Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Podgrzewacz paliwa - Mazda 626 GD 2.0 RF

28 Sty 2008 21:39 2056 3
 • Poziom 9  
  Witam!
  Zaadoptowałem ręczną pompkę paliwa wraz z podgrzewaczem z 626 GD do 626 GC, które fabrycznie nie ma podgrzewacza w pompce i nie wiem jak go podłączyć.
  Dowiedziałem się, że za podgrzewanie paliwa w 626 GD odpowiada oddzielny przekaźnik sprzężony z termostatem. Niestety nie wiem w jakim zakresie temperatur termostat załącza napięcie do podgrzewacza, no i gdzie znajduje się ten termostat (bierze temperaturę paliwa, silnika, otoczenia) ?
  Czy może mi ktoś pomóc?
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 16  
  podgrzewacz np. w dizlach dziala cały czas niezależnie od temperatury samochodu więc podłocz go tak by napięcie podawane było po odpaleniu auta
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 9  
  hm... 2.0 RF to jest silnik diesla (nie dodałem, przepraszam). W manulau, który posiadam do tego auta jest opis "Elementy układu elektrycznego samochodu" (niestety schematów brak) i jest w nim m.in.: B05-przekaźnik podgrzewacza paliwa, B06-podgrzewaz paliwa, B07-włącznik termiczny, zatem podgrzewacz nie grzeje non stop tylko jest jakiś (?) zakres temperatury, w której on pracuje.
  Obawiam się, iż podłączając go bez termicznego włącznika/wyłącznika mógłbym spalić w nim grzałkę (w końcu nie jest prztystosowany do pracy non stop).

  Dudi2007 napisał:
  (...) podłocz go tak by napięcie podawane było po odpaleniu auta

  w ten sposób nie podgrzeję paliwa przed rozruchem- a o to w tym podgrzewaczu również chodzi. Pójdzie zapewne pod stacyjkę w pozycję zapłonu.
 • Poziom 9  
  dotarłem wówczas do schematów właściwego podłączenia