Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie mixera pod komputer

grabczes16 27 Jan 2008 14:37 19499 12
    grabczes16
    Level 12  
    Witam od kilki miesiecy zajmuje sie sztuka dj-ska ale niestety tylko na kompie i teraz kupilem mixerek w malym przedziale cenowym mianowicie numark dm1050 i mam pytanie jak podlaczyc go pod kompa? Mam 2 kable 2xchinch-jack i karte dzwiekowa 5.1 i program z ktorego gra to virtual dj 5.0!!!Moze ktorys z was wiej jak to i gdzie podlaczyc oraz ustawienia programu:)
    z gory wielkie dzieki za pomoc:):D
    trance84
    Level 28  
    Witam młodego dj-a.

Też troche miksuje miałem kiedyś fajny mikser 6 kanałowy pełne stereo equalizer 6 kanałowy 2 kanały mikrofon no nie ważne...

Słuchaj robisz tak wchodzisz do vdj i wchodzisz w settings
    tam szukasz sound setup i ustawiasz:

Inputs : none

Outputs: tutaj masz dwie opcje albo:
    ustawiasz external mixer i podpinasz zielone wyjscie na karcie dziwiekowej od jeden kanał miksera a czarne wyjście pod drugi kanał i wtedy jak słuchasz muzy to w vdj crossfader ustawiasz na środku a sterujesz muzyką tylko na mikserze tak jak grałbyś z 2 cd-decków i masz słuchawki na podsłuchu na mikserze bo vdj podaje sygnał z dwóch decków na mikser tylko ze na mikserze go dzielisz który ma grac teraz wiec słuchawki masz na tym co nie gra w danej chwili.

sound cards : 4.1 cards

sound card : ustawiasz tą która jest aktywna w windowsie ( a jaki masz model karty dzwiękowej??)

output channels: ustawiasz pierwsze z góry czyli przednie wyjscie (zielone) lewy deck tylne(czarne) wyjscie prawy deck.

i zaczynasz zabawe z muzą

powiem ci ze to świetny program do dj-wania.

wiele dyskotek na nim grałem

tylko ustaw sobie wmiare szybkie czasy reakcji w setting bo inaczej wolno reaguje na klawiature.
    jest to w performances

sound card:
    latency i tu daj 512 (11ms) lub
    1024 (23ms)

zalezy od mocy kompa.

a jak masz skonfigurowana klawiature
    bo mozna przeprowadzac całe sterowanie vdj z klawiatury komputera.
    ja jedynie muzyke ładowałem myszka. reszta klawiature
    wszystkie efekty na klawiaturze
    cały eq na numerycznej
    wszystkie loop-y lewy deck od 1 do 9 prawy od q do o

jest tego mnóstwo wejdz do settings i keyboard settings tam wszystko ustawisz..

życzer miłej zabawy...

Acha no i wyjscie z miksera (amp >nie rec lub deck<) do głośników komputerowych lub wzmaka.

Dodano po 36 [minuty]:

tu masz mój mikser

http://www.allegro.pl/item303737217_^mixer_4_kanaly_echo_crosfader_equalizer_look.html
    grabczes16
    Level 12  
    dzieki wielkie za pelne wytlumaczenie:)
    karte mam sb live 5.1 a co do virtuala to tez mi sie spodobal i ustawienia to mam na klawiaturze tylko chodzilo mi zeby myszka nie bawic sie na mixerze tylko recznie a loopy,sample i efekty mam na klawie:)jutro wszystko podlacze i mam nadzieje bede dzialal juz w pelni w zawodzie:D
    jak cos to sie jeszcze odezwe
    pozdrawiam goraco
    grabczes16
    Level 12  
    witam nastapily male zmiany karte zmienilem na sb audigy i pojawil mis ie taki problem ze przez mixer gra ladnie ale musze przelaczac kable miedzy sygnal z kompa a sygnal z mixera przez przekladanie chinchy przy wzmacniaczu!!!a nie mam pojecia co sie dzieje mixer ma malutkie przebicie tzn przy graniu poloze palce na panelu i czyje mrowienie co moze byc tego przyczyna jest tak nawet jak jest odlaczony od wzmacniacza...
    pozdrawiam
    trance84
    Level 28  
    Po pierwsze to zainwestuj w gniazdko w ścianie z bolcem aby mieć uziemienie tzn wyciągasz stare gniazdko wykręcasz kable z gniazdka (starając się nic nie pozwierać ja to robie na włączonym zasilaniu ty wykręć lepiej korki ) montujesz nowe gniazdko z bolcem w ten sposób że dotykasz fazówką jednego z kabli które wystają ze ściany na włączonych korkach, przy tym przy którym fazówka świeci (to jest faza) przykręcasz do jednej strony gniazdka a ten na którym nie świeci fazówka dokręcach do drugiej strony gniazdka z tym że robisz tu mostek do bolca.
    Po porawnym założeniu skręcasz wszystko do kupy i spradzasz dziurki w gniazdku.
    Tylko w jednej dziurce powinna świecić fazówka , na bolcu i na drugiej dziurce już nie.

To masz załatwoną sprawę uziemienia w gniazdku.

Druga sprawa kup przedłużacz z np 5 gniazdkami i z bolcami.

Podłącz komputer, wzmacniacz i mikser do tego przedłużacza a przedłużacz do twojego nowego gniazdka.

Podłącz tak jak poprzednio mówiłem mikser z komputerem a wzmacniacz z mikserem.

Jeżeli dalej będzie buczeć to masz gdzieś przebicie we mikserze.
    Jest jeszcze opcja aby spiąć kabelkiem mikser i wzmacniacz razem mikser powinien mnieć taką nakrętkę z napisem GND czyli masa , wzmacniacz też powinno pomóc.

Jak jest zasilany mikser?
    Ma zewnętrzny zasilacz ?
    Jeżeli nie to jaką ma wtyczkę?
    grabczes16
    Level 12  
    i tu jest zonk bo mixer jest na zasilacz 10v 500mA...
    trance84
    Level 28  
    czyli zrób wszystko tak jak ci mówiłem do tej pory wszystko na jednym przedłużaczu.
    grabczes16
    Level 12  
    wszystko jest na jednej listwie podlaczone a myslalem jeszcze zeby zrobic tak jak mam mase(GND) przy mixerze to poprowadzic kablem do uziemienia w gniazdku... i mysle ze to moze by cos dalo:D
    trance84
    Level 28  
    Tak nie rób bo uszkodzisz sobie mikser.

Reasumując jak masz podłączony sam mikser bez niczego żadnych kabli tylko zasilacz w gniazdku to też kopie?
    grabczes16
    Level 12  
    posprawdzalem kazdy wariant i kopie tylko na podlaczonym jednym kanale czyli albo cos z kablem albo przy karcie jakies przebicie jest
    trance84
    Level 28  
    To sprawdź czy kabel od komputera ma wszystkie kable ok czyli czy jest 0 czyli bolec czy kabel od gniazdka do wtyczki przy zasilaczu komputera nie jest przerwany ew. weź inny kabel zasilający komputer i sprawdź czy dalej kopie.
    grabczes16
    Level 12  
    czyli mowisz ze to przebicie moze isc od obudowy???wtedy ona tez by kopala a z nia jest ok
    grabczes16
    Level 12  
    dobra problem rozwiazany przebicia brak:)listwa pomogla:)a mozesz mi jeszcze w jednym pomoc???mianowicie z karty mam sygnal na kazdy kanal to idzie do mixera a z mixera do wzmacniacza a jak bede chcial nagrac seta bo juz probowalem i nagrywa tylko utwor ale bez zabiegow ktore robie na mixerze kille, przejscia wyciszenia itp!!!musze wtedy miec jakies urzadzenie rejestrujace??