Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siena 1,6 16V gaz-bierze benzynę

utas1 28 Sty 2008 14:52 3245 10
  • #1 28 Sty 2008 14:52
    utas1
    Poziom 13  

Witam!!!
    Mam mały problem, ze Sieną 1,6 16V z instalacją gazową, a problem polega na tym, że auto jeżdząc na gazie potrafi spalać duże ilości paliwa. Problem pojawił się około 4miesięcy temu. W aucie nie czuć paliwem, a zakrecejąc dopływ gazu auto gaśnie. Wynika z tego, że sa to nie zbyt duże ilości paliwa, ale w końcu po to jest gaz, zby na nim jeździć. Czy spotkał się ktoś z czymś podobnym????

0 10
  • #2 28 Sty 2008 16:45
    pitersik74
    Poziom 10  

Mój kolega ma Golfa 3 i też tankował więcej benzyny niż gazu,tyrkał mu silnik krokowy od gazu, namówiłem go na wizytę u gaziarza u którego zakładałem instalacje gość to robot nie człowiek :) wziął cążki pociął kable wyrzucił silnik krokowy i wstawił dwa przekaźniki,problem zniknął auto dalej samo przełącza sie na gaz. Pozdrawiam

0
  • #3 28 Sty 2008 19:41
    251377
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 28 Sty 2008 20:07
    qwert_daro
    Poziom 13  

moze cos sie dzieje z wtryskami benzyny,przepuszcza paliwo ktorys

0
  • #5 29 Sty 2008 00:25
    Horse5
    Poziom 14  

Miałem Sieny z zaśniedziałymi sterownikami LPG które zawiadują wtryskiem(odcinają) przez co czasem do silnika była wtryskiwana benzyna przy pracy na gazie.

0
  • #6 09 Lut 2008 12:07
    utas1
    Poziom 13  

Co do pękniętej membrany regulatora jestem skłonny przyznać rację, tylko jedno czy silnik wtedy nie zachowywałby się "dziwnie", czyli np. nie falowałby obroty czy też może nie gasł? Tak samo jeśli chodzi o wtryskiwacze, też brałem to pod uwagę. Sam nie wiem gdzie szukać, bo nie wchodzi w grę wymiana np. wtrysków, i szukanie metodą prób i błędów, za drogi interes. Najgorsze jest to że silnik pracuje prawidłowo, zero jakich kolwiek objawów.

0
  • #7 10 Lut 2008 19:51
    chomika
    Poziom 15  

najprawdopodobniej padł emulator wtryskiwaczy odpowiada on za zmniejszenie prądu wysteroawnia wtrysków podczas jazdy na gazie do poziomu poniżej progu jego zadziałania, dzięki temu obwody wtrysków pozostają nierozcięte przez to komputer benzyny nie zgłasza usterki

0
  • #8 10 Lut 2008 20:14
    krzysiek99300
    Poziom 12  

poza emulatorem sprawdz czy jak auto chodzi na gazie zasilane sa elektrozawoery, bo moze byc tak ze brak zasilania z centralki gazu i nie bedzie tez wysterowania emu, a lampka bedzie sie swiecic ze chodzi na lpg

0
  • #9 11 Lut 2008 10:42
    mhteg
    Poziom 15  

Sprawdz czy auto pracujac na gazie ma zasilanie na wtryskach,Ma byc brak zasilania.Moze wtryski obrosly"kurzem" i pompa przeciska przez ich iglice paliwo i dlatego ubywa ze zbiornika.Zeby nie robic sobie kosztow odetnij na gazie pompe paliwa przkaznikiem i nie zapomnij zrobic to samo z pochlaniaczem par paliwa ze zbiornika bo inaczej bedzie wozil w baku gnojowke a nie benzyne.

0
  • #10 11 Lut 2008 13:54
    ochus
    Poziom 16  

Ku mojemu zdziwieniu też przez jakiś czas jeżdziłem na benie i LPG.Przyczyna-brak masy na zasilaniu emulatora wtrysków.

0
  • #11 11 Lut 2008 15:37
    krismat33
    Poziom 9  

ja tak mam odkad zalozylem sobie sam instalacje gazowa w wersji I - gdzies w roku 99, wtryski pracuja chociaz pompka paliwowa jest odcieta i spalaja o dziwo tyle samo benzyny i gazu przy jezdzie na gazie, dlatego paliwo zapasowe woze w karnistrze a w samochodzie tylko gaz jest:)
    jest to stare renault 91' z silnikiem 2.2 wiedzialem przy montazu ze wtryskiwacze moga sie zatrzec ale jak dotad tego nie zrobily

1