Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Syczenie głośników... jakiś filtr? Ale jaki?

28 Sty 2008 21:42 1890 4
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam bardzo dziwną sytuację... Ale najlepiej zacznę od początku:
    Kupiłem subwoofer do zestawy 2.1 Cambridge Soundworks na Allegro ale bez zasilacza... No i że cena porządnego zasilacza była by większa niż sam sub... A więc podpiołem zasilanie od kompa 12V pod niego i działa... ale... jak nie ma czegos podpiętego ten wooferek pod IN to buczy nawet na minimum regulacji. Gdy podłączę kolumny pod woofer to wydają nawet bez muzyki dziwne syczenie... szumy... nie wiem jak to nazwać?!
    Mam MP3 Zen Creative, który ma LINE IN i gdy podłacze ko miedzy kartą dźwiękową a subwooferem to... wszystko działa bardzo dobrze! :|
    Ma ktoś pomysł jak to wyjaśnić? I schemat na jakiś prosty i tani filtr czy coś? Byłbym bardzo wdzięczny! Pozdrawiam i czekam na propozycję!
  • Poziom 15  
    Witam jak nie masz nic pod IN to w każdym wzmacniaczy bedzie szum wiekszy mniejszy ale będzie. A te szumy to z tego że zasilacz komputerowy wprowadza różne syfy... :D daj równolegle kondensator jakiś 25V/4700uF i jakiś mały monolityczny może pomoże :D
  • Poziom 15  
    Tak takie cos moze być troche bardziej rozbudowany jak ja mówiłem ale na pewno skuteczniejszy
  • Poziom 1  
    witam mam male pytanko czy to pomoglo bo mam prawie identyczny problem ??
    pozdrawiam