Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy dobrze zrobiłem kupując głośnik Koppa DW100?

29 Sty 2008 13:13 8370 36
  • Poziom 15  
    Witam. Jest to mój pierwszy post na tym forum i przy okazji chciałbym się z Wami przywitać ;)
    Przejdźmy teraz do tematu. Kupiłem na allegro głośnik niskotonowy Koppa DW100 do altusów 110. Chciałbym się was spytać czy dobrze wybrałem miał ktoś może do czynienia z tym głośnikiem? Prosiłbym o pomoc z góry dziękuje ;)
  • Poziom 25  
    Niestety, ale to nie było dobre posunięcie. W altusach powinny siedzieć oryginalne głośniki tonsila takie jakie były, ewentualnie regenerowane na oryginalnych częściach. Trzeba było poczytać trochę na forum albo zapytać przed kupnem takich tematów jest sporo. Z tego głośnika za dużo sie nie spodziewaj, a 46złotych za taki głośnik to nieopłacalne nawet.
  • Poziom 36  
    Oj podejżewam że kol. Pain
    może mieć racje, ale jak już masz te głośniki to teraz już może raczej ty powinieneś sie podzielić tym doświadczeniem z nami, po zainatalowaniu ich do ALTKÓW.
    No twoje pytanie wtedy sam sobie odpowiesz, jak ci brzmienie pasuje, w stosunku do tego co było, albo ci nie pasuje. No słuchamy.
    Ja osobiście bym nie ryzykował, ale może twój zakup był trafiony :?:
    Podziel sie wrażeniami odsłuchowymi tych nowych głośników.
  • Poziom 26  
    Koppa to dokładnie to samo co alpierdy. Mniej gorszego wyboru to już niema. One nadają się tylko na śmietnik a nie do altusów jako zamiennik.
  • Poziom 15  
    To nie fajnie. Jak będzie grał ten głośnik w altusach to opiszę (wczoraj kupiłem więc na razie czekam) 46zł to w sumie nie aż tak sporo więc jak się uszkodzi to go wymienię na oryginalny chyba, że dźwięk będzie mi odpowiadał. Dodam, że oprócz niskotonowego wszystko jest oryginalne tonsila tylko wymieniam membrany, bo są uszkodzone.
  • Poziom 25  
    Za 46zł to dostaniesz zregenerowana sztukę 25/40 tonsila.

Ta kupka co ją kupiłeś to fatalna pomyłka.
  • Poziom 15  
    W tym problem, że na allegro za tyle nie idzie dostać takiego tonsila... No cóż jeszcze nie słyszałem jak gra więc nie mogę narzekać jednak jeśli Wasze opinie się potwierdzą za jakiś czas będzie czekała mnie wymiana na oryginalne głośniki tonsila.
    PS majkel sony te altusy co są pod twoim nickiem to twoje ? Zawsze chciałem je dorwać w takiej obudowie po prostu są piękne :D
    Opinię napisze jak dojdzie głośnik.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    No tak, ale to już dawno sprzedane. co się stało z oryginałami z tych twoich altusów?
  • Poziom 15  
    Kupiłem je bez niskotonwych głośników...
    Takie pytanie żeby nie zakładać nowego tematu wiesz może czy łatwo dostać samą budę do 110? lub 140,bo tam chyba różnicy nie było w wielkości. Na allegro nie widać.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    No róznice sa miedzy 110a 140
    Głosniki są większe gdm i gdn. Czasem można dostać pojedyncze sztuki
  • Poziom 25  
    Kolego czy ty sobie jajaca robisz?
  • Poziom 28  
    Chłopie daj sobie powiedzieć że ten shit który kupiłeś nadaje się tylko na śmietnik a jeszcze przy wyrzucaniu go robiłbym to po ciemku aby mnie nikt nie widział bo wstyd z takim głośnikiem się pokazywać publicznie.

Dlaczego grono ludzi kupuje głośniki za 30 zł a potem się pyta czy dobrze zrobiłem i chce z tego wyciągnąć bass i jakość dźwieku jak głośniki warte 300zł/sztuka.

Od tego są tutaj fachowcy na forum aby ci doradzić PRZED zakupem a nie po....

No nic kupiłeś nic nie zrobisz opchnij komuś na osiedlu i tyle.

A jak chcesz się cieszyć "pięknym" graniem Altusów to zainwestuj w ordinalne głośniki.

Sorry ale taka prawda.
  • Użytkownik obserwowany
    altus80 napisał:
    A czy kupując taki głośnik http://allegro.pl/item298818282_zamiennik_tonsil_gdn_30_80_60_400_watt.html
    zrobiłbym lepszy wybór.

Siema,
    Proste, że lepszy - chyba też sobie taki kupię - zrobie sobie na nim hydromasaż do wanny :D
    Czy koledze naprawdę nie chce się przeszukać forum przed dokonaniem nieciekawych zakupów ?
    Wiele razy był poruszany temat "zamienników" Tonsila...
  • Poziom 15  
    Chłopie daj sobie powiedzieć że ten shit który kupiłeś nadaje się tylko na śmietnik a jeszcze przy wyrzucaniu go robiłbym to po ciemku aby mnie nikt nie widział bo wstyd z takim głośnikiem się pokazywać publicznie.

A czy ja się oszukuje zdaje sobie sprawę, że źle zrobiłem ;), ale nie jest tak źle, bo za jedną przesyłką mam jeszcze parę innych już oryginalnych części do tonsila.
    Tak w ogóle miał ktoś z Was taki głośnik w altusach 110??
    Jak będzie syf to go wymienię za jakieś pół roku...
    Bo faktycznie macie racje dźwięk z oryginalnych altusów jak dla mnie jest piękny. Może są lepsze kolumny, ale w tym przedziale cenowym to raczej nie... W altusach podoba mi się ten mocny bass :D
    Pozdrawiam ;)

Kolego czy ty sobie jajaca robisz?
    Nie, myślę, że gadam tutaj z poważnymi ludźmi i tak
    Was też traktuje ;)
  • Poziom 25  
    Pomyś zanim znów wydasz kase na głośnik z kołpakową membraną na cewce 12w alpierd. Chyba patrzysz tylko na kozacki wygląd, a nie parametry głosnika, bo to co do tej pory kupiłeś jest bez parametrów.
  • Poziom 36  
    Sporo trafia sie na allegro uszkodzonych głośników tonsila 25-cm , 12 ,cm.
    Je wszystkie można zregenerować na oryginalnych częściach tonsila i są prawie jak fabryczne, a i 1/3 ceny fobrycznej.
    No ale to trzeba było sie pytać wcześniej.
    Chociaż podejżewam że i tak do tego w tym przypadku dojdzie.
  • Poziom 15  
    Witam.
    Obiecałem, że jak głośnik dojdzie to napiszę swoją opinię. Włożyłem go do altusów 110 (średnio tonowy i wysokotonwy głośnik) jest oryginalny od tonsila. Po Waszych opiniach naprawdę myślałem, że to jest kicha... jednak nie jest aż tak źle bardzo podoba mi się brzmienie tych kolumn ;) Dźwięk jest bardzo czysty i ładne ma barwy jednak brakuje mi trochę basu ;/
    Pewnie dostanę odpowiedź: "Wyrzuć ten głośnik i kup oryginalny tonsila" - przyznam, że właśnie oryginalny byłby lepszy pod względem basu, ale może da się coś jeszcze zrobić ? Aktualnie podłączona jest ta kolumna pod mini-wieżę, nie jest to dobre wyjście, ale na jakiś czas tak musi być. Spróbuję podłączyć pod kompa i tam się pobawić z basem ;)
    Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Mini-wieża nie nadaje się zbytnio do napędzania takich kolumn nawet jeśli mają wymienione niskotonówki, jakiś porządny wzmacniacz na pewno wyciągnął by więcej basu z nich.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Powiem ci tak, nie kombinuj za dużo z tą mikrowieża bo albo spalisz końcówke we wieży albo głośnik uszkodzisz.

Lepiej podłącz to pod jakiś wzmacniacz unitry choćby amator 2 lub jakąś diore.

Dla altusów 110 powinien wystarczyć wzmacniacz DIORA WS-504

A tutaj masz kopalnie wiedzy na temat wzmacniaczy kolumn i wszytkiego co związane z Unitrą

http://unitra.eu.org/
  • Poziom 15  
    Tez musze przemyslec sprawe ze wzmacniaczem. Na razie podlacze mini-wieze pod komputer i tam wyreguluje basy moze to cos da.
    PS przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z kompa, na ktorym nie ma polskich znakow.
  • Poziom 25  
    Czy to takie wierne kopie to ja bym nie był pewien, wyglądają bardziej na chińszczyznę. Parametrów niewiele ale jednak zawsze więcej niż w przypadku głośników z allegro, choć cena porównywalna. Membrana wygląda jak te z allegro zestawy do regeneracji. SzokalML miałeś może styczność z tymi głośnikami i porównanie do Tonsila gdn25/40/3?
  • Poziom 28  
    Wierna kopia to to nie jest, spójrz kolego jaki mały ten głośnik ma nadbiegunnik, dolny i górny, nie wiem może takie zdjęcie, membrana wygląda mi na tą stxa, żeby nie było że się czepiam xD
    Ale napewno lepsze to niż koppa ;)
  • Poziom 15  
    Parametry też raczej z kosmosu, spójżcie na skuteczność, Lepiej niż orginał;)
  • Poziom 15  
    Mieliście rację, niby ładnie gra kolumna czysto itp, ale bass to jest tragedia jak pod głośnię lekko to zamiast basu jest jakieś pukanie, co śmieszniejsze lepszy bass odczuwam na słuchawkach komputerowych :D
    No cóż wkopałem się lekko. Jak myślicie włożenie tam oryginalnego tonsila niskotonowego pomogło by coś ? Zależy mi na ładnym (taki jaki jest teraz dźwięku) + mocnym basie, którego teraz niestety brakuje...
    Jak się przysłucham w pracę głośnika to to co oryginalne czyli wysokie i średnie tony grają ok, ale ten koppa, to porażka, może ogólnie nie jest zły, ale w budzie altusa odpada w dodatku musiałem powiększyć otwór, bo nie mieścił się... Tak się zastanawiam skoro powiększyłem już otwór to nie lepiej włożyć tam już głośnik basowy od altusów 140 lub 300?? Chodzi mi o mocny bass (niekoniecznie o głośność) Tylko czy tam się zmieści, bo a110 mają 25cm szerokości a 140 już 30cm.
    Aha jeszcze mam jedno pytanie zaobserwowałem, że średnio tonowy głośnik w ogóle nie drga co prawda słyszę, że gra, ale jak go dotknę to tak jak by nie grał. Jest to normalne w altusach? Bo już się zastanawiam czy dobrze zregenerowałem ten głośnik.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Nie wsadzaj zadnej 30 za małe pudło, Fizycznie może by sie zmieścił ale nie ta pojemność i uzyskasz bardzo nieprzyjemne podbicie basu. szkoda ze popsules te obudowy:( głośniki jakie sie sprawdza to tylko gdn25/40 lub 25/60. Głośnik średniotonowy w altusach gra chyba od 800 czy 900hz wiec drgania są minimalne. Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Upcham tam jeszcze standardowy głośnik jak powiększyłem otwór? Czy będzie trzeba stosować fuszerkę?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    Jeżeli przy powiększaniu otworu zostały oryginalne dziury na śruby do przykręcenia głośnika to gdn 25/40 będzie pasować(możliwe że będzie potrzebne jakieś uszczelnianie)Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem będzie wstawienie do tych pudeł Gdn 27-300-8-sc stx'a
    Przy odpowiednim zestrojeniu i wzmacniaczu np.2x100W/8R uzyskasz mocniejszy bas niż montując głośniki tonsila.