Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozbudowa laptopa proszę o pomoc

28 Sty 2008 10:15 9929 22
  • Poziom 27  
    Witam planuje w najblizszym czasie rozbudowac swego laptopa zmienić procesor i ram obecnie mam celerona M 1.4 a ram DDR2 na jakiego procka moge zmienić pewnie to zalezy od płyty głównej jak tylko sprawdze avastem jaka mam płyte to odrazu napiszę co to za płyta za pomoć wynagrodze dużą iloscią punktów
  • Poziom 25  
    Everest nie Avast jest do sprawdzania podzespołów komputera :) Zależy co to za sprzęt, jaka marka, chipset i inne podzespoły. Często taka zabawa nie ma sensu ze względu na stosunek koszty/zysk wydajności.
    Najszybciej to dołożyć RAM-u do max. wielkości którą ten sprzęt obsłuży i dysk podmienić na większy, reszty bym nie ruszał. Procesor jest wystarczająco wydajny do zwykłych domowych zastosowań....
  • Poziom 17  
    Najmocniejszy procesor to podejzewam bedzie Pentium M 2GHz.

Mogles od razu napisac marke i model laptopa. Moze wtedy ktos moglby powiedziec cos wiecej niz przypuszczenia. Mozliwe ze powiedzialo by to znacznie wiecej niz typ plyty i chipset.

Ja mialem HP510 z Celeronem 1.5GHz, bez problemu zadzialal z Pentium M 2GHz.
  • Poziom 27  
    Ibuprom napisał:
    Everest nie Avast jest do sprawdzania podzespołów komputera :) Zależy co to za sprzęt, jaka marka, chipset i inne podzespoły. Często taka zabawa nie ma sensu ze względu na stosunek koszty/zysk wydajności.
    Najszybciej to dołożyć RAM-u do max. wielkości którą ten sprzęt obsłuży i dysk podmienić na większy, reszty bym nie ruszał. Procesor jest wystarczająco wydajny do zwykłych domowych zastosowań....

fakt everst jak zajde do domu zrobie skren programu i bym prosil o podpowiedz co i czy moge dołozyć
  • Poziom 17  
    Marke i model mozesz chyba juz teraz podac.
  • Poziom 27  
    w załączniku raport everesta bardzo bym prosil o napisaniejaki procesor moge wsadzić i ile ramu dysk moze zostac taki jaki jest w zupełnosci mi wystarcza
  • Poziom 17  
    To ktory w koncu socket masz na plycie?
    Wedlug oznaczenia procesora w Everesta ten z lewej, a podajesz procesory na allegro na socket po prawej.
    Zwroc uwage na to zanim kupisz procesor.
    Rozbudowa laptopa proszę o pomoc
    Moderowany przez TONI_2003:

Poprawiłem post.
    Proszę przeczytać i stosować...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

• Poziom 27  
    na płycie mam socekt 479 mPGA czyli jedynie taki procek podejdzie:
    Rozbudowa laptopa proszę o pomocRozbudowa laptopa proszę o pomoc
    Procesor Intel Celeron 1,7Ghz 2M Cache
  • Poziom 32  
    Hehe kupuj go, bo to celeron nie jest tylko pełny Pentium M, jądro Dothan 1,7GHz 2048kB cache. Idealny do twej maszyny. O chłodzenie się nie martw, celeron oddawał więcej energii w ciepło ;]
  • Poziom 22  
    Na tych prockach pójdzie 1gb ramu max.

Podejdą wszystkie procki na 479 celerony i pentiumy,ale pentium m 2.0 nie radzę bo to ciepłownia nie procesor.

procki na 478 nie wejdą.
  • Poziom 32  
    Ja sobie wsadziłem do mego Qosmio F-25 Dothan-a 2,13GHz i co? Bateria trzyma pół godziny dłużej bo wyczyściłem tor wentylacyjny ;] Nie rozumiem co może mieć procesor do ramu, to jest chyba problem mostu północnego. Nie podejdą kolego Dothany 533 bo nie będą działać pełnią mocy na i910...
    Edit
    29 Sty 2008 16:00
    Ważna sprawa, dziś męczyłem się z HP Pavilion na i915 który nie chciał uruchomić Dothan-a 1,73GHz na FSB 533(wykrywał go prawidłowo, ale FSB ustawiał max 400 więc procesor pracował jako 1,3GHz). Podsumowując jeśli w BIOS-e będzie zablokowana praca na FSB 533 to wielka kicha. Ja znalazłem BIOS od pokrewnego modelu z odblokowanym FSB...
    Poprawiłem TJT
  • Poziom 17  
    Wła�ciwo�ci procesora:
    Producent GenuineIntel
    Wersja Pentium(R) M
    Częstotliwo�ć zegara zewnętrznego 133 MHz
    Maksymalna częstotliwo�ć taktowania 1400 MHz
    Bieżšca częstotliwo�ć taktowania 1400 MHz
    Typ Central Processor
    Warto�ć napięcia 2.9 V
    Stan Włšczone
    Typ gniazda do rozbudowy Brak
    Oznaczenie gniazda mPGA478

To sugerowało by ze masz centrino Dothan 533MHz, jednakże ja nigdy nie wierzę w coś czego nie widzę (w witaminy też) wiec po prostu podaj stepping code procesora, który jest namalowany na procku a zaczyna się od liter SL.

Generalnie zasadą w laptopach jest wymiana procesora na układ z tej samej rodziny - jeśli więc masz pentium mobile musisz użyć pentium mobile o większej częstotliwości taktowania. Jeśli posiadasz centrino to sprawa jest bardziej skomplikowana, należało by dobrać układ z tym samym jądrem, znane są jednak przypadki że daje się zastąpić układem z jądrem Banias na nowszy oparty na jądrze Dothan - nie jest to jednak reguła i zależy od komputera.
  • Poziom 17  
    przekrent napisał:
    Niestety FSB to tylko 400MHz więc Dothan 533 nie pójdzie. Procesor: http://www.intel.com/products/processor_number/chart/pentium_m.htm Wszystkie 400 z 2MB cache. RAM max 2GB - 1GB na bank.

A może jednak?
    http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=235453&hl=drut+mod
    http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=170305&hl=nc6120
    Polecam lekturkę...
    P.S.
    W skrócie: "Wyżej opisany mod wymusza zastosowania FSB 133 (zamiast standardowego 100 dla Celerona) Będzie on działał na każdej płycie z chipsetem i910/915 i podstawką Micro FCPGA 479-pinową (korzystają z niej tylko Pentium’y M oraz Celeron M)
    Wiem że działa na różnych komputerach, w różnych konfiguracjach.
    Nie mogę jednak zagwarantować że na każdym sprzęcie spełniającym warunki modu będzie on działał prawidłowo. "
  • Poziom 2  
    Witajcie!!
    Mam podobny zamiar jak piterFX.
    Posiadam ACERA ASPIRE 3613wlmi

Płyta główna:
    Typ procesora Mobile Intel Celeron M 370J, 1500 MHz (15 x 100)
    Nazwa płyty głównej Acer Aspire 3610
    Mikroukład płyty głównej Intel Alviso-G i910GML
    Pamięć fizyczna 502 MB (DDR2-400 DDR2 SDRAM)
    Typ BIOS'u Phoenix (07/28/05)

Właściwości BIOS'u:
    Sprzedawca Phoenix Technologies LTD
    Wersja V1.04
    Data wydania 07/28/2005
    Rozmiar 512 KB
    Urządzenia startowe Floppy Disk, Hard Disk, CD-ROM
    Możliwości Flash BIOS, Shadow BIOS, BBS
    Obsługiwane standardy DMI, APM, ACPI, ESCD, PnP
    Możliwości rozbudowy ISA, PCI, AGP, PCMCIA, USB

W związku z tym mam pytanko: Jaki procesor mogę maksymalnie zainstalować?
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.
  • Poziom 17  
    Jesli mozesz to sprawdz numer czesci (plyty glownej) powinien byc na naklejce na gniazdach pamieci. Pierwsze dzisiec pozycji.

Wyglada mniej wiecej tak: MBxxx0y00y gdzie x to litera lub cyfra a y to cyrfa
    (np. MBAY702002). Sprawdze jakie najszybsze procesory sa montowane przez Acera na tych plytach. (na 100% dzialajace).
  • Poziom 10  
    Witam! Ja też z chęcią rozbudowy laptopa, konkretnie Acera TravelMate 525TXV. Otóż chciałbym wymienić:
    - dysk na większy tzn. ~60GB żeby był
    - dodać pamięć ram
    - dołożyć kartę PCMCIA

Co do dysku nie wiem czy każdy dysk 2,5" ATA byłby dobry? podobnie z pamięcią ram. Czy SODIMMY 256MB PC133Mhz byłyby dobre do niego?
    I co do karty PCMCIA to chodzi mi o to żeby odbierać radiowo internet i też nie wiem czy każda karta będzie obsługiwana bo to stary sprzęt. Czy np karta 32bit będzie pasować i dzialać.

Dane o sprzęcie:

Płyta główna:
    Typ procesora: Mobile Intel Pentium IIIE, 700 MHz (7 x 100)
    Nazwa płyty głównej: Acer TravelMate 520
    Mikroukład płyty głównej: ULi/ALi M1621 ALADDiN-Pro 2
    Pamięć fizyczna: 288 MB (SDRAM)
    Typ BIOS'u: Acer (09/19/00)

Magazyn:
    Kontroler IDE: Kontroler ALi M5229 PCI Bus Master IDE
    Napęd dyskietek: Stacja dyskietek
    Dysk fizyczny: IBM-DJSA-210 (10 GB, 4200 RPM, Ultra-ATA/66)
    Dysk fizyczny: Samsung Mighty Drive USB Device (1961 MB, USB)
    Napęd dysków optycznych: MATSHITA DVD-ROM SR-8175 (8x/24x DVD-ROM)
    Status dysków SMART: OK

Właściwości gniazd systemowych:
    Oznaczenie gniazda: CN13B
    Typ: PC Card (PCMCIA)
    Użycie: Puste
    Szerokość danych magistrali: 32-bitowy(a)
    Długość: Długa

Reszta to:raport sprzet.txt (raport wykonany Everestem) jakby była potrzebna. Proszę o rady jaki sprzet wybrać i może o konkretne linki do prolina/allegro itp z propozycja sprzętu. Dziękuję bardzo, pozdrawiam!
  • Poziom 2  
    Znalazłem na necie jakąś specyfikację Acera Aspire serii 3610, jest na 6 stronie załącznika.
    Platform Processor:
    • Intel® Celeron® M processor 360/370/380 (1 MB
    L2 cache, 1.40/1.50/1.60 GHz, 400 MHz FSB)
    • Intel® Pentium® M processor 725A (2 MB L2
    cache, 1.60 GHz, 400 MHz FSB)
    Chipset: Intel® 910GML

Czy mam przez to rozumieć, że 1,6 to szczyt marzeń?!:cry:
    Załączniki:
  • Poziom 10  
    Mogłby ktos mi udzielic jakis rad, odnosnie tego co napisalem powyżej?
  • Poziom 27  
    Witam no to ze zmian wyszlo to ze w pracy dostałem nowego laptopa :D teraz dwurdzeniowy procesor pentiuma 1,6 ram 2GB dysk 200GB karta graficzna 512mb jakiś radeon i teraz mam jeszcze pytanko bo chce sobie wykasować vistę bo niestety laptop bylz vista ale musze sobie wazne zeczy pozgrywać najlepiej na jakis oddzielny dysk czy moge sobie np podlaczyć dysk 3,5 pod usb do laptopa czy musze kupić taki jak do laptopów czyli 2,5 no i oczywiscie do jednego i drugiego mam obudowe aby podłaczyć pod usb
  • Poziom 9  
    Witam.
    Czy na kazdej płycie mozna wymienić procesor ?

mam Acer Travelmate 2413NLM
    proc. Intel Celeron M procesor 370
    1.5ghz 400Mhz FSB 1Mb L2 cache

czy tu jest wyjmowalny procesor ?
  • Poziom 1  
    Nie wiem jak z prockiem, ale miałem dylemat z tym 2GB RAM (producent pisze że HP510 obsługuje jedynie 1GB), jednak postanowiłem zaryzykować.
    Kupiłem pamięć kinston KVR667D2S5/2G (2GB 667MHz) i działa wyśmienicie !