Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrlany zamek w W210 -> jedna wielka zagadka

29 Sty 2008 14:18 6386 7
  • Poziom 2  
    Witam. Jak wygląda schemat budowy centralnego zamka w W210? Kilka dni temu padła pompka i nie moglem nic zrobić. Przy kluczyku na podczerwień jest malutki kluczyk ktorym też nic nie mogłem zrobić. Pojechałem do ryCara tam jest serwis HELLI i zeby zobaczyli pompke. Wymienili silniczek i działało. przyczyną było odcięcie centralnego zamka od bagażnika ktory sam się otwierał. W momencie otwarcia samochodu bagażnik sam się znów otwiera. Byłem wszędzie gdzie robią centralny zamek, ale nikt nie umie sobie z tym problemem poradzić. CZy układy zamka centralnego są powiązane? Pan który robił pompke stwierdził ze ja wyłączy bagaznik to pompowanie fotelii działa, odłączy co innego to co innego nie działa. Zdziwiło mnie to że jak po wlozeniu nowej pompki ktora kosztuje 2300zł było to samo. Okazało się też ze do W210 pasują przeróżne pompki z firmy Hella i Bosch. Prosze o pomoc, bo jest to uciążliwe, np. w momencie gdy jedzie się po zakupy i przez 30 minut trzeba stać na mrozie i czekać az baganiż raczy zamkąć się pozdrawiam
    p.s Dodam także że problem z zagłówkami znowu się pojawił, choc był naprawiany, ale to nie to. W ASO mi powiedzieli ze nie mają pojęcia co to jest. Więc co tu robić? :|
  • Poziom 14  
    Jeżeli dobrze zrozumiałem to funkcja otwierania klapy bagażnika robi to samoczynnie.1.sprawdż przycisk w pilocie od centralnego zamka.2.sprawdż przycisk przy lewarku czy cały czas nie zwarty/o to samo chodzi mi w pilocie /
    Podaj nr pompki ,sprawdz czy dokładnie jest taki sam na drugiej pompce,Otwieranie c/z ,zamykanie c/z,zagłówki,fotel,regul świateł ,alarm,oświetlenie przód tył,skrzynia aut. te elementy wszystkie są w pompce.Mechanik dobrze kombinował szukając tam przyczyny.Ponieważ odpala klapa trzeba szukać albo zwarcia na kablach,centralka c/z lub przełącznikack .KONIECZNIEtrzeba sprawdzić przycisk w pilocie od otwierania klapy bagażnika/na dole po prawej stronie pilota/Pozdrawiam Edward.
  • Poziom 2  
    Pod pompke nie jest az tyle rzeczy podstawionych. Tam jest tylko 8 kabelków... bagażnik, drzwi ( x4), zagłówki, bak, fotel. Zwarcie? jak z przycisku w klapie otworze to tak samo jest ;/
  • Poziom 14  
    Jak wiesz lepiej to poco się pytasz?
    Pisałem o symbolu ,pominołeś temat i piszesz dziwne rzeczy!
    W modelu 210 występuje moduł c/z z kompresorem o symbolu 2108001148 oraz kilku odpowiedników z inną końcówką wszystkie wymienione wcześniej elementy są w tym sterowniku.Dochodzą do niego trzy wtyczki.Biała czarna i zasilająca/4pin/.Ten moduł był w Elegancie 300TD.O innych symbolach mogą być w innych wersjach silnikowych lub w różnych wyposażeniach .Podaj dokładne dane bo może pytasz o co innego a mówisz o czym innym.
  • Poziom 2  
    W katalogu w ASO w moim mesiu powinna siedziec taka pompka BOSCH 2108001748, siedziała Hella 2108002348. Działa na 8 różnych pompkach, tylko jak zaloze z numerkiem 15 to nie działa mi to, z innym to tamto.
    Po ponownym zawitaniu w ASO facet ktory spojrzal na problem, zlapal sie za glowe i stiwerdził jednym slowem Ku*** ... Powiedział jeszcze tak: " Owszem mozemy sprobować. rozbierzemy co do części elektryke, c/z i popatrzymy, ale gwarancji ze bedzie dobrze nie dam. Cena? ok. 3-4 tysiecy zł.
  • Poziom 14  
    Widzisz pisząc o usterce nic nie pisałeś jak to się stało.A niestety tutaj wszystko jest ważne.Ustawianie parametrów w module wykonuje się komputerem i oprogramowaniem a nie rozbieraniem kompresorka.Zmień mechanika i podjedż do odpowiedniego komputerowca samochodowego i tam uzyskaj informację.Myślę że jeżeli ma odpowiednie oprogramowanie to z tym tematem nie będzie miał problemów.
  • Poziom 2  
    tylko że w module komputera jest zero błędów ;/
  • Poziom 13  
    Mam problem z W210 wszystko się zamyka ale tylną klapę można otworzyć dusząc na wkładkę zamka. Zdemontowałem tylną kanapę aby dostać się do pompki i gdy zamykam drzwi z zaworka odpowiadającego za tylną klapę nie ulatnia się powietrze, leci tylko wtedy gdy chce otworzyć klapę z kabiny czy pilota. Mam jeszcze takie pytanie do czego służą kable które idą do środkowego zamka tylnej klapy oraz do tego z lewej ? skoro zamki są pneumatyczne ?