Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie głośniki zmieszcze w drzwi przednie w renault megane ?

zmuda1111 28 Jan 2008 19:56 27402 17
    zmuda1111
    Level 10  
    Witam, mam na oku głośniki i nie wiem czy uda mi sie je wcisnąć do auta. niestety nie mam teraz możliwości sprawdzić jaki wymiar mają otwory w drzwiach i czy da sie ewentualnie upchnąć większe. Chciałbym tam wsadzić 160, a auto to Renault Megane 1..
    williams
    Level 30  
    szyby w prądzie czy korba?
    williams
    Level 30  
    wejdą 16cm. pisz na gg
    renegatt
    Level 23  
    Wejda... prawda ale... standardowe panele sa malo stabilne i szczelne, i bardzo wazne jest wygluszenie drzwi tak wewnatrz drzwi jak i od strony tapicerki, realnie Ci powiem, ze jak wlozysz dobre glosniki i zasilisz je wzmacniaczem to bedzie kiszka bez tego, wszystko bedzie dzwonic i rezonowac, niestety nad megankiem trzeba troche popracowac. Tak mniej wiecej powinny wyglądać drzwi po wygluszeniu
    Jakie głośniki zmieszcze w drzwi przednie w renault megane ?
    MichaelR
    Level 21  
    Ja miałem w coupe Signaty H16 w drzwiach, jednak polecam lekko przerobić i zamontować je na MDF-ie wtedy będzie grał głośnik nie boczek.
    A na podszybiu miałem zamontowane T3.
    milejow
    Level 43  
    ClioIIph2 ma tez otwory na165mm(w blasze)jednak byl maly problem.Np.glosniki infinity ref,650cs maja rozmiar165mm ale wewnetrzna srednica kosza jest jakies10mm.wieksza od srednicy otworu w blasze drzwi.Musialem dawac dystanse z mdf.Natomiast helix,y db62,1(tez165) weszly juz bez problemu.W meganie moze byc ta sama sytuacja
    czarodziej007
    Level 15  
    Ja mam scenica a dokładniej megan scenic 97' i moja walka z drzwiami wyglądała całkiem ostro. Na dzień dobry założone hertze 130 i wygłuszone drzwi (w warsztacie car audio) dekarską matą. Jak zdjąłem boczek to stwierdziłem że bardziej na odpier.... to się nie dało tego zrobić. W tym momencie zraziłem się do dwóch firm jedna to hertz a druga to jeden z lubelskich zakładów. Później trafiłem do innego zakładu w którym zamontowali mi obecny sprzęt. Mimo iż z dźwięku byłem zadowolony przy normalnej głośności to przy mocniejszym podkręceniu nie pasował mi. A w końcu dego po650 ma się czym pochwalić. Dlatego na pierwszy ogień poszło poprawienie wygłuszenia. Użyłem twardych mat app (było to przed zimą) Ładnie się nimi wyklejało. Ale dalej nie byłem zadowolony. Jak się okazało głośnik telepie całym boczkiem już przy 100hz Stwierdziłem że trzeba je zamontować przy użyciu paneli z mdf. Nabyłem mdf około 1m kw za 4 piwa. Wyrzynarka w łapę i jedziemy z tym koksem. Przy okazji zdejmowania boczku stwierdziłem że twarda app to się nadaje do pupy lub w miejsca całkowicie pokryte blachą. Dlatego zerwałem to co łatwo odpadło czyli 90% tej maty i przykryłem porządną matą dedykowaną do wygłuszenia (nazwy nie pamiętam) ona to sie dopiero ładnie układała. Tylko dystanse bardziej wyglądają jak wybitny przypadek krzywej niż okrąg ale zadziałało. Teraz mi nie gra boczkiem tylko głośnikiem. Ale musze popracować nad mocowaniem kieszeni bo teraz trzyma się tylko na 2 dolnych śrubach. A i jeszcze boczek wysmarowałem blachogum to spowodowao zanik piszczenia elementów boczka. Morał z tej opowieści:
    Nie kupuj dziadoskich mat bo będziesz płacił 2 razy. Zamontuj głośniki przez dystanse do blachy.
    zmuda1111
    Level 10  
    No wiec wygluszenie bedzie konieczne bo chce podlaczyc glosniki pod wzmacniacz, tylko ze jak pojade do kogos kto sie tym zajmuje to nie dosc ze skasuje mnie i to konkretnie to do tego moze to byc zrobione na odp**** jak w przypadku kolegi powyzej. czy uporam sie sam z tym wygluszeniem? to chyba nic trudnego? i jeszcze jakich mat najlepiej do tego celu uzyc? dzieki za pomocne informacje Panowie.. ;)
    czarodziej007
    Level 15  
    Nie nie jest to trudne. Wystarczy dobrze oczyścić elementy przy użyciu benzyny ekstrakcyjnej i przykleić mate. Można też dać blachę w otwory jeżeli jest taka możliwość. Ja użyłem mat ZEALUM. Paczka 160zł potrzebujesz takich paczek jedną na drzwi czyli dwóch. No chyba że stać Ciebie na stingery czy cuś podobnego. Efekt jaki uzyskałem:
    wcześniej Na nogawce było czuć basik przy około 25 w 35 stopniowej skal radia teraz to samo czuć przy 18 zakładając tą samą muzykę i ustawienia.

Ps zużycie mat na dość duże drzwi od scenica.
    wojtek999
    Level 16  
    Fabryczne otwory są pod głośniki 13cm zarówno z przodu jak i z tyłu. Wiem, bo dzisiaj montowałem u siebie. Możesz zamontować 16,5cm przez dystanse z MDF-u.
    williams
    Level 30  
    wojtek999 wrote:
    Fabryczne otwory są pod głośniki 13cm zarówno z przodu jak i z tyłu. Wiem, bo dzisiaj montowałem u siebie. Możesz zamontować 16,5cm przez dystanse z MDF-u.

szyba na korbę- owszem 13cm, ale nie elektryczne!
    wojtek999
    Level 16  
    Szyba elektryczna, Megane I po liftingu 99r.
    Były wsadzone 13cm od początku, ale jak tak patrze na zdjęcia w sklepach internetowych to głośniki 16,5cm nie mają takich wypustek na śruby, tylko dziury są bezpośrednio na kołnierzu. Więc może średnica między otworami na śruby jest taka sama..(?) tak?
    milejow
    Level 43  
    Pchales glosniki w tapicerke czy w blache drzwi?
    zmuda1111
    Level 10  
    Mam megane kombi i w tylnych drzwiach nie mam gotowych miejsc na glosniki (przynajmniej w tapicetce) , za to mam miejsce w bagazniku w podsufitce. lepiej wrzucic glosniki w drzwi czy w dach?

Dodano po 3 [minuty]:

williams wrote:
    wojtek999 wrote:

szyba na korbę- owszem 13cm, ale nie elektryczne!
    williams, mam szybki na prad i otwory 130, sprawdzilem ;)
    MichaelR
    Level 21  
    w Megan do 99 przed liftingiem z elektrycznymi szybami z przodu były 165mm, w późniejszym modelu i w wersji z szybami na korbke 130mm, tak więc bez dystansy z MDF-u ani rusz.

Jeśli chodzi o tył to szkoda kasy - lepiej dołożyć i kupić porządny system przód oraz wyciszyć drzwi i o niebo lepiej zagra.
    dziobek666
    Level 12  
    ooo, ja zawodowo jestem mechanikiem, chociaz skupiam sie przy sprzęcie audio itp...
    przy wygłuszaniu Blachogum jest niezawodny, znacznie ułatwia prace. Jak by ktoś szukał to:
    http://www.irys-mds.pl/?page=produkty
    mateo88k
    Level 10  
    Ja do swojej Meganki z 2000 roku (model po liftingu) chciałbym wsadzić w przód jakiś zestaw odseparowany. Tylko mój problem polega na tym, że nie wiem co mi najlepiej zagra. Nie mam wygłuszenia drzwi i to mnie trochę boli. Zrobię wygłuszenie. Wzmacniacza na chwilę obecną nie posiadam, bo jeśli coś kupię to wolę coś lepszego niż teraz miałbym kupować jakieś badziewie. Radyjko Pioneer DEH-6900IB. Poradzi mi ktoś co będzie najlepsze na przód w moim przypadku? Słucham na ogół muzyki House, Dance a techno raczej omijam szerokim łukiem.