Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

astra 92r C16NZ-benzyna...czujnik położenia przepustnicy?

lukaszko 28 Sty 2008 14:35 1964 12
  • #1 28 Sty 2008 14:35
    lukaszko
    Poziom 9  

Mam problem z tym że auto gasnie mi podczas hamowania silnikiem w momencie gdy wcisnę sprzęgło...czy to może byc przyczyna wadliwego czujnika położenia przepustnicy???czy może cos innego???

• Fibaro
  • #2 28 Sty 2008 16:33
    marszal31
    Poziom 9  

witam! miałem taki sam problem. początkowo próbowałem to naprawić poprzez większe naciągnięcie linki gazu lecz silnik pracował na min. 2000 ( dlatego nie radze), nie wiem dokładnie czym "wyleczyłem" mój samochód ale to czynności które powinieneś wykonać: wyregulować zapłon, przy okazji sprawdzić stan przewodów WN, kopułki , palca i styków. polecam także dołączenie gumowego przewodu od ERG (zawór cyrkulacji spalin) mogło nazbierać się w nim sporo syfu a po odłączeniu powinien lepiej pracować

• #3 28 Sty 2008 16:37
    lindonerl
    Poziom 17  

Sprawdź co dzieje się podczas wciskania pedału hamulca na postoju, może masz walnięte serwo.

• Fibaro
  • #4 28 Sty 2008 16:45
    marszal31
    Poziom 9  

gaśnie za każdym razem? jadąc na luzie pracuje na równych obrotach?

• #5 30 Sty 2008 08:16
    lukaszko
    Poziom 9  

tak...jade sobie np na 4 biegu na 2,5 tys. obrotów i jak dojeżdżam do skrzyżowania hamuje silnikiem...to wtedy predkość obrotowa spada i gdy potem wciskam sprzęgło to samochód gaśnie.problem tez jest jak np. parkuje bo korekta parkowania wymaga podjeżdżania.i gdy troche podjeżdżam na 1 biegu wtedy i wciskam sprzęgło samochód gaśnie albo bardzo spadają obroty.kable, kopułke, palec wymieniłem.linke tez próbowałem naciągać ale skutki są takie same jak u kolegi wyżej...

• Fibaro
  • #6 30 Sty 2008 09:51
    marszal31
    Poziom 9  

a pracuje na równych obrotach? próbowałeś ERG odłączyć? gaśnie tylko na gorącym silniku czy bez różnicy? posprawdzaj i oczyść wszystkie połączenia przy cewce (na pewno nie zaszkodzi)

Dodano po 2 [minuty]:

A ciśnienie sprężania sprawdzałeś???

• #7 30 Sty 2008 18:32
    lukaszko
    Poziom 9  

gaśnie na rozgrzanym ponieważ na zimnym obroty są wyższe i wtedy nie ma problemu.A zaworu EGR nie mam usunietego a tylko odłączony (zaślepiony przewód- i to juz wystarczy żeby EGR nie chodził?)...a obroty jak najbardziej równe.

• #8 30 Sty 2008 18:35
    marszal31
    Poziom 9  

sprawdzałeś czy zmienia sie praca po odłączeniu czujnika temperatury?

• #9 30 Sty 2008 20:51
    lukaszko
    Poziom 9  

moim zdaniem nie ma to sensu bo i tak nie odpali bez czujnika...

• #10 30 Sty 2008 21:54
    marszal31
    Poziom 9  

co do ERG to to co masz zrobione wystarczy.
    Podejrzewam po prostu że jeżeli masz czujnik walnięty to silnik, gdy jest gorący może dostawać zbyt bogatą mieszankę i to może być przyczyną jego gaśnięcia. sprawdzałeś jakie błędy widzi sterownik? http://astra.autokacik.pl/diagnostyka.html

Dodano po 18 [minuty]:

sprawdź też ciśnienie sprężania i czy zapłon masz na 100% dobrze wyregulowany

• #11 31 Sty 2008 10:49
    lukaszko
    Poziom 9  

badałem czujnik przy nagrzanym silniku i ma około 450ohm...czy to dobrze???

• #12 31 Sty 2008 21:16
    lukaszko
    Poziom 9  

pokwapiłem się i kupiłem nowy czujnik...wymieniłem...i nic...jutro przyślą mi potencjometr to zobaczymy choć zaczynam wątpić...znajomy zasugerował źle ustawiony rozrząd...choć ja w to wątpię...co wy na to???

• #13 01 Lut 2008 13:35
    marszal31
    Poziom 9  

podjedź do jakiegoś warsztatu niech sprawdzą ciśnienie sprężania i zapłon. nie wiem niestety jaki powinien być dokładny wynik na każdym z cylindrów ale powinni wiedzieć...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME