co do odduszenia - upewnij się, że masz dobrze założony "kapturek" na trackpoincie, może nie "wskoczył" do końca i za bardzo wystaje, ew. jest nieoryginalny i jest za wysoki (jeśli go nie używasz, możesz zdjąć).
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Witam
    Ja tak jak LED5W jestem zdania ze do matrycy nic nie powinno dotykac. W moim jak widze ta gumka nie wystaje praktycznie powyzej klawiatury. Jesli w twoim jest ona wyzej niz klawisze to moze jest zle zalozona lub nieoryginalna. Slad na matrycy mogl tez powstac gdy zamknoles cos w laptopie (znajomemu udalo sie tak zrobic z dlugopisem i efektem tez byly uszodzone pixele) lub scisnoles go lub przygniotles czyms.

W sprawie karty graficznej gdybys chcial wymienic ja na wersje z wieksza iloscia pamieci to raczej konieczna by byla wymiana calej plyty (koszt kolo 300 - 400 zl) na taka z wlutowana inna karta. Pamiec karty nie jest tez przylutowana do plyty tylko bezposrednio od gory do procesora karty graficznej takie 4 kosteczki naokolo tego kawalka krzemu u gory. Byc moze jakbys odlutowal to i przylutowal inny, ale ja osobiscie bym sie nie odwazyl na cos takiego. Po zdjeciu radiatora itp wyglada to mniej wiecej jak na obrazku na tej stronie http://www.pc-erfahrung.de/grafikkarte/vga-grafikchips-mobi/ati-radeon-x600-mobi.html