Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Obrotomierz w polonezie 1.9 D

andrzejf14 28 Jan 2008 18:19 3195 8
    andrzejf14
    Level 15  
    Witam
    Mam Poloneza Trucka z silnikiem od citroena 1.9 D. od początku posiadania samochodu nie działa obrotomierz. (samochód mam 3 lata). Mam warsztat i parę dni emu przyjechał do mnie Truck z silnikiem 1.6. Ma on również obrotomierz wiec przełożyłem deskę żeby sprawdzi czy zegar jest dobry. Niestety deska jest dobra. Szedłem dalej. W skrzyni zamontowany jest czujnik który jest położony blisko koła zamachowego. I tu sie pojawia moje pierwsze pytanie jak to sie nazywa (czy to jest czujnik położenia wału?? ) Jestem pewny że jest to od obrotomierza. I tu sie pojawia drugie pytanie Czy można to sprawdzi za pomocą miernika czy czegoś takiego
    Z góry dziękuje i Pozdrawiam
    Dudi2007
    Level 16  
    w silnikach peugota obrotomierz pobiera sygnał z alternatora!!!wsilnikach benzynowych to czujnik przy wale korbowym mozesz to sprawdzic za pomoca zwyklej UM
    andrzejf14
    Level 15  
    No tak ale to jest silnik z citroena. i ja też mam czujnik przy kole zamachowym. Chodzi mi o to jak sprawdzi ten czujnik czy jest on dobry i jak ten czujnik fachowo sie nazywa. Zdjecie w załzniku
    zi.ko
    Level 26  
    w Peugeotach obrotomierze nigdy nie brały sygnału z alternatora.
    andrzejf14
    Level 15  
    Ok ale ja mam silnik CITREONOWSKI . Tam jest sygnał pobierany z czegoś takiego jak na zdjeciu. Jak to sie nazywa i jak to można sprawdzi. Mam silnik 1.9D
    andrzejf14
    Level 15  
    Widze że chyba nie da sprawdzi. A można podłączyc do alternatora.Jesli tak podeslijcie mi schemat który kabel do czego.
    Pozdrawiam
    andrzejf14
    Level 15  
    Ludzie pomóżcie. wiem że pierwszy to masa i teraz któru to plus a który sygnałowy . Pozdrawiam
    viper555
    Level 39  
    Wg ogólnych zasad drugi to zasilanie, trzeci sygnałowy a czasem zdarza się odwrotnie i nic nie poradzisz musisz spróbować.P
    andrzejf14
    Level 15  
    Aha. Dzisiaj rozebrałem do deski i zauważyłem coś takiego że 1.2 jest połączony i jest to masa wychodzi a 3 to sygnałowy. A odnośnie czy jeżeli zapale silnik to czujnik indukcyjny powinien dawac jakieś napięcie jesli jest oczywiscie dobry bo u mnie nie daje czy oznacza to że jest nie dobry?
    Z góry dzieki
    Pozdrawiam