Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra 1,7 TD nie świeci się kontrolka cisnienia oleju

29 Jan 2008 18:55 8196 6
 • Level 10  
  Witam
  Mam problem po przekręceniu kluczyka nie zaświeca się kontrolka ciśnienia oleju w oplu astrze 1,7 td z1994 r. Kupiłem ten samochód i chyba przybył mi nowy problem zapewne w silniku nie ma ciśnienia i kontrolka cały czas się świeciła więc sprzedający coś zrobił by zgasła (tak podejrzewam). Chciałem sprawdzić żarówkę lecz do niej nie doszedłem i nie jest sprawdzona, ale zastanawia mnie czy na zabezpieczeniu tej kontrolki nie ma jakiegoś bezpiecznika, a moż jest zaslana z innych obwodów bo nie działa też wycieraczka tylnej szyby i oświetlenie przełączników nawiewu ciepłego i zimnego powietrza oraz dmuchawy może to jest na jednym bezpieczniku. Pomóżcie aby się zaświeciła, może jest wszystko ok, a przyczyna tkwi np. w przepalonym bezpieczniku jeśli nie i okaże się że usterka jest poważniejsza to będę myślał co dalej robić z tym fantem. Obecnie czekam na wasze sprawdzone rady.
  Pozdrawiam


  Regulamin pkt 10.9. Popraw! <Błażej>
 • User removed account  
 • Level 13  
  Kolego niepodejrzewaj najgorszego, miałem kiedys przypadek ze czujnik sie zakleił, wymien olej !!
 • Level 10  
  Dziękuje za rady moje obawy okazały się bezpodstawne a usterka okazała się banalnie prOsta (urwany przewód od czujnika) lecz jej znalezienie i usunięcie wymagało wjechania na kanał to dziś uczyniłem i sprawę ciśnienia oleju mam zamkniętą pozytywnie, jeszcze raz dziękuje za zainteresowanie moim prblemem.

  PS.
  Może ktoś mi podpowie jak mogę wyjąć tablicę wskażników, wczoraj chciałem sprawdzić żarówkę od ciśnienia oleju okazało się to zbędną czynnością, ale tablicę rozkręciłem nie udało mi się jej wyjąć ale udało mi się popsuć kontrolkę od poduszek zapewne poluzowała się jakaś wtyczka.

  Pozdrawiam
 • Level 22  
  da się bez zdejmowania kierownicy odkręć obudowę stacyjki dolną i górną potem obudowa deski i sama tablica nalezy włożyc rękę pod tablice i nacisnąć na dzwigie linki prędkościomierza i ją wysunąć poodczepiać wtyczki od tablicy i ją obracając wyciągnąć miłej gimnastyki pozdrawiam
 • Level 14  
  kontrolka od poduszki zapaliła się i sama nie zgaśnie musisz użyć TECHa

  a powodem mogła być odłączona poduszka w kierownicy a potem włączyłeś na chwile zapłon i sterownik to zapamiętał
 • Level 10  
  Witam

  Dziękuję za rady. Próbowałem wyjąć liczniki tak jak kolega napisał lecz w moim przypadku włożenie ręki pod tablicę okazało się nie wykonalne (myślałem że jest inny sposób) i tak właśnie uszkodziłem kontrolkę od poduszek która się nie zaświeca, przed tą czynnością po przekręceniu zapłonu zaświecała się po chwili gasła chyba była ok prawdopodobnie podczas próby zdjęcia tablicy poluzowała się jakaś wtyczka i kontrolka jest martwa. Ktoś mnie straszył że to może spowodować samoistne otworzenie poduszki podczas jazdy, mi się wydaje to mało prawdopodobne.

  Pozdrawiam