Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki miernik / multimetr zakupić?

mahcin 27 Jan 2008 22:52 2641 14
    mahcin
    Level 27  
    Witam, borykam się z zakupem miernika, obecnie mam taki zwykły za 15zł, założyłem temat, ponieważ zakupiłem kilka dni temu miernik za ok 40zł z dużym LCD, pomiar pojemności kond, szerokie zakresy wszystkiego...no ale to dziadostwo ma wielką tolerancję...25ohm na jednym, 32ohm na drugim tym nowym... to sorry:( , wtopiłem kasę :(zwłaszcza że 32ohm na przedziałce do 20ohm pokazuje mi jako 0.0032 i bądź tu mądry

Chciałbym , aby mi ktoś doradził , jaki model warto kupić, czy wogóle do 100zł kupię coś porządnego?
    Potrzebuję miernik do małych stałych napięć, pomiarów prądu w samochodach, pomiarów rezystancji, buzerek by się przydał do sprawdzania przejść i pomiar kondensatorów.

Na allegor mnóstwo tego...ale nie wiem już czy zasada, drogi to dobry, jest w tym przypadku odpowiednia
    JanuszKwi
    Level 13  
    To żeś mu doradził. Bój się Boga. UT55 to zabytek i dziw mnie bierze, że to jeszcze sprzedają. Zdecydowanie odradzam zakup tej starej generacji.
    mahcin
    Level 27  
    Aha...a akurat jutro miałem zakupić:D ufff.... więc co jest na czasie? W sumie...nawet może być droższe, byle by było dobre, bo przecież o to chodzi:)
    mahcin
    Level 27  
    hmmm...no tak przemyślałem to dziś..to odnośnie wypowiedzi JanuszKwi zabytek czy nowej generacji...hmmm.... a w czym jest lepsza nowa generacja jeżeli taka jest:D , przecież jeżeli firma jest dobra, to nie ma różnicy w pomiarach między zabytkiem a nowej generacji, zwłaszcza, że nie podałeś żadnego konkretu , tylko od tak to napisałeś, na marginesie mój dziadek używa do dziś miernika wskazówkowego i mierzy nim wręcz idealnie;) Nie żeby zaraz wszyscy się cofali, to tylko przykład;)

korrus666co do UNI-T UT55, ty takiego osobiście używasz? Jakoś tak patrząc jednak na to wszystko, chyba właśnie spowrotem nabrałem ochoty na niego, jest napewno lepszy od tych zwykłych za 10zł, lepszy bo widać że rozbudowany, przedziałka liczbowa dokładniejsza i to jeszcze że właśnie z tych za 10zł, zawsze z UNI-T korzystałem i się nie zawodziłem i nie zawodzę, chcę zmienić, bo chciałbym poprostu większe cyferki, pomiar kondensatorów i właśnie większą dokładność , a UT70A no bajerek jest..ale ja tych bajerków pewnie nie wykorzystam, więc... dziękując za informacje kupię to co podałeś jako pierwsze:)
    HONDAS
    User under supervision
    Ja mam kilka miedzy innymi taki UN - 11 i inne wskazówkowe kilka tańczych i ten pomiry od siebie nie odlegają chodzi mi o UNI-T UT55 z niego obecnie wykonuje wszyskie pomiary i nie narzekam czsami sprawdzam wskazówkowym i tak to samo ja mu wierze i jestem z niego zadowolony.Chyba że są zepute a praktyka na to nie wskazuje.
    korrus666
    Level 40  
    Mam właśnie taki i mi wystarcza do domowych konstrukcji. Co do dokładności pomiaru to chyba jest ok ale nie ma z czym porównać. Przydaje się czasem do mierzenia pojemności kondensatorów ceramicznych jak już nie widać co było namalowane. Nie miałem z nim żadnych problemów przez 1,5 roku jak go używałem. Trochę brakuje większego zakresu do częstotliwości.
    fender147
    Level 10  
    Dzięki za info. Ostatnio miałem UNIT-'a UT20B, ale jak podpiąłem pod 230 to mi się spalił.
    fender147
    Level 10  
    Właśnie był dobry zakres.
    fender147
    Level 10  
    Też nie mierzę takich napięć, ale chciałem sprawdzić. :)