Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przeinstalowanie visty na xp

28 Sty 2008 13:59 19817 8
  • Poziom 2  
    Witam!

Zastanawiam się nad kupnem nowego laptopa Fujitsu siemens Amilo LI 2727:

procek- intel pentium dual core T2310; 1,46 GHz 533 MHz 1MB cache
    pamięć- 2048 MB DDR2 667 MHz
    grafika- ATI Radeon X3100
    dysk-160 GB (pewnie sata- nie wiem bo nie napisano)

no i wszystko pięknie gdyby oczywiście nie windows vista home basic w prezencie

To co wiem na pewno to to że na tą vistę w tym kompie nawet nie będę chciał spojrzeć... Mam prośbę odnośnie tego jak z przeinstalowaniem tego nieszczęsnego windowsa na zaufanego Xp. Czytałem już o tym trochę ale może ktoś ma identycznego laptopa z takim samym problemem. Czy są jakieś szczególne kłopoty akurat z tym modelem?? Jeżeli jest ktoś kto że tak powiem jest "obcykany" w temacie przeinstalowywania z vista na xp to prosiłbym o w miarę dokładny opis jak to dobrze zrobić..

Pozdrawiam wszystkich znawców!!!
  • SterControlSterControl
  • Poziom 14  
    Znawca nie jestem ale ostatnio bawiłęm sie kilka razy w przeinstalowywanie Visty na Xp. Nie robiłem tego na Twoim modelu lapa ale myśle że powinno być tak samo. najlepszym rozwiazaniem jest stworzenie własnej instalki XP (programem nlite) ze sterownikiem od kontrolera SATA zainstalowanego na Twym kompie. Jednak z tym różnie bywa i czasem ciężko znaleźć odpowiedni sterownik. Najprostszą metodą jest wejście do biosu i zmiana kontrolera SATA z ACHI na IDE. Wówczas instalacja XPeka pójdzie bez problemu. Problemy zacznał sie jak już bedziesz miał XPeka na kompie i zaczniesz instalowac sterowniki. Ale poszukasz w necie to znajdziesz :)
  • Poziom 17  
    A widziales przyklejony temat o przeinstalowywaniu Visty na XP?

Dlaczego sadzisz ze zmiana systemu to "problem" z ktorym bez pomocy sobie nie poradzisz?

Sprawdziles dostepnosc sterownikow na stronie producenta? Czy czekasz na gotowe linki?
  • SterControlSterControl
  • Moderator Samochody
    Laptop jest dedykowany pod Vistę... brak sterowników pod XP na stronie producenta, więc mogą być problemy. Poza tym Vista Home Basic, bez Aero na tym sprzęcie będzie chodzić lepiej niż dobrze, a IMO łatwiej zrobić żeby Vista wyglądała jak XP niż znaleźć komplet sterowników pod XP.
  • Poziom 2  
    Jeżeli chodzi o tego laptopa to w tym linku jest wszystko podane
    http://www.fujitsu-siemens.com/Resources/22/1250859061.pdf

Nie wiem jak z tymi sterownikami do dysku sata by było tak więc jeżeli jest możliwość to prosiłbym o linki..

Nie twierdzę że vista to zły system tylko wydaje mi się że jeszcze na niego za wcześnie. Z tego co wiem raczej żaden program który potrzebuje nie będzie na nim działał. Poza tym mam dużo urządzeń zewnętrznych które pracują na złączach usb (min.karta dźwiękowa) i pewnie też byłby problem..

Jeżeli już jakoś uda mi się zainstalować xp-ka to ze sterownikami do sprzętu jest problem na stronie producenta ponieważ kiedy klikam na "drivers" pojawia się komunikat że nie można wyświetlić strony http://www.fujitsu-siemens.com.pl/home/products/notebooks/amilo_li_27xx.html
    (nie wiem czy to tymczasowe czy sterowników po prostu nie ma)
    Jeżeli ktoś znalazłby sterowniki (do dysku sata i płyty głównej) do tego modelu bardzo prosiłbym o linki..
    z góry dziękuję !!!!!!
  • Poziom 14  
    Do instalacji Xp nie jest konieczny sterownik od SATA

Dodano po 1 [minuty]:

Siemens to dosyć popularny laptop więc nie powinno być wielkich problemów ze sterownikami pod urzadzenia w nim zainstalowane. Pewnie i tak większość jedzie na intelu??
  • Poziom 29  
    Będzie problem z sata, bo to już nowa płyta której sterowników nie ma na płycie WinXP SP2. Nie mydlcie więc oczu temu użytkownikowi.

Zaś do YoungPC:
    Temat jest przyklejony na spisie tematów Komputery-Software. Jest tam to wyjaśnione dosyć dobrze i łatwiej ci będzie zastosować się do tamtych wskazówek, niż zbierać znowu informacje w tym temacie. Zresztą, temat pojawiał się na tym forum zbyt często, by nie skorzystać z polecenia "szukaj".
  • Moderator
    Usuwam - p.14 regulaminu.
  • Poziom 2  
    ok proszę o zamknięcie..