Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Podgrzewacz paliwa - Mazda 626 GD 2.0 RF

28 Sty 2008 21:39 2056 3
  • Poziom 9  
    Witam!
    Zaadoptowałem ręczną pompkę paliwa wraz z podgrzewaczem z 626 GD do 626 GC, które fabrycznie nie ma podgrzewacza w pompce i nie wiem jak go podłączyć.
    Dowiedziałem się, że za podgrzewanie paliwa w 626 GD odpowiada oddzielny przekaźnik sprzężony z termostatem. Niestety nie wiem w jakim zakresie temperatur termostat załącza napięcie do podgrzewacza, no i gdzie znajduje się ten termostat (bierze temperaturę paliwa, silnika, otoczenia) ?
    Czy może mi ktoś pomóc?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 16  
    podgrzewacz np. w dizlach dziala cały czas niezależnie od temperatury samochodu więc podłocz go tak by napięcie podawane było po odpaleniu auta
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    hm... 2.0 RF to jest silnik diesla (nie dodałem, przepraszam). W manulau, który posiadam do tego auta jest opis "Elementy układu elektrycznego samochodu" (niestety schematów brak) i jest w nim m.in.: B05-przekaźnik podgrzewacza paliwa, B06-podgrzewaz paliwa, B07-włącznik termiczny, zatem podgrzewacz nie grzeje non stop tylko jest jakiś (?) zakres temperatury, w której on pracuje.
    Obawiam się, iż podłączając go bez termicznego włącznika/wyłącznika mógłbym spalić w nim grzałkę (w końcu nie jest prztystosowany do pracy non stop).

Dudi2007 napisał:
    (...) podłocz go tak by napięcie podawane było po odpaleniu auta

w ten sposób nie podgrzeję paliwa przed rozruchem- a o to w tym podgrzewaczu również chodzi. Pójdzie zapewne pod stacyjkę w pozycję zapłonu.
  • Poziom 9  
    dotarłem wówczas do schematów właściwego podłączenia