Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra 1,7 TD nie świeci się kontrolka cisnienia oleju

zkel 29 Sty 2008 18:55 6870 6
  • #1 29 Sty 2008 18:55
    zkel
    Poziom 9  

Witam
    Mam problem po przekręceniu kluczyka nie zaświeca się kontrolka ciśnienia oleju w oplu astrze 1,7 td z1994 r. Kupiłem ten samochód i chyba przybył mi nowy problem zapewne w silniku nie ma ciśnienia i kontrolka cały czas się świeciła więc sprzedający coś zrobił by zgasła (tak podejrzewam). Chciałem sprawdzić żarówkę lecz do niej nie doszedłem i nie jest sprawdzona, ale zastanawia mnie czy na zabezpieczeniu tej kontrolki nie ma jakiegoś bezpiecznika, a moż jest zaslana z innych obwodów bo nie działa też wycieraczka tylnej szyby i oświetlenie przełączników nawiewu ciepłego i zimnego powietrza oraz dmuchawy może to jest na jednym bezpieczniku. Pomóżcie aby się zaświeciła, może jest wszystko ok, a przyczyna tkwi np. w przepalonym bezpieczniku jeśli nie i okaże się że usterka jest poważniejsza to będę myślał co dalej robić z tym fantem. Obecnie czekam na wasze sprawdzone rady.
    Pozdrawiam

Regulamin pkt 10.9. Popraw! <Błażej>

• #2 29 Sty 2008 18:58
    Usunięty
  • #3 30 Sty 2008 00:06
    Krzysztofvmax
    Poziom 13  

Kolego niepodejrzewaj najgorszego, miałem kiedys przypadek ze czujnik sie zakleił, wymien olej !!

• #4 30 Sty 2008 22:16
    zkel
    Poziom 9  

Dziękuje za rady moje obawy okazały się bezpodstawne a usterka okazała się banalnie prOsta (urwany przewód od czujnika) lecz jej znalezienie i usunięcie wymagało wjechania na kanał to dziś uczyniłem i sprawę ciśnienia oleju mam zamkniętą pozytywnie, jeszcze raz dziękuje za zainteresowanie moim prblemem.

PS.
    Może ktoś mi podpowie jak mogę wyjąć tablicę wskażników, wczoraj chciałem sprawdzić żarówkę od ciśnienia oleju okazało się to zbędną czynnością, ale tablicę rozkręciłem nie udało mi się jej wyjąć ale udało mi się popsuć kontrolkę od poduszek zapewne poluzowała się jakaś wtyczka.

Pozdrawiam

• #5 30 Sty 2008 23:08
    berlingo
    Poziom 21  

da się bez zdejmowania kierownicy odkręć obudowę stacyjki dolną i górną potem obudowa deski i sama tablica nalezy włożyc rękę pod tablice i nacisnąć na dzwigie linki prędkościomierza i ją wysunąć poodczepiać wtyczki od tablicy i ją obracając wyciągnąć miłej gimnastyki pozdrawiam

• #6 31 Sty 2008 20:54
    karp23
    Poziom 14  

kontrolka od poduszki zapaliła się i sama nie zgaśnie musisz użyć TECHa

a powodem mogła być odłączona poduszka w kierownicy a potem włączyłeś na chwile zapłon i sterownik to zapamiętał

• #7 01 Lut 2008 21:56
    zkel
    Poziom 9  

Witam

Dziękuję za rady. Próbowałem wyjąć liczniki tak jak kolega napisał lecz w moim przypadku włożenie ręki pod tablicę okazało się nie wykonalne (myślałem że jest inny sposób) i tak właśnie uszkodziłem kontrolkę od poduszek która się nie zaświeca, przed tą czynnością po przekręceniu zapłonu zaświecała się po chwili gasła chyba była ok prawdopodobnie podczas próby zdjęcia tablicy poluzowała się jakaś wtyczka i kontrolka jest martwa. Ktoś mnie straszył że to może spowodować samoistne otworzenie poduszki podczas jazdy, mi się wydaje to mało prawdopodobne.

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME