Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LCD SEG Pacific chassis 17MB15E-3

Kurtion 29 Sty 2008 13:07 8121 19
  • #1 29 Sty 2008 13:07
    Kurtion
    Poziom 22  

Telewizor posiada tryb dk, ale niestety nie mopżna dostroić zadnego kanału, jest tylko szum "śnieg" zastosowane filtry z falą to: K9656M i K3958M, czy musze zmienic ten pierwsy filtr, nie moge znalezc danych tego puerwszego filtra. Proszę o pomoc. Myslalem o zmaontowaniu konwertera mjm fg4c, ale skoro nie ma obrazu nie wiem czy to pomoże.

Pozdrawiam

Kurtion

Regulamin p.11 - proszę uzupełnić tytuł. [Mirek Z.]

0 19
  • #2 29 Sty 2008 14:04
    Bogdan58
    Poziom 32  

Obraz ma być. Wynika z tego, że system tunera jest uszkodzony. Co to dokładnie za sprzęt? Czy to mały TV, kieszonkowy? Jeżeli ma AV, czy jest na tym łączu wizja i fonia?

Pozdrowienia.

0
  • #4 29 Sty 2008 15:09
    Kurtion
    Poziom 22  

Wynika z tego ze oby dwa filtry są prawidłowe, jest to nowy telewizor, na euro czyli av jest prawidłowo na głowicy jest sam śnieg, w menu dostepne jest dk, bg i i na zadnym ze standardów nie ma żadnego kanału. Kiedyś też miałem taki przypadek z tym, że było samo BG nie stroiło kanałów, zastoswałem FG4C i wszystko smigało. Co sugerujecie ? Moze ktos zna procedure wejscia w tryb serwisowy jest to 17MB15E-3 Vestel,SEG PACific 32"

Napięcie na głowicy są: 30V, 5V, i SCL, SDA. czyli zgodnie ze schematem...
    Głowica to philips UV1316S, zastanawiam się czy jest możliwe by była źle ustawiona w trybie serwisowym ?

1
  • #5 29 Sty 2008 18:04
    zdzich42
    Poziom 40  

Jeżeli producent przewidział kilka głowic pracujących w tym chassis to i wybór będzie w menu srwisowym.

0
  • #6 29 Sty 2008 18:57
    Kurtion
    Poziom 22  

ok tylko jak wejśc w tym TV w tryb serwisowy ?. Nie moge nigdzie znalezc.

0
  • #7 29 Sty 2008 21:02
    Jerry23
    Poziom 19  

Jak w wiekszości chassis Vestel menu i 4725:D

0
  • #8 29 Sty 2008 21:24
    jerzy_d
    Spec od TV

Zgadza się:MENU 4725 i w opcjach znajdziesz mozliwośc wyboru tunera LG i PHILIPS....

0
  • #9 29 Sty 2008 22:27
    Kurtion
    Poziom 22  

no wlasnie podłaczyłem zewnetrzny sygnał if z innego urzadzenia i jest obraz i dzwiek, ale niestety nie umiem wejsc w tryb serwisowy, prosze o dokladny opis, wejsc w menu jak tv jest wlaczony na jakimkolwiek kanale, jak klikam menu i wybieram cyfry nic sie nie dzieje

0
  • #10 29 Sty 2008 22:37
    Jerry23
    Poziom 19  

Więc spróbuj niebieski przycisk(install )i 4725

0
  • #11 29 Sty 2008 22:45
    Kurtion
    Poziom 22  

ten kod nie działa, może zna ktoś inny ? Czy wciskam niebeiski klawisz na pilocie install czy menu i pozniej 4725 nic sie nie dzieje uruchamia sie tylko menu.

0
  • #12 29 Sty 2008 23:00
    Jerry23
    Poziom 19  

spróbuj inny kod serwisowy Vestel np 1675

0
  • #13 29 Sty 2008 23:07
    Kurtion
    Poziom 22  

1675 tez tak samo, jak klikam install na pilocie pojawia si emenu instalacja i ten kod wpisuje mi sie w pozycje program gdzie jest programowanie stacji, moze gdzie indziej w menu go wpisac, proszę was o jeszcze inne kody te dwa nie działają ...

0
  • #15 30 Sty 2008 00:09
    Kurtion
    Poziom 22  

moze ktos ktos moglby mi to wyslac na maila bo chyba trzeba si ezarejestrowac na tej stronie ...

0
  • #16 30 Sty 2008 00:24
    zdzich42
    Poziom 40  

Mimo zarejstrowania nie mogłem sciągnąć. Koledzy z Ruslandu też mieli problem, pisze w poscie ponizej.

0
  • #17 30 Sty 2008 10:12
    Kurtion
    Poziom 22  

czyli rozumiem, ze nie da się tego ściągnąć ? A czy na jakiejść naklejce z tyłu na elektronice, może jest ukryty kod serwisowy ?? Moze jakies propozycje ... może znacie jeszcze jakieś inne kody vestel ?

Ilość pobrań się zwiększa na stronie rosyjskiej czyli to się da zrobić, może ktoś zna rosyjski i by pomógł ?

Udało mi się zarejestrować na tej stronie, ale żadnego schematu nie mogę ściągnąć, nie wiem w czym prblem, może w przegladarce, posiadam IE7

Zastanawiam się, czy jest możliwe by ten telewizor zle ustawili w trybie serwisowym, albo by sie to przełaczyło i czy by nie odebrał żadnego programu, może jest uszkodzona głowica, jak najprościej by to sprawdzić ?
    Kodu serwisowego dalej nie mam.
    Prosze Was o pomoc ...

Pozdrawiam

0
  • #18 30 Sty 2008 21:50
    jerzy_d
    Spec od TV

Service Mode musi działać na tym chassis, kwestia czasami szybkosci naciskania klawiszy.
    Starszy software:Menu->Instalation->4725
    Nowszy: Menu->4725
    W menu serwisowym na samym dole sa opcje tunera zarówno głownego jak i tego od PIP-u o ile masz.
    Jeżeli jednak masz źle ustawiony tuner to odbiornik bedzie odbierał ale obraz bedzie zaśnieżony, jeżeli w ogóle nic kompletnie nie odbiera tuner to zaczynają sie schody....
    TV LCD SEG Pacific chassis 17MB15E-3

0
  • #19 31 Sty 2008 01:30
    Kurtion
    Poziom 22  

a wiec tak podmienilem juz tuner i dalej to samo, co do wejscia do trybu serwisowego bede probowal, napiecia na glowicy, na 4 i 5 nodze scl i sda jest koło 5V ale nie sprawdze czy sa impulsy, nie wiem czy tn TV gdyby bylo cos nie tak z szyna pokazywalby blad serwisowy ...

Prosze Was o wszlekie uwagi dotyczące tego chassis ...

rzeczywiscie tryb serwisowy dziala, zawolno klikałem, dam znac o rezultatach ...

jakie ustawienia dać dla głowicy Phillips UV1316T/S control byte, boundry1 high byte i low bite boundry2 high byte i low byte, gdzie znajde coś takiego, switch low band, switch mid band i switch high band

bardzo by byly mi potrzebne nastawy do głowicy uv1316 , niestety nigdzi enie moge znalezc ...

0
  • #20 31 Sty 2008 10:59
    Kurtion
    Poziom 22  

Problem rozwiązany, żle ustawione bity w trybie serwisowym głowicy, po fabrycznym zresetowaniu ustawień trybu serwisowego zmieniły się bity w ustawieniach głowicy i TV działa, dziękuje wszystkim za pomoc w szczególności jerzy_d, który pomógł najbardziej przy trybie serwisowym.

Pozdrawiam

0