Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil Altus 300 i Pioneer vsx 417 da radę?

29 Sty 2008 12:51 1446 8
  • Użytkownik obserwowany
    Mam pytanko ma ktoś może taki zestaw? Teoretycznie ampli powinien dać radę ale czy na pewno co sądzicie?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Teoretycznie Altusy 300 potrzebują dość pokaźnego klocka. Akurat ten model myślę że powinien wyrobić(Moc wyjściowa na kanał 5x 110W) a pozatym nie bedzie to grało na imprezach tylko w domu :)
  • Użytkownik obserwowany
    Moc znamionowa 90W na kanał
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Nieda rady. Ten pioneer to najsłabszy z amplitunerów. Mały współczynnik tłumienia, niewielka wydajność prądowa oraz moc w trybie stereo oscylująca w granicy 2x80/4 2x50/8 to stanowczo za mało dla tak sporych altusów.
  • Użytkownik obserwowany
    Nie zgodzę sie że najsłabszy droższe modele maja taka samą moc znamionową tylko kanałów wiecej.
    Z kolumnami 100w daje sobie całkiem fajnie radę.
  • Poziom 10  
    witam
    Ja też mam pytanko.
    A jak bedą grały przy pioneer A-225?
  • Poziom 16  
    No moc znamionowa faktycznie nie jest dosyć duża. Moc altusów 300 znamionowa to 180 watt. także potrzebujesz coś w okolicach 110-130 watt na kanał :)
  • Użytkownik obserwowany
    150W mają te altusy

Dodano po 1 [minuty]:

Teoretycznie powinno być ok to ma grać w domu ale nie mam pewności. Dobrze byłoby gdyby ktos to sprawdził
  • Poziom 16  
    Marcinek750 napisał:
    150W mają te altusy

Możliwe ale osobiście uważam ze bedzie grało całkiem przyzwoicie. Ja moje 4 Altusy 300 podpinam do SU-v900 i nie narzekam.