Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opinie na temat kolumn VoiceKraft VK6300 lub VK6200

27 Sty 2008 20:46 24675 22
  • Poziom 17  
    Panowie kolumny VoiceKraft VK6300 lub VK6200 (allegro) jak coś takiego by się spisywało może ktoś to posiada, może się wypowie. A jeszcze porównując te kolumny do takich samych tylko na na głośnikach alphard to czy jest różnica w dźwięku które bardziej warte uwagi. Wiem że jedna i druga firma nie cieszy się dobrymi opiniami ale myślę że mi takie wystarczą. Tylko chciałbym wiedzieć w co lepiej zainwestować.
    http://allegro.pl/item302048638_komplet_dwoch_kolumn_podlogowych_vk6300.html
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    A czy w tych VK będą zwrotnice czy tylko tak pisze że są. A jeśli są bez zwrotnic to czy coś to szkodzi oprócz jakości dźwięku?
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Zwrotnic tam nie ma raczej, a jesli nawet są to jakieś uniwersalne. Zwrotnica w wielkim stopniu decyduje o brzmieniu więc nie można jej tak bagatelizować. Ogólnie kolumny są kiepskie i nie nadają sie do niczego. Za taką cenę złozysz sobie zestaw na 2x GDN 13/40/2 + GDWK 10/80/7, który zagra o kilka klas lepiej niż to. Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    Zobacz w sklepie posłuchaj.
    Moim zdaniem tandeta.
  • Poziom 17  
    Kolego a do tych głośniczków co napisałeś to jaką zwrotnicę potrzeba? A jeszcze co jeśli bez zwrotnicy ma to jakieś negatywne skutki na głośniki ?
  • Poziom 25  
    Ten model ma zwrotnice tak się składa, że miałem już 3 pary do naprawy po sylwestrze ktoś je przyniósł. Wiem co mowie nie kupuj tandeta!!
  • Poziom 25  
    Jeśli to ma grać w domu to raczej nie bardzo na zestawie samochodowym.
  • Poziom 17  
    Kolego mówisz że na zestawie samochodowym w domu nie a może coś więcej o tym byś powiedział.
  • Poziom 25  
    Głośniki mają zastosowanie do gry w niewielkiej przestrzeni jak samochód. W domu -pokoju dzwięk się rozproszy i już nie bedzie tak dobry jak w samochodzie.
  • Poziom 17  
    Takie myki a 3 drożne (współosiowe) samochodowe też będą złe ?
  • Poziom 31  
    Takie są najgorsze w domu.
    Zrób sobie taniutkie 2 drogi, arn150+stx pj
    i nie kombinuj przy takich badziewiakach.
  • Poziom 17  
    No ja bym zrobił najchętniej na tonsilach ale tu problem się zaczyna bo dobre zwrotnice drogie a tanie to wiecie co warte.
  • Poziom 31  
    Zobacz kolumny które wykonał izbic.
    Głośniki to koszt jakiś 150zł
    Zwrotnic 50zł jak nie mniej.
    A reszta od Ciebie zależy ;)

Brzmieniem Cię zaskoczą
  • Poziom 17  
    A możesz linka podać do tych kolumn co mówisz ?
  • Poziom 31  
    Zwrotnice musisz sam wykonać.
    To co podałeś w linku, do niczego się nie nadaje.
  • Poziom 17  
    A co daje np. kondensator dołączony do głośnika i jak ma być podłączony równolegle czy szeregowo i jak już to jaka pojemność i napięcie ?
    A bez zwrotnicy oprócz gorszej jakości to co jeszcze jakie inne negatywne skutki ?
  • Poziom 31  
    Bez zwrotnicy pasma będą na siebie na chodzić, co skutkiem będzie podbicie pewnego pasma...
    Czytałeś te tematy co podałem? W jednym jest opisane jak złożyć tą zwrotnice, jest to dziecinnie proste.
  • Poziom 28  
    Poza tym bez zwrotnicy nigdy nie uzyskasz takiego basu jak ze zwrotnica bo głosnik nie zajmuje się tylko pasmem dla niego optymalnym, a musi odtwarzać inne częstotliwości czego skutkiem jest mniejsza wytrzyałość mocowa.
  • Poziom 2  
    Nie znalazłem dokładnego opisu kolumn vk6300, więc je kupiłem, rozebrałem, zmodyfikowałem i sam go napisałem. Może się komuś przyda.