Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam regulatora napięcia o jak najmniejszych stratach.

27 Sty 2008 20:48 1784 7
  • Poziom 17  
    Witam. Robię urządzenie o zasilaniu bateryjnym. Najlepszym z praktycznego punktu widzenia jest zasilanie z baterii 9V.
    Problem jest taki że potrzebuję 5v. Najpopularniejsze regulatory 78M05 pobierają w spoczynku ( bez jakiegokolwiek elementu na wyjściu) około 3,5mA. Całe urządzenie pobiera w spoczynku pojedyńcze uA a w działaniu kilkanaście mA. Potrzebuję jakiegoś układu obniżającego napięcie o jak największej sprawności. Jestem skazany na regulatory, nie ma możliwości dobrania baterii. Prąd maksymalny jaki będę potrzebował to 100mA. Jest mocno przesadzony ale wolę dmuchać na zimne.

Czyli podsumowując regulator 5V 100mA o minimalnych stratach własnych.
    Może jakieś nowoczesne stabilizatory :?:
  • Poziom 42  
    Potężną ilość rozwiązań zasilania układów mikromocowych proponuje Maxim - zdecydowanie radzę skorzystać.
  • Poziom 17  
    Dzięki ten LP2950 wygląda ciekawie. Jak mi się uda go gdzieś kupić to sprawdzę.
    Co do Maxima to czy można gdzieś w naszym kraju te układy czy może tylko sample?
  • Poziom 42  
    MAX1626 jest dostępny w TME w cenie zaskakującą (jak na Maxima) przyzwoitej. Idealny do Twojego zastosowania. Nie dość, że przetwornica, to całkiem przyzwoity prąd "cichy" - 90 uA.
  • Poziom 17  
    Na razie dziękuję. Zamówiłem LP2950 i zobaczę czy się sprawdzą.
    Wg noty katalogowej to mają 75uA w spoczynku. A to dobra wiadomość.
  • Poziom 17  
    Witam ponownie. Stabilizatory dostałem są kompatybilne z 78m05.
    Pobór w spoczynku katalogowy :D .
    Pomiary wykazały że jeden z układów pobiera około 3,5mA co przy starym 78m05 i jego 3,5mA dawało około 7mA teraz mam 3,6mA.
    Jestem już zadowolony. Już wiem co będę używał do nowych projektów.
    Dziękuję za pomoc. :idea::D:!:
  • Użytkownik usunął konto